Drogi po roztopach

Tak wyglądają nieutwardzone drogi w Wielgowie po roztopach i większych deszczach. Na wielu drogach naszego osiedla nie da się przejść suchą nogą, a dojście rano na przystanek, lub wyjście z dzieckiem na spacer staje się nie lada wyczynem. Rada osiedla tyle lat obiecywała utwardzenie dróg ale zawsze są inne wydatki. Na zdjęciach ul. Skrajna.
Informacja i zdjęcia: Grzegorz T.

Komentarzy: 7 do Drogi po roztopach

 1. jacek pisze:

  ( Rada osiedla tyle lat obiecywała utwardzenie dróg ale zawsze są inne wydatki.)
  Zostałem wywołany do tablicy … RO nigdy nie miała dylematu na którą ulice przeznaczyć środki finansowe ponieważ RADA OSIEDLA nie dysponuje żadnymi środkami finansowymi, które mogłaby przeznaczyć na „remonty” ulic. Czy dana ulica zostanie utwardzona leży tylko i wyłącznie w gestii ZDiTM.
  Również i na ten rok ul. Skrajna (między Borsuczą a Fiołkową) została wytypowana do utwardzenia.
  pozdrawiam
  Jacek Malczewski

 2. Teresa pisze:

  Witam
  Jacku, czemu nie napiszesz wprost, że Rada Osiedla od wielu lat typuje do utwardzenia ulicę Skrajną ale to ZDTiM (w osobie pana Pszczolińskiego) wie „lepiej” kiedy i na co ma wydawać pieniądze.
  Nam już opadają ręce patrząc na to wszystko.
  Proszę zatem mieszkańców ulicy Skrajej o kierowanie swoich uwag (wysyłanie zdjęć, pism itp.) bezpośrednio do osoby „kompetentnej”.
  Nie wyobrażam bowiem sobie, żeby w tym roku Pan Pszczoliński ponownie pominął w swoich planach utwardzenie ulicy Skrajnej!!!
  Pozdrawiam

  Teresa Szczepańska

 3. sylwester pisze:

  Witam p.Tereso witam p.Jacku z tego co wiem na ul Skrajnej mieszka nasz leśniczy I moje pytanie czy zamiast do Zditm pisać podanie o utworzenia drogi to może nadleśnictwo coś by pomogło w tej sprawie Przecież jest sterta grozu przy ;dawnych kamieniach,; to jakby na ta ulice wysyłali się ok 8 wywrotek to by w pewnym stopniu raz że droga była by podniesiona a potem to jak by była możliwośc wysyłać szlake czy też ten asfalt Bo z tego co wiadomo to ten grozi przeznaczony jest do utwardzania dróg leśnych P.Tereso nie ma co rozpaczac aż tak bardzo bo comają powiedzieć.ludzie którzy mają działki ul Tatarakowa po opadach deszczu i po roztopach jest tak rozryta jak na poligonie Myślę że i nadleśnictwo też troszkę mieszkańcom może pomóc w tej sprawie Pozdrawiam Sylwester

  • jacek pisze:

   Panie Sylwestrze, odpowiem inaczej: Sąsiad Pana remontował np. łazienkę, zostały mu dwie taczki gruzu. Przez okno zobaczył że u sąsiada są dwie dziury przed wjazdem do garażu,… jak pomyślał tak zrobił.

   Właścicielem ulic w naszym mieście jest Gmina Miasto Szczecin, a zarządza nimi ZDiTM. Bez ich zgody NIE MOŻNA NIC WYRZUCAĆ TZ. WBUDOWAĆ W JEZDNIE. Jaki interes miałoby Nadleśnictwo Kliniska w naprawianie miejskich ulic Szczecina? Chociaż- firma która dowoziła materiał na budowę drogi do Sowna zniszczyła w części ul. Wiślaną, rozmawiałem w tej sprawie z „nadleśnictwem” i ….. lipa.
   Pana wpis, był pretekstem do napisania odpowiedzi w taki sposób.
   Myślę że mieszkańcy nie będą wysypywać gruzu, popiołów na ulice (Bryczkowskiego, Gościniec) i nie tylko.
   Dziękuję Panu.
   Pozdrawiam
   Jacek Malczewski

 4. Pablo pisze:

  Kiedyś nie było takiego problemu. Popiół sypało się na ulicę – ulica była utwardzona, świetnie jeździło się po takiej drodze rowerem. Dopiero w latach 90 kiedy rozkopano prawie wszystkie drogi w celu położenia rur dla wody miejskiej – od tamtego czasu powstał problem z utwardzaniem naszych jezdni. W ciągu kolejnych lat większość z nich została utwardzona albo asfaltem, albo niezwykle krzywo położonym brukiem, ale nie wszystkie. A kto pamięta ciężki sprzęt jeżdżący po naszych drogach i wyrównujący drogi? To były fajne czasy. Jeszcze przed położeniem asfaltu na części ul. Długiej.

  Mimo wszystko nadal jestem przekonany, że np. popiół to lepiej wysypać na piaszczystą drogę, niż go wywozić do lasu. A znam miejsce, gdzie popiół wyrzuca się do schronu z czasów II wojny światowej, tyle że to się akurat dzieje na innym osiedlu.

Top