Niechlujstwo, czyli będzie mniej kontenerów

Jak wszyscy zauważyliśmy jakiś czas temu zniknęła spora ilość pojemników do zbiórki selektywnej odpadów. MPO pokarało Nas za to, że dookoła tych pojemników tworzą się dzikie wysypiska śmieci.
Dzięki interwencji i wielu starań ( w tym naszych Radnych) udało się przywrócić te pojemniki.

Teraz dostałem następne zdjęcia i informację, że znikną pojemniki z ul.Bałtyckiej i Bryczkowskiego. Tylko patrzeć jak znikną następne. Praktycznie przy każdej lokalizacji, my jako mieszkańcy sami robimy sobie dzikie śmietniska. Tolerujemy to , bo przecież nie można „donosić ” na sąsiada.
I to by wszystko było bardzo pięknie ale ktoś musi za wywiezienie tych śmieci zapłacić. MPO nie chce pokrywać tych kosztów. Skoro tolerujemy niechlujstwo sąsiadów to może opodatkujmy się i płaćmy za wywożenie ich śmieci?

Mam wrażenie że taka nasza postawa doprowadzi do stopniowego znikania tych pojemników.

MPO ma tez proste wytłumaczenie: każdy może podjechać do siedziby MPO na ul Gdańską 12B i otrzyma bezpłatne worki do segregacji odpadów i odpady te będą odbierane od Klientów MPO w wyznaczonych terminach.

Widać nie dorośliśmy do sprzeciwianiu się niechlujstwu, cwaniactwu i ciągle czekamy , że ktoś za nas coś zrobi.

Z poważaniem
Henryk Falkowski
Przewodniczący Rady Osiedla
Wielgowo Sławociesze Zdunowo

Poniżej zdjęcia pojemników przesłanych przez p. Karola Walkowiaka, Prezesa Zarządu MPO Sp. z o.o. Szczecin

Komentarzy: 2 do Niechlujstwo, czyli będzie mniej kontenerów

 1. Bartek pisze:

  Fajnie że p.Przewodniczący zdecydował się zabrać głos w tak ważnej dla mieszkańców Wielgowa, kwestii pozbywania się odpadów i śmieci.
  Mam pretensje że nie zainteresował się pan tym tematem wcześniej np. w roku 2011 zaraz po objęciu stanowiska przewodniczącego i przyjąć to jako priorytet. Szkoda że zainteresował się pan dopiero po piśmie ze zdjęciami zrobionymi przez Prezesa Zarządu MPO.
  Dlaczego Rada, Osiedla nie podpowiedziała że należy szukać innego rozwiązania, aby nasi mieszkańcy w przyszłości (nie wszyscy) nie zasypali nas śmieciami.
  Efektem takiego działania jest brak pojemników na odpady selektywne.
  Nic nie zmieniło się od czasu zrobienia tych zdjęć dalej mieszkańcy (czytaj źli ludzie) wyrzucają odpady.
  Jestem za tym aby sprzeciwić się niechlujstwu i cwaniactwu niektórych mieszkańców, również jestem za tym aby zwracać uwagę takim osobom albo dzwonić na Straż Miejską tel.986 i wymuszać na nich natychmiastowy przyjazd, przecież oni są od tego……
  Może szkoła a może dzieci nauczyłyby rodziców jak postępować z odpadami!
  Co na to nauczyciele , przecież kilkudziesięciu mieszka na naszym osiedlu.

  pozdrawiam dobrych ludzi z naszego osiedla

 2. tero pisze:

  Przecież to logiczne, że np. przy Bryczkowskiego część śmieci trafia z punktu skupu złomu, np. widoczna na zdjęciu plastikowa osłona z bębna pralki. Tam zapewne rozbierają i co większe podrzucają pod kontener. Zlikwidowanie kontenerów spowoduje, że te śmieci będą trafiać do lasu. Okresowe zbiórki gabarytów nie spełniają swojej roli. Powinien być 1-2 duże kontenery na większe śmieci.

Top