Będzie bezpieczniej?

Po ulicach naszych osiedli musimy poruszać się bezpiecznie. Stan nawierzchni na wielu z nich jest w fatalnym stanie .Wiele ulic nie posiada nawierzchni utwardzonej. Na niektórych brak jest też oświetlenia. Te i podobne sprawy były poruszane na spotkaniu radnych naszej Rady Osiedla 6 listopada. Na spotkanie zaproszeni byli: dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Paweł Tarczyński wraz ze swoim zastępcą Andrzejem Grabcem, dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Andrzej Macioszek oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Władysław Dzikowski.
Radni z zaproszonymi gośćmi odbyli rekonesans po ulicach naszego osiedla. Trasa wiodła po ulicach z największymi potrzebami: Urodzajną, Borową, Borsuczą, Śpiewną, Sasanki, Wesołą i Stary Szlak. Po powrocie do siedziby Rady Osiedla rozpoczęła się dyskusja o tym co i kiedy jest możliwe do zrobienia. Obietnic było wiele, zobaczymy w przyszłym roku ile z nich będzie zrealizowanych. Na przyszły rok jest przewidziany remont generalny ulicy Bałtyckiej. Materiał odzyskany z tego remontu na być wykorzystany przy budowie chodnika dla pieszych na ulicy Borowej i utwardzaniu innych ulic. Częściej ma pracować maszyna do wyrównywania nawierzchni i kosiarka do poboczy. Mają być zamontowane dodatkowe punkty oświetleniowe na ulicach. Przy cmentarzu na być wygospodarowane i wyrównane miejsce na parking samochodowy – do tej pory samochody parkują na okolicznych łąkach. Może nie trzeba będzie już zmieniać obuwia po przejściu niektórymi ulicami…
Następne spotkanie Rady Osiedla odbędzie się we wtorek 13 listopada o godzinie 19:00. W każdy wtorek w godzinach 18:00 – 19:00 radni zapraszają na dyżury w siedzibie Rady Osiedla przy ulicy Bałtyckiej 35a/1. Można zgłaszać swoje wnioski, uwagi, propozycje oraz krytykę. Zapraszamy.

Top