Wybory parlamentarne 2011 – jak głosowaliśmy?

W Okręgu Szczecińskim 208 osób walczyło o 12 mandatów poselskich, natomiast 10 osób ubiegało się o miejsce w Senacie.
W Wielgowie głosowanie odbywało się w dwóch Obwodowych Komisjach Wyborczych, nr 3 i nr 4. Ze względu na długą listę kandydatów, wyniki podane poniżej są zestawione razem i zsumowane z obydwu komisji.

Na podstawie protokołów Komisji Wyborczych:

Okręg wyborczy do Senatu nr 97 OKW Szczecin
Powiat: policki oraz miasto na prawach powiatu: Szczecin
Liczba mandatów: 1 / Liczba wyborców: 371453

Kom3 Kom4 Razem
Liczba wyborców uprawniona do głosowania 1400 1652 3052
Liczba głosujących 656 888 1544
Głosów ważnych 640 860 1492
Głosów nieważnych 16 28 52
Frekwencja 46,86% 53,75% 50,59%

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Flejterski Stanisław, Komitet Wyborczy Sojuszu Lewicy Demokratycznej, nie należy do partii politycznej 67 117 184
2 Komołowski Longin, Komitet Wyborczy Wyborców Longina Komołowskiego, nie należy do partii politycznej 59 62 121
3 Obrycki Norbert Piotr, Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP, członek partii Platforma Obywatelska RP 274 369 643
4 Osiński Sławomir Andrzej, Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza, nie należy do partii politycznej 24 28 52
5 Toszek Bartłomiej Henryk, Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe 20 22 42
6 Zaremba Krzysztof Piotr, Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość, członek partii PiS 196 262 458

Okręg wyborczy do Sejmu nr 41 OKW Szczecin
Powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki
Miasta na prawach powiatu: Szczecin, Świnoujście (oraz obwody głosowania na polskich statkach morskich)
Liczba mandatów: 12 / Liczba wyborców: 837487

Kom3 Kom4 Razem
Liczba wyborców uprawniona do głosowania 1400 1652 3052
Liczba głosujących 656 888 1544
Głosów ważnych 635 857 1492
Głosów nieważnych 21 31 – 1 głos został wyniesiony
poza lokal wyborczy
52
Frekwencja 46,86% 53,75% 50,59%

Poszczególni kandydaci otrzymali następującą liczbę głosów:

Lista nr 1 Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Brudziński Joachim Stanisław, członek partii PiS 90 108 198
2 Dobrzyński Leszek, członek partii PiS 15 23 38
3 Jach Michał, członek partii PiS 1 1 2
4 Szałabawka Artur Lesław, członek partii PiS 1 10 11
5 Biernat Stefania Elżbieta, członek partii PiS 36 41 77
6 Drzazga Kazimierz, członek partii PiS 0 4 4
7 Mucha Paweł Karol, członek partii PiS 5 4 9
8 Jaworowski Waldemar, członek partii PiS 1 1 2
9 Przybylska Agnieszka, nie należy do partii politycznej 2 7 9
10 Zarębska Kulesza Magdalena, członek partii PiS 1 3 4
11 Patkowska Danuta, członek partii PiS 0 1 1
12 Duklanowski Marek Zbigniew, członek partii PiS 17 22 39
13 Wójtowicz Wojciech, członek partii PiS 3 4 7
14 Chojnacki Józef, nie należy do partii politycznej 1 0 1
15 Kopeć Maciej Stanisław, członek partii PiS 2 5 7
16 Namyślak Aleksandra, nie należy do partii politycznej 0 0 0
17 Stępień Konrad, nie należy do partii politycznej 2 2 4
18 Kopacka Marzena Teresa, członek partii PiS 3 4 7
19 Adamska Grażyna Teresa, członek partii PiS 1 0 1
20 Strzeboński Andrzej Tadeusz, członek partii PiS 2 1 3
21 Kosmal Edward, nie należy do partii politycznej 3 0 3
22 Bielewicz Janusz, nie należy do partii politycznej 2 0 2
23 Plaugo Łucja Janina, członek partii PiS 0 0 0
24 Jutrzenka – Trzebiatowska Beata Maria, członek partii PiS 6 5 11
Razem 194 246 440

Lista nr 2 Komitet Wyborczy Polska Jest Najważniejsza

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Frydrykiewicz Igor Daniel, członek partii Polska Jest Najważniejsza 5 4 9
2 Borowiecki Bogusław Jacenty, członek partii Polska Jest Najważniejsza 1 1 2
3 Michalski Roman Jan, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 0 0
4 Keller Mirosław Jerzy, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 0 0
5 Groblewski Grzegorz Zygmunt, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 1 1
6 Durski Grzegorz, członek partii Polska Jest Najważniejsza 1 0 1
7 Sulżycki Zbigniew Jerzy, nie należy do partii politycznej 0 0 0
8 Moś Małgorzata Anna, nie należy do partii politycznej 0 0 0
9 Majkut Marzena, członek partii Polska Jest Najważniejsza 1 0 1
10 Milewski Aleksander Stanisław, nie należy do partii politycznej 0 1 1
11 Pawlikowski Roman Jan, nie należy do partii politycznej 1 0 1
12 Tront Tomasz, nie należy do partii politycznej 0 0 0
13 Silka – Lis Kornelia Izabela, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 0 0
14 Świst Władysław, nie należy do partii politycznej 0 0 0
15 Piątkowska Elżbieta Alina, nie należy do partii politycznej 0 0 0
16 Tarniowa Małgorzata Violetta, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 0 0
17 Kawa Jolanta, nie należy do partii politycznej 0 0 0
18 Błażejczyk Piotr, nie należy do partii politycznej 0 0 0
19 Gruca Małgorzata Maria, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 0 0
20 Stachurska Małgorzata, nie należy do partii politycznej 0 0 0
21 Krawczyk Łukasz Ryszard, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 1 1
22 Paplicki Paweł, nie należy do partii politycznej 0 0 0
23 Idzior Helena, członek partii Polska Jest Najważniejsza 0 0 0
24 Chruszcz Sylwester Arkadiusz, nie należy do partii politycznej 1 0 1
Razem 10 8 18

