Wolniej na Bałtyckiej

W związku z licznymi głosami mieszkańców Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo wystąpiła do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska o ustawienie przy ul. Bałtyckiej znaku informacyjnego D-51 Kontrola Prędkości Fotoradar. Rozwiązanie to skłonić ma kierowców do wolniejszej jazdy i przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w pobliżu szkoły i placu zabaw. Należy spodziewać się zwiększonej częstotliwości kontroli prędkości przy użyciu przenośnych fotoradarów.
Apelujemy o rozsądną jazdę!

Tekst i foto: Krzysztof Aloksa

Komentarzy: 3 do Wolniej na Bałtyckiej

  1. mati pisze:

    widac czestsze kontrole wczoraj np dwoch jechalo autem a dwoch na pieszo szli w strone wielgowa(jeden Policjant z wielgowa(!)) zatrzymali pijanych rowerzstow wazne ze sa

  2. Magda pisze:

    tutaj pomoc by mogly jedynie progi zwalniajace.o tym ze policja z radarem badz sam radar stoi kazdy kazdego poinformuje swiatlami a progu nijak ominac sie nie da. Panie Krzysztofie ma Pan pole do popisu.:-)

  3. Krzysztof Aloksa pisze:

    Niestety Pani Magdo na progi na ul. Bałtyckiej nie ma szans. A to z dwóch powodów – komunikacja miejska i karetki zmierzające do szpitala. Nawet zastosowanie progów wyspowych o szerokości umożliwiającej przejazd pojazdom komunikacji miejskiej nad progiem bez utrudniania jazdy nie sprawdzą się przy przejazdach karetek (mniejszy rozstaw kół), które w naszej okolicy jeżdżą ze zwiększoną częstotliwością. Być może ktoś z czytelników wielgowo.pl zaproponuje alternatywne rozwiązanie, które będzie przyjazne i bezpieczne dla wszystkich. :)

Top