Czas na wiosenne porządki

Ulica Tczewska, czyli jedna z głównych dróg wjazdowych do naszych osiedli powinna być naszą wizytówką. Powinna, ale czy jest? Wzdłuż tej drogi biegną rowy melioracyjne zbierające i odprowadzające wody do rzeczki Chełszcząca. Rowy ostatnio zostały pogłębione i oczyszczone, więc mogą pomieścić sporo wody i … śmieci. Wysypujących śmieci nie odstrasza nawet tablica z napisem zakazującym wysypywania gruzu i śmieci. Zostało też rozkopane pobocze w okolicach przystanku Wielgowo Las i mostku na Chełszczącej. Był tam kabel, więc było po co kopać. To, że rozkopane pobocze może doprowadzić do zniszczenia drogi na pewno kopiących nie obchodziło.

Ulica Urodzajna w okolicach cmentarza komunalnego też odstrasza. Chyba już czas uprzątnąć resztki ogrodzenia jakie powstało tutaj przed 1 listopada ubiegłego roku? Może warto zainteresować się podciętymi pniami brzozy i dębu przy tylnej bramie cmentarza? Na razie jeszcze te drzewa stoją, ale o wypadek nie jest trudno.
Na terenie samego cmentarza też sporo śmieci i pozostałości po zniczach. Znaleźć można nawet puszkę po piwie – czyżby zmarli lubili piwo?

Top