Letnia integracja mieszkańców

Ani padający chwilami deszcz, ani ciemne chmury nie przeszkodziły w dobrej zabawie na festynie „Letnia integracja mieszkańców” zorganizowanego przez Radę Osiedla. Bawili się wszyscy do białego rana. Najmłodsi bawili się w miasteczku dziecięcym, był dmuchany zamek, zjeżdżalnia i żyroskop przygotowany przez firmę Fantastyczny Świat Zabaw fantastycznazabawa.pl oraz strefa małego kibica z zabawami ogólnymi i sportowymi obsługiwany przez firmę Happy Świat happyswiat.pl. Pan Romuald Szmyt przy akompaniamencie Andrzeja Olszewskiego pięknie zaśpiewał pieśni neapolitańskie. Przed meczem Polska-Czechy odbył się mini mecz festynowych drużyn grających wielką piłką lekarską. Oczywiście wygrała Polska 5:0.
Po meczu dawka solidnego rocka charakteryzującego się dużą melodyjnością. Charyzmatyczny wokal, nieprzeciętny wizerunek sceniczny i dużo energii, czyli koncert zespołu The Last Ride www.thelastride.pl i wspólna zabawa. Do tańca grał nam zespół „ABA” obsługujący imprezy okolicznościowe, festyny, zabawy, wesela tel. kontaktowy: 605-786-703 oraz DJ CapONE tomaszkolodziej.pl – oprawa muzyczna i obsługa takich imprez jak: wesela, poprawiny, urodziny, bale sylwestrowe, bale karnawałowe, imprezy firmowe, studniówki, prywatki, dancing, bankiety, imprezy integracyjne i imprezy okolicznościowe. Całość dopełniała wyśmienita gastronomia, dania zimne i gorące oraz piwo i inne napoje. Każdy mógł coś wybrać dla siebie.
Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.

SPONSORZY FESTYNU „LETNIA INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW”

 • Firma MAG Piotr Cęcak-Usługi Transportowe ul. Końcowa 20
 • El-Te dyrektor KRZYSZTOF PRÓCHNICKI- Kołbacz ul. Warcisława 5b
 • OPEL KOZŁOWSKI Szczecin – Jan Kozłowski
 • Firma „WARZYWKO” P. Alicja Polonis, ul Letnia 12
 • Centrum Radiologii Diagnostyki Obrazowej Szczecin-Zdroje, ul. Batalionów Chłopskich
 • „UNIKAT” – Producent Bielizny- Szczecin, ul. Gościniec 2
 • „MARIA” Państwo Krawczakowie z ul. Bryczkowskiego 32
 • AGAT + Państwo Iwona i Marek Hrosz, Fabryka Okien i Drzwi, ul. Przestrzenna 7
 • ELVIRA – Skład Budowlano-Techniczny ul. Bałtycka 27
 • Firma Ubezpieczeniowa P. Haliny i Kazimierza Pomorskich z ulicy Bryczkowskiego
 • Towarzystwo Ubezpieczeniowe Uniqa
 • Salon Damsko-Męski „NICOL”” z ul. Bałtyckiej – Pani Małgorzata Rosinek-Kilian
 • Sklep Mięsny na Stacji w Zdunowie – Pan Andrzej Wągrowski z Pyrzyc
 • Firma Handlowo-Usługowa „JOANNA” ul. Pomorska, Szczecin
 • Salon Fryzjerski B@T Pani Beaty Jaszke ul. Zawrotna 11A, Szczecin
 • Usługi Kosmetyczne-Anna Kondzioła ul. Zawrotna 11 A, Szczecin
 • „GALERIA–STUDIO” Marek Prościak ul. Rydla 50B/10 Osiedle Słoneczne – fotografia ślubna, filmowanie uroczystości
 • Firma „STYL” Producent Mebli Łazienkowych, Szczecin ul. Władysława IV
 • Grupa Concordia – Ubezpieczenia Majątkowe i na Życie, Oddział Szczecin ul. Madalińskiego 8
 • TRANSAM – Pan Mariusz Rudnicki ul. Bryczkowskiego
 • Pizzeria „VENECJA”” ul. Wesoła 3a Pan Krzysztof Wolski, Szczecin
 • Drukarnia Grapus Pan Michał Oberbek ul. Dąbrowskiego 15 Szczecin
 • Stowarzyszenie „GAJ” Stadnina Koni „KARINA” – Wielgowo, p. Konrad Błaszkowski
 • Strona internetowa www.wielgowo.pl
 • MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO OCZYSZCZANIA ul. Gdańska
 • Panowie, dzięki którym został zabezpieczony prąd i oświetlenie na potrzeby festynu – Pan Czesław Dziatlik, Pan Mieczysław Południak, Pan Maciej Konopczak, Pan Franciszek Sochacki
 • Sklep Spożywczo-Mięsny Państwo Kowalscy, ul. Bałtycka
 • REMONDIS SZCZECIN SP. Z O.O. UL.ŻOŁNIERSKA
 • Gospodarstwo Rolne Janusz Biernacik, ul. Sadowa Szczecin-Sławociesze
 • Sklep Internetowy www.digiram.pl Pan Adam Tytoń ul. Bryczkowskiego 29D
 • Drapol – Skup Złomu, ul. Tczewska
 • Państwo Iwona i Zbigniew Jarlaczyńscy –Sklep Spożywczy, ul. Wesoła 2

