Zapraszamy na wycieczkę

W niedzielę, 10 września Oratorium Salezjańskie wspólnie z autorem tej strony organizują wycieczkę rowerową Pożegnanie Lata. Punktem docelowym wycieczki będzie Leśniczówka Kołówko. Na trasie wycieczki będzie można zobaczyć między innymi pozostałości Pałacu Hennisholm, budynki najstarszej papierni na Pomorzu, fragmenty ruin kościoła w Smierdnicy, głazy narzutowe w Puszczy Bukowej i inne. Po dotarciu do Kołówka planowane jest wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. W samej Leśniczówce jest stadnina koni, co jest dodatkową atrakcją.
Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku szkolnym i pozaszkolnym do wzięcia udziału. Dzieci młodsze mogą wziąć udział tylko w towarzystwie swoich opiekunów.
Zbiórka w niedzielę, 10 września przy Oratorium w Wielgowie o godzinie 13:45. Wyjazd o godzinie 14:00. Planowany powrót około godziny 18:30. Obowiązkowo należy wziąć z sobą dobry humor oraz oczywiście sprawny rower. W razie deszczu wycieczka nie odbędzie się.

Planowana trasa wycieczki:
Oratorium – ulica Bałtycka – ulica Przylesie – pozostałości Pałacu Hennisholm – Płonia – budynki dawnej papierni, obecnie Fabryka Gulf Intermodal – ulica Przyszłości – Śmierdnica – ruiny dawnego kościoła i cmentarza w Śmierdnicy – ulica Do Glinnej – Głaz Leśny – Głaz Józefa Lewandowskiego – Rezerwat Przyrody Kołowskie Parowy – Leśniczówka Kołówko.

Top