Kabel wyparował

Nastały cieplejsze dni, woda z ulic odparowuje, a wraz z nią w okolicach ulic Drewnianej i Sasanki „wyparowało” ponad 200 metrów kabla telekomunikacyjnego. Czyżby to był znak, że w dobie telefonii komórkowej telefony stacjonarne są przeżytkiem?
W którym miejscu zginie następny kabel? Nocni „Kablarze” zaczęli już rozkopywać kanał z kablami wzdłuż peronu na stacji PKP Zdunowo. Zabiorą go, żeby przypadkiem nikt go nie ukradł…

Komentarzy: 12 do Kabel wyparował

 1. ola pisze:

  to chłopaki z ul. Bryczkowskiego tok szaleją z kablami widzę że jest to opłacalne bo już nawet zakupili sobie do pracy auto a jeszcze ni tak dawno w autobusie jechali z nowymi szpadlami a dziś autem

 2. Vivian pisze:

  A to ciekawe, Olu. Pan z Telekomunikacji mówił, że to właśnie na Bryczkowskiego grasują amatorzy kabli telekomunikacyjnych. Czyżby robili to „po sąsiedzku”? A może to inna ekipa? Jak by tak się dokładniej rozejrzeć i zrobić dyskretny wywiad, to pewnie dałoby się dojść po „kablu” do kłębka prawdy. W okolicznym lesie napotkać można pozostałości po wyłuskiwaniu cennego metalu, który bez problemu wchodzi do legalnego obrotu za pośrednictwem jakiegoś skupu złomu.

 3. ola pisze:

  oj już kilka razy widziałam jak wracają rano z kablami jak jeszcze nie mieli auta to na rowerach ale tym to powinna się zając policja

 4. Radek pisze:

  Taak,donoście donoście a sami czekajcie jak was w przyszłości nawet i własne dziecko sprzeda.

 5. piotr pisze:

  chyba jeszcze troche wody w ploni uplynie zanim ludzie zaczna rozrozniac donosicielstwo od dniania o wlasne osiedle.

 6. terra pisze:

  Albo donosić albo samemu się rozprawić. A jakie masz inne wyjście? Dzisiaj ukradną kabel, ale jak się kable skończą?

 7. Radek pisze:

  Co do dbania o własne osiedle hmm.
  Warto by się zainteresować co robią w tych miejscach te kable,do czego służą,czy płynie w nich prad,czy były używane choć w przeciągu ostatnich 10lat.
  Może waszym tokiem rozumowania lepiej niech okradają domy zamiast.. Co poradzić
  Człowiek chodzący z wykrywaczem metalu w lesie a złodziej kabli stoją na takim samym stopniu konfliktu z prawem ;)

 8. Bronisław pisze:

  Radek.nie rozumiem twojego rozumowania? W poście z 1 i ten wczorajszy z 4 nie mają nic wspólnego ze sobą. Podobny powinien być tok myślenia w tej sprawie,a u ciebie,( jak z tą panienką)chciałabym ale się boje.

  Czy tzn. że jak ktoś czegoś nie używa przez 10 lat to można to ukraść?…………
  A te lub ta osoba która 28 marca strzelała do pociągu na stacji Szczecin Zdunowo zrobiła dobrze,? bo strzelała z broni pneumatycznej.
  Pochwalasz mniejsze zło?
  Mam nadzieje że nie masz dzieci,bo jeżeli je masz to wychowasz przyszłych złodziei.
  pozdrawiam wszystkich normalnie myślących

 9. Radek pisze:

  Bronisławie
  O strzałach do pociągu nic nie słyszałem więc się nie wypowiem,lecz to nie temat tejże konwersacji.

  Nie,nie uważam że jeżeli ktoś/czegos nie używa przez 10lat to powinno się to ukraść,lecz wole żeby Ci panowie dorabiali sobie w taki sposób który na szczęście nie wadzi na dobrą sprawę nikomu,niż mają chodzić i okradać nasze podwórza/domy.

  Co do pana pytania czy „Pochwalasz mniejsze zło?”
  Tak pochwalam mniejsze zło.Dlaczego? Gdyż tego procederu nigdy nie usuniemy z naszego życia (złodziejstwo/fałszerstwo/rabunku/wandalizmu) więc jeżeli mamy dwie „złe” opcje to lepiej wybrać tą co ma mniejsze skutki,lecz to tylko moje skromne zdanie.W końcu jest demokracja w naszym kraju i każdy może wyrazić swą opinie.

  Dla pana wiadomości nie,nie mam dzieci i póki co nie planuje.

 10. rwpb pisze:

  Radku, kabel wzdłuż ulicy Tczewskiej nie był używany ponad 10 lat, wykopali go. Małe zło, prawda? Nie wadzi to na dobrą sprawę nikomu? Po wykopaniu zapadła się jezdnia, zobacz wpis: http://wielgowo.pl/?p=2848/#content
  To też małe zło? Zapłaciliśmy za to wszyscy, Ty też. Rozkopany peron to także w porządku? Myślisz, że „Kablarze” po wydobyciu kabla położą płyty na swoje miejsce i zabezpieczą teren peronu?

 11. Grześ pisze:

  Na ul. Bryczkowskiego od czwartku nie ma kabla telekomunikacyjnego linii napowietrznej. Skradziono go aż po sam skup złomu.
  Myśle, że w tej sytuacji należy poprosić Radę Osiedla aby wstawiła się za nami mieszkańcami Wielgowa i poprosiła Policje o patrole piesze w godzinach nocnych. Myślę że 2-godzinny patrol pieszy przynajmniej raz w tygodniu od godziny 0.00 lub 1.00 przyczyniłby się nie tylko do ukrócenia procederu kradzieży kabli ale również pozwoliłby zadbać o wiaty przystanków w naszej dzielnicy.

  • sylwester pisze:

   Grzes s co od godz 1-szej do rana złodzieje mogą pracować? A może by tak monitoring założyło by się Na innych osiedlach się sprawdził

Top