Kolejne zebranie RO

Wakacje wakacjami, a nasza Rada Osiedla pracuje cały czas. Na dzisiejszym zebraniu specjalnymi gośćmi byli przedstawiciele Stowarzyszenia Przedsiębiorców z Wielgowa p. Marcin Majewski i Krzysztof Dokowski. Stowarzyszenie to chce zbudować na własny koszt zjazd z autostrady A6 na ulicę Tczewską. Po zbudowaniu tego zjazdu ruch dużych i ciężkich pojazdów poruszających się obecnie po ulicach naszego osiedla oraz Dąbia przestałby być problemem. Mimo, że wszystkie instancje popierają tej projekt, to jednak sprawa nie jest łatwa w realizacji. W planach jest zaprojektowany zjazd w okolicach strumienia Chełszcząca, a zjazdy nie mogą znajdować się w zbyt małej odległości od siebie. Budowa zjazdu Chełszcząca jest planowana na lata 2012-2015, więc jest to bardzo odległa przyszłość, a wyeliminowanie ruchu ciężkich pojazdów z wąskich i nieprzystosowanych ulic osiedli jest sprawą bardzo pilną. Istnieje możliwość odstąpienia od tych przepisów, co nie jest ewenementem, bo podobne zjazdy znajdują się już zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Potrzebna jest jednak zgoda ministerstwa. Swoją drogą dziwne jest to, że utrudnia się takie inicjatywy, przy których ani miasto, ani państwo nie wykładają nawet złotówki, a inwestycja służy dobru publicznemu.
Niestety odwlecze się też praca nad kanalizacją naszych ulic. Zaszło parę zmian w planie zagospodarowania przestrzennego i Rada Miasta dopiero we wrześniu uchwali nowy plan. Dopiero po jego uchwaleniu można będzie prowadzić prace dalej. Miejmy nadzieję, że jednak się uda.
Szkoła Podstawowa 13 i Gimnazjum 31 mieszczą się w budynku z roku 1959. W bieżącym roku ma być rozpoczęty remont i modernizacja budynku. Między innymi mają być wykonane następujące prace: powiększenie sali gimnastycznej, budowa nowej stołówki i wybudowanie sześciu izb lekcyjnych. Sam budynek także zmieni swój wygląd, bowiem ma być wykonana elewacja ścian zewnętrznych. Zakończenie prac jest przewidziane w przyszłym roku.
Nie wszystkie ulice naszych osiedli posiadają oświetlenie. Radni zgłaszali już wcześniej wnioski o zamontowanie oświetlenia. Zastępca prezydenta miasta Szczecina Beniamin Chochulski przysłał list z odpowiedzią na wnioski. Oświetlenie ma być, ale kiedy dokładnie nie wiadomo.
Następne zebranie odbędzie się 24 lipca.

Top