Modernizacja czy marnotrawstwo?

Dobrze jest, gdy stare i wysłużone już rzeczy i urządzenia zastępuje się nowszymi i lepszymi – tego chyba nikt nie neguje. Jednakże zastąpienie sprawnej wiaty na przystanku Przylesie – Lutyków inną, nowszą wiatą chyba jednak jest marnotrawstwem. Wiata została rozebrana, a w jej miejsce zostanie ustawiona nowa.
Dotychczasowa wiata dobrze spełniała swoją funkcję chroniąc pasażerów komunikacji miejskiej. Czym podyktowana była konieczność jej wymiany? Czy nie lepiej było ustawić nową wiatę na innym przystanku? Przecież nie każdy przystanek takie wiaty posiada. Rozebrana wiata nie tak dawno, bo w sierpniu była konserwowana i malowana, o czym pisałem we wpisie Malowanie przystanków.
Wygląda no to, że Miasto ma zbyt dużo pieniędzy i nie wie na co je można pożytecznie wydać. Może zamiast bezsensownie wydawać pieniądze na budowę przystanku na ulicy Tczewskiej, czy wymianę tej wiaty, ZDiTM zrealizuje w końcu obietnicę przedłużenia ogrodzenia placu zabaw przy ulicy Bałtyckiej? Obietnica taka była dana dwa lata temu i podobno do dzisiaj nie ma na jej realizację pieniędzy. Tylko czy naprawdę nie ma?

Komentarzy: 2 do Modernizacja czy marnotrawstwo?

 1. terra pisze:

  Marnotrawstwo, którego w naszym mieście jest pełno.

  Warto nadmienić, że z tego, co się orientuję, była to jedyna wiata w naszej okolicy, w której przez cały okres jej użytkowania nie wybito żadnej szyby. Bardzo dobrze spełniała swoją rolę, a kiedyś przecież stała na Basenie Górniczym.

 2. Łukasz pisze:

  A teraz kiedy będzie postawiona nowa WIATA .?! !
  Jesień- Czas zmiennej pogody.
  Nie mam zamiaru moknąć. !
  Po co to zrobili.? -> Marnotrawstwo.!
  ODDAWAĆ STARĄ WIATĘ, albo stawiajcie nową.

Top