Zgodnie z przepisami

Rowy na łąkach w okolicach Wielgowa i Sławociesza od ponad roku są czyszczone i pogłębiane. Spora część jest już doprowadzona do odpowiedniego stanu. Niemałą zasługę w tym ma Jacek Malczewski, który z ramienia Rady Osiedla zajmuje się sprawą melioracji łąk. Poświęcił na to sporo czasu, sporo też „wychodził”.
Po prawej stronie ulicy Tczewskiej biegnie rów odprowadzający wody do strumyka Chełszcząca. Ostatnio przez ten rów zostały wykonane dwa przejazdy z ulicy Tczewskiej na przylegające tereny. Położono rury i całość zasypano ziemią. Pomysł dobry, ale zastosowane rury są o zbyt małej średnicy i już są zamulone. Wkrótce przejazdy staną się przeszkodą dla odprowadzanej wody. Do kogo będą wtedy pretensje? Do nikogo, bo wszystko jest zgodne z obowiązującymi przepisami. Tylko przepisów nie zaleje i nie podtopi…

Cóż, wody mamy ostatnio dużo. Tak dużo, że nawet nie mieści się w sieci wodociągowej i wylewa się przez hydrant na skrzyżowaniu ulic Bałtyckiej i Tatarakowej – ostatnia fotka. Też zgodnie z przepisami?

Jak to wygląda można zobaczyć na fotkach poniżej.

Jeden komentarz do Zgodnie z przepisami

  1. mateo pisze:

    czyzby jakas reklama(przedostatnie zdjęcie)?

Top