Wszystkim sponsorom, za pomoc w organizacji festynu, wsparcie finansowe i rzeczowe Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo bardzo serdecznie dziękuje.
Tylko dzięki Waszej hojności mogła się odbyć ta wspaniała impreza :)

Zapraszam do galerii zdjęć

Komentarzy: 12 do Letnia integracja mieszkańców

 1. lolek pisze:

  festyn był spoko.

 2. pynia pisze:

  Z dokumentacji fotograficznej widać, że zabawa była przednia.
  Szkoda, że mnie tam nie było. Mieszkańcy powinni być dumni z tak prężnie działającej Rady Osiedla i wdzięczni sponsorom za hojność.Brawa dla właściciela strony wielgowo.pl

 3. Bożena pisze:

  Wszystko super oprócz pogody. 6+ za nagłośnienie, wreszcie coś profesjonalnego. Dzięki za dobrą zabawę!

 4. ktoś0:) pisze:

  A czy wy wiecie co znaczy integracja? To nie jest picie piwa to nie tylko zabawa ale to zabawa z TRADYCJĄ otóż pojedzcie sobie na wieś ale taką prawdziwa Gdzie kobiety z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH pieką ciasta Lepia pierozki masło robią A my miastowi zachwycamy się tymi rarytasami A potem tańce do białego rana przy śpiewach itd Nie mówię że tu było źle Ale może pomyślimy coś nad takim folklorem Pokażmy młodemu pokoleniowi że dobra zabawa to nie tylko komputer Niech WIELGOWO-SŁAWOCIESZE-ZDUNOWO MA SWOJĄ TRADYCJE bawmy się przy spiewie naszych bsbc mam a nie przy nowoczesnej tupance i wyciu Niech rada pomyśli a naprawdęmoże być SUPER:-)

  • Ewa pisze:

   Przecież u nas nie ma Koła Gospodyń Wiejskich a jakieś tam kościelne kółka zainteresowań dlatego wątpię żeby komuś się chciało piec czy gotować na festyn. A może się mylę?????
   Zbieram propozycje co kto zrobi i następna impreza w sierpniu lub we wrześniu. Co Wy na to?

 5. Kobylanka pisze:

  Takie rzeczy tylko w Kobylance, było dane zaproszenie. A działo się sporo: zespoły folklorystyczne i dziecięce, konkurs i degustacja dań z ryb przygotowana przez Koło Gospodyń, bigos – oczywiście darmowe, gry i zabawy dla wszystkich. A za dwa tygodnie, 8 sierpnia, zapraszamy na wybory Miss Miedwia 2012.

 6. ferdynand pisze:

  Tydzień minął, komentarzy mało! Spróbuję dodać swoje 3 grosze dotyczące imprezy.
  Negatywy(Były)
  1. Ponad godz.opóźnienie imprezy.
  2. Zespół muzyczny mógł stroić się np; o godz. 11 30.
  3. W\w zespół powinien zagrać przed oglądaniem meczu- wiało nudą, ta muzyka (niestety) dla nielicznych, widać pod sceną. Część osób poszła do domu. A tak w ogóle czy ten zespół nas zintegrował? Na SIŁĘ poziomu KULTURY się ni podniesie!
  4. Zespół ABA, który grał po północy powinna zagrać zaraz po meczu. Na zdjęciach widać ilu mieszkańców bawiło się przy tej muzyce, proszę aby szanowna Rada Osiedla wyciągnęła odpowiednie (na przyszłość) wnioski.
  5. Mieszkańcy Wielgowa nie dopisali za to Sławociesze GÓRĄ brawo.
  POZYTYWY
  1. Ciekawe miejsce- szkoda że było tam za dużo piachu, za rok może już być trawa.
  2. Nowe atrakcje- miasteczko, żyroskop.
  3. Wspólne oglądanie meczu – no i tutaj RADO OSIEDLA należą się brawa, pomysł na 102- gratulacje – szkoda że częściej nie mamy okazji do wspólnego oglądania takich meczów.
  4. Fajna zabawa do rana.
  Do Pana z wielgowo.pl, co by się stało gdyby zamieścił Pan nie ponad 350 zdjęć a np.1350?, szkoda bo wystarczyłoby np. 100
  zdjęć,byłoby ciekawiej!
  Pozdrawiam Adrian

