Zabawa w MOS1

4 czerwca 2007 roku w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii Nr 1 w Szczecinie odbyła się zabawa pt. „W zaczarowanej krainie książek Astrid Lindgren” w ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, zorganizowana wspólnie z Książnicą Pomorską.
Udział w niej wzięły 4 szkoły podstawowe: SP13, SP37, SP59, SP4. Każda grupa otrzymała zestaw pytań dotyczących książki Astrid Lindgren, z treścią której mieli się wcześniej zapoznać. Dzieci wykazały się doskonałą znajomością lektury. Potrafiły również narysować zabawne karykatury głównych bohaterów przeczytanych książek.
Duże emocje wzbudziły zabawy sportowe – wyścigi rzędów (dzieci wcielały się w postaci z książek A. Lindgren i tak jak one musiały pokonać różne przeszkody). Chwila przerwy na regenerację sił przy słodyczach i rozpoczął się kolejny etap wspólnej zabawy. Okazało się, ze trudno jest poruszać się w kółku trzymając kolegów np. za kostki. Za to nie było żadnych problemów ze śpiewaniem piosenek przy ognisku. Nawet utwory klasyczne, zagrane na klarnecie przez ucznia szkoły muzycznej, zainteresowały dzieci. Na koniec każdy mógł upiec kiełbaskę a chłopcy znaleźli jeszcze siły aby pograć w piłkę.

Top