Pokłon Trzech Króli

Na pamiątkę pokłonu oddanego Małemu Jezusowi przez Mędrców ze Wschodu, dziś w Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miastach naszego kraju odbywały się pochody Trzech Króli. Do kościoła naszej parafii w Wielgowie w takim „pochodzie” przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 4 z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Nr 1, który mieści się przy ul. Przylesie. Chłopcy zaprezentowali przedstawienie jasełkowe przygotowane pod opieką katechetki p. A. Koler – Tomaszewskiej i nauczycieli: p. Moniki Kwiatkowskiej i p. Rafała Wierzby. Występ przed tak liczną publicznością zgromadzoną w kościele był dla Chłopaków ogromnym wyzwaniem, któremu mimo tremy sprostali wkładając w swoją grę wiele serca.
Jasełka, czyli widowisko związane z Bożym Narodzeniem i otaczających je wydarzeniach religijnych i historycznych wywodzi się i jest wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich. To właśnie Św. Franciszek z Asyżu uznawany jest za twórcę przedstawień bożonarodzeniowych. Treścią inscenizacji jasełkowych jest historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda.
W galerii zdjęć fotki z Jasełek

Jako ciekawostkę zobacz też stare zdjęcia Jasełek z 1956 roku w wykonaniu grupy teatralnej „Zorza” działającej przy naszej parafii do lat 60-tych.

Top