Tenisiści stołowi ZS13 zakończyli sezon

W sezonie 2011/2012 zawodniczki i zawodnicy reprezentując Zespół Szkół nr 13 w rozgrywkach tenisa stołowego osiągnęli wiele znaczących sukcesów. Reprezentacje szkoły podstawowej chłopców, gimnazjum dziewcząt i chłopców zdobyły I miejsca w mistrzostwach Szczecina organizowanych przez międzyszkolny Ośrodek Sportowy.
W mistrzostwach województwa drużyna dziewcząt (Paulina i Patrycja Korzeniowskie) zajęła bardzo dobre drugie miejsce, będąc o krok od awansu do Mistrzostw Polski szkół gimnazjalnych. Bardzo duże szanse na awans do mistrzostw Polski szkół podstawowych miała drużyna chłopców (Adam i Maxymilian Kukkuk, Filip Dorożyński), która będąc najwyżej rozstawiona w rankingu wojewódzkim nie wystartowała w finale ze względu na chorobę naszego najlepszego zawodnika – Adama K.

Nasi chłopcy wystartowali natomiast w memoriale im. Andrzeja Grubby, który był ostatnim akcentem kończącego się sezonu. W zawodach, które odbyły się w Międzyzdrojach wspomniana trójka chłopców zajęła drugie miejsce otrzymując okazałe nagrody rzeczowe. Zdjęcia z ostatnich zawodów w załączeniu a na jednym ze zdjęć nasi zawodnicy wspólnie z panią Lucyną Grubbą, żoną ś.p. Andrzeja Grubby – najlepszego tenisisty stołowego w dotychczasowej historii tej dyscypliny w Polsce.
Tekst: Sławomir Kukkuk

Top