I Uliczne Biegi Dziewcząt i Chłopców

W piątek 15 czerwca w Wielgowie odbyły się I Uliczne Biegi Dziewcząt i Chłopców. Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr13. W biegach uczestniczyli uczniowie SP13 z klas O – VI. Zawodnicy startowali na dystansach : 200m, 400m i 800 m. Wszystkie biegi odbywały się główną ulicą Wielgowa, czyli ulica Bałtycką, która na czas biegu zamknięta była dla ruchu kołowego.
Pierwsze na trasę biegu na dystansie 800 metrów wyruszyły dziewczęta z klas IV – VI. Start nastąpił około godziny 10.15 z pod SP13. Jako drudzy na trasę 800 metrów wyruszyli chłopcy z klas IV – VI. Następnie na trasę na dystansie 400 metrów (start przy byłym Węglobudzie) ruszyły dziewczęta i chłopcy z klas II i III. Jako ostatni na trasę 200 metrów (start na wysokości przystanku autobusowego 73Z) wyruszyli najmłodsi , czyli uczniowie zerówki i klas 1. Meta biegów usytuowana była na stadionie OKS „Vielgovia” Szczecin. Na mecie na wszystkich uczestników biegu czekał słodki poczęstunek i zimne napoje zakupione przez Rade Rodziców SP13.
W biegach wzięło udział około 130 uczniów naszej szkoły którym należą się Wielkie Gratulacje!!!
Na uwagę zasługuje fakt że w biegach uczestniczyły wychowawczynie klas 0 – 3, które na trasie wspierały zawodników. Gratulujemy postawy.
Wszyscy zostali zwycięzcami , ale wśród nich byli CI najlepsi którzy otrzymali medale i dyplomy.
Poniżej wyniki biegów:

Kategoria: 800 m Dziewcząt klas IV – VI:
1. Karina Kałużna – klasa 6 „b”
2. Monika Hasik – klasa 6 „a”
3. Paulina Ronkowska – klasa 5 „a”

Kategoria: 800 m Chłopców klas IV – VI:
1. Radosław Gorzelak – klasa 5 „b”
2. Grzegorz Biernacik – klasa 6 „a”
3. Michał Łaźniowski – klasa 5 „a”

Kategoria: 400 m klas III:
1. Jacek Szybiak – klasa 3 „a”
2. Alexy Buźniak – klasa 3 „a”
3. Jessika Lipska – klasa 3 „a”

Kategoria: 200 m klas 0 – II:
1. Mateusz Osojca – klasa 1
2. Bartek Retmańczyk – klasa 2
3. Bartek Jaszke – klasa 2

Po zakończeniu biegów i poczęstunku wszyscy udali się do szkoły na koncert zespołu rockowego z Goleniowa. Po koncercie na stadionie OKS „Vielgovia” Szczecin odbył się Turniej Piłki Nożnej drużyn mieszanych z klas IV – VI , w którym przy ogłuszającym dopingu kibiców zwyciężyła klas VB.
Organizatorzy Biegu dziękują za pomoc: Policji z komisariatu z Dąbia, ZDiTM, Radzie Rodziców, dziewczętom z Gimnazjum 31, oraz dla kierowców i mieszkańców za wyrozumiałość w utrudnieniach na ul. Bałtyckiej.
Do zobaczenia na trasie biegu za Rok!!!

Top