Co jest silniejsze od szkła? Człowiek

Czy człowiek może być silniejszy od szklanej szyby? Wydawać by się to mogło pytaniem retorycznym. Chyba nie wszyscy jednak byli do końca o tym przekonani, bo szklana szyba na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Bałtyckiej przestała istnieć. Szkło przegrało.

Zbliża się jesienna, mokra pogoda. Wiata z wybitą szybą nie będzie ochroną przed deszczem i wiatrem.
A może właśnie o to chodziło/

Komentarzy: 13 do Co jest silniejsze od szkła? Człowiek

 1. XYZ pisze:

  Ta wiata na Bałtyckiej w centrum Wielgowa jest chyba wyzwaniem dla spragnionych wrażeń. To nie pierwszy raz, że ona jest niszczona przez wandali. Naprawdę nikt niczego nie widział, nie słyszał ??

 2. Jacek pisze:

  W śierpniu 2012r poprosiłem ZDiTM o informacje – jakie były koszty napraw wiat przystankowych w roku 2011?. Chciałbym się podzielić tą wiadomością z mieszkańcami naszego osiedla.
  Odp. otrzymałem emailem –
  Witam serdecznie przesyłam informację dot. poprzedniego roku w zakresie wybitych szyb wiatach przystankowych będacych na stanie majątkowym ZDiTM w roku 2011 na osiedlu Wielgowo wyniósł 9688 zł brutto ( słownie dziewięć tysięcy sześćset osiemdziesiąt osiem zł ).

  Tomasz Holona

  Za okres pierwszego półrocza 2012r koszty napraw przekroczyły już 6000 tyś. zł.
  Taka suma wystarczyłaby na założenie (połowy) monitoringu od stacji Zdunowo- Bałtycka- Bryczkowskiego- pętla 73.
  Jacek Malczewski

 3. m pisze:

  BOŻE WIDZISZ A NIE GRZMISZ,.POSTAWIC WIATE CALA Z BLACHY I PO KRZYKU

 4. ktosik pisze:

  Właśnie monitoring to o czym się mówi od dłuższego czasu Ale z drogiej strony patrzę to nie możliwe że nikt nic nie wie KTO TO ZROBIŁ jeśli nawet taka osoba została by złapała na gorącym uczynku przez policje to bardzo wątpię że była by w stanie zapłacić

 5. terra pisze:

  No i po raz kolejny powtórzę to, co pisałem wcześniej. Część kosztów powstaje na własne życzenie ZDiTM (stawianie na coraz bardziej oszklone wiaty). Również jestem za monitoringiem oraz surowym karaniem wandali.

  • Sławek pisze:

   Masz rację, wszystko przez te nowoczesne wiaty. Ja tam bym je wszystkie zlikwidował i pozostawił sam słupek z napisem A i koniec. Rozkłady jazdy też są niepotrzebne, podobnie jak miejsca do siedzenia czy schronienia przed deszczem lub wiatrem…
   Że zacytuje Kingsajza „I w dupach się poprzewracało, tak?!”…
   Tak trzymać. Jak ma być wiocha, to na całego.

 6. GOŚCIU pisze:

  Koszt utrzymania monitoringu jest większy od wstawienia kilku szyb. Po za tym kamery to kolejne wyzwanie dla „wandala” lub wandali. Jakby każdy kto widzi co się dzieje reagował telefonem na policje a nie przechodził obojętnie to cały system działałby dużo lepiej od kosztownego monitoringu. Tym bardziej jakby ktoś się nie orientował to kamera z podczerwienią z takiej jakości aby wychwycić wandali po zmroku kosztuje naprawdę dużo a jak sobie pomnożymy to razy ilość kamer przyjmując, że jedna kamera nagrywa przystanek a druga kamera nagrywa kamere ktora nagrywa przystanek to koło jest błędne i praktycznie nie do zrealizowania w POLSCE.

 7. Jacek pisze:

  Proszę GOŚCIA aby nie negował takiej propozycji, zaproponowałem zamontowanie monitoringu, ale wcześniej poprosiłem wyspecjalizowaną firmę o zrobienie kalkulacji założenia monitoringu na odcinku STACJA- BAŁTYCKA- BRYCZKOWSKIEGO -PĘTLA 73.
  Wstępny koszt (8-9 kamer wysokiej jakości, ruchomych)to około 27 tyś. zł., czy jest to dużo w porównaniu ze stratami jakie ponosi ZDiTM?.
  Proszę nie pytać o szczegóły na tym etapie.
  Jacek Malczewski

 8. Łukasz pisze:

  Napiją sie, poćpają (bo to teraz modne) to co ma młodzież na wiosce robić.? Na ajkido pójść do szkoły iść.? Na szkolnym boisku w deszcz nie pograją, na halę za drogo.. Przydało by się zainwestować w młodzież a nie w śmieszne kamery, które i tak by wszystkim przeszkadzały… Pozdrawiam Radę Osiedla ;)

 9. GOŚCIU pisze:

  Proszę Jacka aby czytał lepiej ze zrozumieniem. Około 27 tysięcy to nie dużo…. 8-9 kamer wysokiej jakości kamer obrotowych. A ile będzie kosztowało utrzymanie miesięczne tych 8-9 kamer? a kto będzie siedział w Wielgowie 24h/dobę przy obsłudze tych kamer? No chyba, że mówimy o kamerach reagujących na termikę ciała. A tak po za tym to mieszkańcy Sławociesza i Zdunowa powinni się na Pana obrazić. Dlaczego tylko Wielgowo ma mieć bezpieczniej i stać pod nieprzemakającymi przystankami dzięki wspaniałym kamerom? Już nie mówię o ludziach z osady leśnej którzy dostali piękny przystanek…. Szkoda, że bez zadaszenia. Tym to już w ogóle się nie przydadzą kamery:D

  A teraz co do inwestowania w młodzież. Super, że nam ktoś zafundował na boisku szkolnym oświetlenie którego nie można włączyć. Wieczorem pozostaje tylko iść na piwo a wyładować się na szybie na przystanku. Zauważmy kto stoi pod sklepem codziennie i pije. Ludzie po 20 lat…

  • Sławek pisze:

   Ciekawe co wg Ciebie zrobi ta „młodzież po piwie”, gdy już wszystkie szyby rozbije? Może komuś gardło poderżnie – aby się jakoś wyładować oczywiście? Przecież jakoś musi, no nie? Ciekawy i bardzo przenikliwy tok myślenia. Jestem za… a nawet przeciw, jak mawiał klasyk tego gatunku.

 10. m pisze:

  Łuksz na hale drogo wątpie zapraszam w kazyPoniedziałek na godzine 19 na hale jest nas 10 masz prysznic itp oplata to 7zli50gr za 1 spotkanie uwierz ze spodoba ci sie:) bylem raz nie zaluje:) Mati

 11. Łukasz pisze:

  Zawsze można zwołać ekipe do pokopania, na hali. ;)
  Kiedy będzie skończony plac zabaw na drwali.?

Top