Cały Szczecin szuka piłkarskich talentów

Piłkarska liga Nike Football League ruszyła w Szczecinie
Najlepsi pojadą na finał do Barcelony

Od marca tego roku w Szczecinie działają rozgrywki Nike Football League. Liga jest elementem programu The Chance, którego celem jest odkrywanie i wspieranie młodych piłkarzy, którzy do 17 marca 2012 roku osiągnęli 16 rok życia i nie rozpoczęli jeszcze kariery na poziomie zawodowym. Dla młodych piłkarskich talentów z Szczecina to szansa, by zaprezentować i sprawdzić swoje umiejętności przy wsparciu trenerów światowej klasy i wykorzystaniu najlepszego sprzętu sportowego.

Kwalifikacje w polskiej edycji Nike The Chance oparte będą o darmowe rozgrywki ligowe! Liga, działająca między innymi w została uruchomiona przez Nike Poland wspólnie z portalem Playarena.pl – to właśnie tam należy się zarejestrować, aby wziąć udział w programie. Rozgrywki rozpoczęły się 17 marca i potrwają do 17 maja. Mogą w nich wziąć udział piłkarze pomiędzy 16 a 20 rokiem życia, połączeni w drużyny liczące sobie od 7 do 10 osób. Mecze odbywać się mogą na dowolnie wybranych boiskach (Orlikach, boiskach szkolnych czy osiedlowych) – a ich terminy ustalane są przez kapitanów drużyn. W lokalnej lidze, która rozgrywana będzie w Szczecinie wziąć udział może od 10 do 14 drużyn, do rogrywek można dołączyć w każdej chwili. Wyniki meczów zapisywane są w internetowym systemie Playarena.pl – gdzie na koniec, na podstawie klasyfikacji punktowej każdej ligi, wybrane zostaną najlepsze drużyny.

Celem rozgrywek ligowych jest wyłonienie 22 najlepszych zespołów – które awansują do turnieju finałowego w Warszawie. Po warszawskich finałach 26 utalentowanych zawodników weźmie udział w obozie treningowym w Polsce, a wyselekcjonowana z nich dwójka pojedzie na światowe finały The Chance. W trakcie finałów 100 piłkarzy weźmie udział w intensywnych treningach oraz zawodach w Barcelonie, obserwowanych przez najlepszych trenerów i łowców piłkarskich talentów z klubów z najwyższej półki. Podczas treningów zawodnicy będą oceniani w oparciu o testowo-treningowy program „SPARQ”, który pomoże w rozwijaniu ich cech motorycznych.

Spośród wszystkich uczestników globalnego finału Nike wybierze 16 najbardziej wyróżniających się graczy, którzy w nagrodę za swoje osiągnięcia wezmą udział w elitarnym programie szkolenia piłkarzy. Czterotygodniowa sesja da im możliwość zapoznania się i trenowania na najlepszych futbolowych obiektach na świecie, oraz zmierzenia się z jednymi z najsłynniejszych młodzieżowych drużyn świata m.in. z drużyną akademii Manchesteru United oraz młodzieżowej reprezentacją USA w piłce nożnej.

Tym samym działająca w Szczecinie Nike Football League stać się może dla młodych piłkarzy z naszego regionu szansą na profesjonalną karierę – na początek wystarczy, że do ligi przyłączy się 10 drużyn.

Informację podał Maciej
Wiadomość została dodana poprzez formularz Dodaj newsa

Top