Zbiórka odzieży i innych tekstyliów

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej w dniu 17 stycznia od godziny 10:00 organizuje zbiórkę odzieży i innych tekstyliów na naszych osiedlach. Odzież i tekstylia prosimy włożyć do plastykowych worków i wystawić przed posesje. Oznakowane samochody zbiorą worki.
Szczególnie prosimy o wszelkiego rodzaju niezniszczoną odzież, buty powiązane parami, bieliznę, swetry, ręczniki, obrusy, pościel, koce, pierzyny, itp. Pozyskana odzież będzie w części przeznaczona dla osób potrzebujących, nadwyżki zaś zostaną sprzedane, a pozyskane tą drogą środki finansowe przeznaczone będą na pomoc charytatywną świadczoną przez Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Aby uzyskać dodatkowe informacje można dzwonić pod numer telefonu: 793 550 686.
Serdecznie dziękujemy.

Przy okazji informuję, że kontenery na odzież ustawione w wielu miejscach na naszych osiedlach nie należą ani do Caritas, ani do PCK. Kontenery te należą do prywatnej firmy „Wtórpol” w Skarżysku-Kamiennej zajmującej się przetwarzaniem pozyskanej w ten sposób odzieży i nie trafiają do potrzebujących. Lepsze rzeczy są sprzedawane dla lumpeksów (Second Hand), a pozostałe są przetwarzane na czyściwo i paliwo. Nie ma to nic wspólnego z działalnością charytatywną jak sądzi wielu mieszkańców wrzucających tam tekstylia.

Top