Ostrzeżenie przed nowym sposobem kradzieży

O tym, że pomysłowość złodziei praktycznie jest nieograniczona wiemy wszyscy. Ku przestrodze innych zamieszczam historię, która może się przydarzyć każdemu z nas. Historia pochodzi z listu, jaki otrzymałem.

Mieszkam w Wielgowie od niedawna przy ulicy Hiacyntowej. W ten poniedziałek o godz 12 w południe miało miejsce zdarzenie bardzo niemiłe. Do mojego nowego domu zapukali panowie robotnicy ubrani w kombinezony robocze i podający się za pracowników Eneii. Owi ludzie poprosili o wyłączenie korków elektrycznych w domu gdyż nie chcą spowodować zwarcia a będą podłączać prąd na działce budowlanej obok u sąsiadów. Po umówionym okresie półgodzinnym włączyłam zasilanie w domu, ale prądu nie było więc zerknęłam na drogę do przyłączy głównych, tzw skrzynek i ku mojemu zaskoczeniu skrzynek nie było, a z ziemi wystawały tylko krótko ucięte kable.
Taka historia może posłużyć za nauczkę i ostrzeżenie dla innych aby nie dali się tak oszukać. Innymi słowy w naszej okolicy mogą pojawiać się oszuści podający się za pracowników Eneii kradnący całe przyłącza elektryczne.

Top