  • Sławek pisze:

   Standardowe polskie podejście… Muzyka nie ta i nie w tym czasie, mieszkańcy nie przyszli,zdjęć za dużo…
   Szkoda że jeszcze piwo nie było za zimne/za ciepłe (odpowiednie skreślić), Polska nie wygrała, nie było fajerwerków, a do domu nie odwoziły taksówki…
   Całe szczęście, że pozytywy tez były…
   Nastepnym razem Pan ferdynand vel Adrian wszystko zorganizuje na tip top i to całkiem za darmo…
   Czekamy z utęsknieniem…
   Pozdrawiam wszystkich organizatorów i tych „zadowolonych”… choć szczerze mówiąc, na imprezie nie byłem i trochę tego żałuję.

  • rwpb pisze:

   Mogłem umieścić 100 zdjęć, mogłem umieścić 50 zdjęć, mogłem też wzorem innych nie umieścić zdjęć wcale. Zapewniam Pana jednak, że nasza Rada Osiedla nie wydała nawet jednego grosza na zdjęcia i na umieszczenie ich na stronie. Strona wielgowo.pl jest w całości finansowana i utrzymywana przeze mnie.
   Zdjęcia umieszczane w galerii nie pretendują do miana zdjęć artystycznych czy profesjonalnych, po prostu są i każdy może sobie coś wybrać. Zupełnie za darmo i to co komuś pasuje. Nie trzeba też przeglądać wszystkich zdjęć, są miniaturki. Liczniki odsłon pod miniaturkami mówią jednak, że ktoś te zdjęcia ogląda.

 7. Teresa pisze:

  Adrianie
  Masz rację nie tylko w 100 ale w 200%!!!!!
  Plan był taki, żeby zespół ABA grał na przemian z dyskdżokejem od początku imprezy. Niestety firma, która była odpowiedzialna za scenę, nagłośnienie i oświetlenie podnajęła akustyka nie informując go o riderze technicznym zespołu. Muzycy nie tylko, że wzajemnie się nie słyszeli to sami siebie niesłyszeli podczas próby. Dopiero później coś tam akustyk przemyślał i pokombinował z kablami, że było jako tako i zespół zdecydował się zagrać koncert. Stąd to opóźnienie i nuda na scenie. Za co jako organizator mogę tylko przeprosić uczestników festynu.
  Myślę, że jakby Polacy wygrali mecz z Czechami to nic by nam nie przeszkadzało i wszyscy byśmy się bawili nawet podczas koncertu a tak większość z nas straciła na jakiś czas humor.

  Zapewniam Cię Adrianie, że wnioski z imprezy zostały wyciągnięte już podczas festynu. Ciągle uczymy się organizować takie imprezy stąd prośba o wyrozumiałość i pomoc na przyszłość.
  Zapraszam chętnych do Rady Osiedla.

 8. Ewa pisze:

  Przecież u nas nie ma Koła Gospodyń Wiejskich a jakieś tam kościelne kółka zainteresowań dlatego wątpię żeby komuś się chciało piec czy gotować na festyn. A może się mylę?????
  Zbieram propozycje co kto zrobi i następna impreza w sierpniu lub we wrześniu. Co Wy na to?
  Ja nic nie zrobię, bo mi sie nie chce.Wolę przyjść na gotowe i pokrytykować!

 9. random pisze:

  Ja powiem tak takie jest moje zdanie i wielu innych osób,że festyn na starym szlaku to nie to samo co na kamiennym kręgu.Nie ma tego klimatu w lescie,wśród drzew,a nie wokół betonów..
  Zresztą było to widać po ilości ludzi którzy przyszli.

  Mam wrażenie że nie czas dostania zezwolenia był powodem zrobienia festynu na placu zabaw,a pieniądze i strach przed tym że ludzie kupią np. piwo za 5zł rozcieńczone z wodą a nie w Biedronce bo ze Sławociesza był kawał drogi.
  Ale to są tylko moje prywatne wywody.
  Pozdrawiam

Top