Węzeł Tczewska bliżej

GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę węzła „Tczewska” na autostradzie A6. Prace budowlane powinny rozpocząć się latem. Ich zakończenie jest zaplanowane na połowę 2013 roku.

Nowy węzeł powstanie w miejscu, gdzie obecnie autostrada przecina ulicę Tczewską przez (pierwszy wiadukt nad A6 licząc od węzła Kijewo w kierunku Świnoujścia). W ramach inwestycji zostanie zbudowany podwójny wiadukt w ciągu ulicy Tczewskiej (Nowoprzestrzennej), wraz z łącznicami węzła.

– Od jesieni ubiegłego roku trwa przebudowa jezdni autostrady na odcinku ponad dwóch kilometrów w rejonie przyszłego węzła – mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Poniemieckie płyty betonowe wymieniane są na nową nawierzchnię bitumiczną. Prace na autostradzie są powiązane z realizowaną przez miasto Szczecin budową ulicy Nowoprzestrzennej i układu drogowego w rejonie węzła Tczewska. Po zakończeniu prac mieszkańcy Szczecin Dąbia i Wielgowa zyskają możliwość bezkolizyjnego wjazdu na autostradę A6. Planowana jest również likwidacja niebezpiecznego, kolizyjnego skrzyżowania drogi S3 z ulicą Goleniowską oraz wjazdu na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa. Wcześniej został ogłoszony również przetarg na przebudowę, wraz z dojazdami, mostu na autostradzie A6 na rzece Chełszcząca znajdującego się na północ od planowanego węzła Tczewska.

Źródło: Kurier Szczeciński

Komentarzy: 7 do Węzeł Tczewska bliżej

 1. Vivian pisze:

  Bardzo dobra informacja dla mieszkańców głównych ulic Wielgowa.
  Mniej tirów, mniej hałasu, mniej spalin!

 2. Andrzej pisze:

  Węzeł Tczewska miałby największy sens kawałek dalej (był taki wariant) i obecną tczewską wraz z wiaduktem zostawić na ruch lokalny + autobusy + rowery rolki spacery :) A tak zmiesza się to wszystko z TIRAMI ktore będą mogły jedzic WSPÓLNĄ trasą już całkiem bezkarnie

  • kazik pisze:

   Znalazłem ten wpis, oczywiste jest że najlepszym miejscem jest miejsce przed Chełszcząca, to pusty teren, zapewnił by dojazd bezpośrednio z A6 do SSE i dalej wyjazd i wjazd do ulicy Nowoprzestrzennej. Może ktoś się obudzi i przemyśli ten wariant, jeszcze nie jest za późno.Tczewska może być skomunikowana też w taki sposób, przez normalne jezdnie po obu stronach A6. Obudźcie sie Inżyniery !!!

 3. terra pisze:

  Wątpię, aby przez ten węzeł ubyło tirów na ulicach Wielgowa – mimo wszystko przez ul. Borową mają krócej, by zjechać w stronę np. Bydgoszczy.

 4. Vivian pisze:

  Zaraz, zaraz… czy wjazd na węzeł Rzęśnica od strony Wielgowa, który ma być zlikwidowany, to nie jest przypadkiem wjazd od ul. Borowej? Jeśli tak, to tiry mielibyśmy z głowy… Czy wiadomo już konkretnie, jak będzie przebiegała ulica Nowoprzestrzenna?

 5. rwpb pisze:

  Wjazd z ulicy Borowej na węzeł Rzęśnica będzie zlikwidowany. Nie jest to wjazd bezpieczny, połączenie jest na zakręcie o małej widoczności.
  Dla zainteresowanych materiał BIP dotyczący węzła Tczewska: KLIK

 6. Teresa pisze:

  SZKODA ŻE PAN JACEK MALCZEWSKI JUŻ NIE JEST RADNYM WIELGOWA A TAK DUŻO ZROBIŁ DLA WIELGOWA

Top