Niepotrzebne miejsca

Zabudowania i teren po byłej Służbie Drogowej PKP w okolicach Dunikowa dziś zionie pustką. Niegdyś miejsce, w którym pracowało sporo ludzi, dzisiaj zostało zapomniane. Po prostu jest już niepotrzebne.
Czasem tylko służy do organizacji gier strzeleckich i do wypalania kabli. Wyposażenie zniknęło, to co można było wynieść zostało wyniesione a mury powoli popadają w ruinę. Kolejny znak naszych czasów?

W galerii zdjęć parę fotek z tego miejsca

Komentarzy: 7 do Niepotrzebne miejsca

 1. tiom pisze:

  gdzie to jest ? tyle lat zyje w wielgowie a nie kojarze tego miejsca.

 2. rwpb pisze:

  Tak, jak pisałem są to okolice Dunikowa, nieopodal przedłużenia ulicy Stary Szlak w kierunku Dąbia.

 3. tiom pisze:

  A tak apropo dunikowa, czy cos wiadomo co z intwestcjami w tamtych okolicach ? oproc danych ze strony dunikowo.pl

 4. bArt pisze:

  Ciekawe miejsce, nigdy tam nie byłem.
  Choć znam dobrze Wielgowo i Sławociesze.
  Mógłby Pan dokładniej podpowiedzieć gdzie to jest, fajna by była prowizoryczna mapka jak tam trafić. ;)
  To jest za rzeką płonią ? za „załamanym mostem” ? tak ? dobrze się domyślam… pisze Pan „przedłużenie ul.Stary Szlak” czy bliżej torów pkp ?

 5. rwpb pisze:

  Mapka na tak mały teren nie bardzo ma sens. Poza tym nie wiem, czy mógłbym taką mapkę opublikować, bo teren PKP to tajne przez poufne przed czytaniem spalić. A trafić tam bardzo łatwo. Już niedługo będzie trochę cieplej, więc warto zrobić małą wycieczkę w tamte okolice.

 6. bArt pisze:

  Witam.
  Ok rozumiem, ale chodzi mi o podglądową mapkę,wiec jak tam trafić…? Dwie trzy kreski najbliższych ulic, lub bliskich widocznych miejsc -tory ,rzeka- plus kropka gdzie to jest (mniej więcej, kropka nie musi być na terenie pkp)i tyle.PkP jak widać na zdjęciach już dawno zapomniało o tym miejscu, nie powinno być problemu. Pogoda,już jest fajna – a ja wiąż nie wiem jak tam trafić. Teraz gdy roślinność po zimie leży, to fajnie się zwiedza. W lato nie wszędzie uda się dojść.

 7. tero pisze:

  bArt pewnie chce tam pocisnąć ze sprayem skoro mu tak zależy na lokalizacji miejscówki ;)

Top