Lista nr 3 Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Napieralski Grzegorz Bernard, członek partii SLD 25 40 65
2 Agatowska Joanna Monika, członek partii SLD 3 4 7
3 Wieczorek Dariusz Krzysztof, członek partii SLD 2 5 7
4 Wijas Jędrzej Piotr, członek partii SLD 0 11 11
5 Radziszewska Beata Magdalena, członek partii SLD 1 3 4
6 Siarkiewicz Zygmunt, członek partii SLD 0 0 0
7 Szczygieł Andrzej Wacław, członek partii SLD 0 1 1
8 Bielida Antoni, członek partii SLD 0 0 0
9 Koś Ewa Izabela, członek partii Zieloni 2004 2 0 2
10 Majkowski Albin Krystian, członek partii SLD 0 0 0
11 Nycz Artur Adam, członek partii SLD 3 0 3
12 Stanisz Patryk, nie należy do partii politycznej 0 0 0
13 Wawrowski Henryk, nie należy do partii politycznej 0 0 0
14 Zibrowska Iwona, członek partii SLD 1 0 1
15 Betka Anna Jolanta, członek partii SLD 0 0 0
16 Bednarska Dionela Wioleta, członek partii SLD 0 1 1
17 Korgul Elżbieta, członek partii SLD 0 0 0
18 Furman Olga Ewa, członek partii SLD 0 0 0
19 Chorzelewski Artur Rafał, członek partii SLD 0 0 0
20 Klimko Sylwia, członek partii SLD 0 0 0
21 Jaklewicz – Walewicz Ewa Jadwiga, członek partii Partia Kobiet 3 0 3
22 Trojanowski Zbigniew, członek partii SLD 0 0 0
23 Ciach Krzysztof, członek partii SLD 0 0 0
24 Kasznia Magdalena Anna, członek partii Partia Kobiet 1 3 4
Razem 41 68 109

Lista nr 4 Komitet Wyborczy Ruch Palikota

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Piątak Andrzej, członek partii Ruch Palikota 21 0 21
2 Prokop Paczkowska Małgorzata Barbara, członek partii Ruch Palikota 15 9 24
3 Alewras Stelios, członek partii Ruch Palikota 9 9 18
4 Mieczkowska Magdalena, członek partii RACJA Polskiej Lewicy 5 3 8
5 Stolarska Marzena, członek partii Ruch Palikota 0 2 2
6 Maciejewski Lesław, członek partii Ruch Palikota 0 3 3
7 Sajewicz Ireneusz, członek partii Ruch Palikota 1 1 2
8 Nawrot Wiesław Florian, członek partii Ruch Palikota 1 3 4
9 Szyk Tadeusz, członek partii RACJA Polskiej Lewicy 0 3 3
10 Pieróg Marek, członek partii Ruch Palikota 0 1 1
11 Mac Zygmunt Bronisław, członek partii Ruch Palikota 1 0 1
12 Kleiber Iwona, członek partii Ruch Palikota 2 2 4
13 Markiewicz Dorota, członek partii Ruch Palikota 5 3 8
14 Goch Zbigniew, członek partii RACJA Polskiej Lewicy 0 1 1
15 Wawrzyszko Piotr, członek partii Ruch Palikota 0 0 0
16 Mazur Bogdan, członek partii Ruch Palikota 0 1 1
17 Śpiewak Adam, nie należy do partii politycznej 0 2 2
18 Kozłowska Katarzyna Maria, członek partii Ruch Palikota 1 5 6
19 Kolasińska Dominika, członek partii Ruch Palikota 4 2 6
20 Mościbroda Krzysztof Stanisław, członek partii RACJA Polskiej Lewicy 0 0 0
21 Wojnicka Danuta Ewa, członek partii RACJA Polskiej Lewicy 1 1 2
22 Krajnik Henryk, członek partii RACJA Polskiej Lewicy 1 0 1
23 Rejczyk – Matysiak Aneta Jolanta, nie należy do partii politycznej 1 4 5
Razem 68 95 163

Lista nr 5 Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Dziewguć Zygmunt, nie należy do partii politycznej 4 4 8
2 Ziemba Kazimierz, członek partii PSL 0 2 2
3 Ruciński Witold Florian, członek partii PSL 0 1 1
4 Balcerzak Krystyna, nie należy do partii politycznej 2 1 3
5 Geldner Jan Kazimierz, członek partii PSL 0 0 0
6 Aniśko Mieczysław Tadeusz, członek partii PSL 0 0 0
7 Sola Mirosław Mieczysław, członek partii PSL 0 0 0
8 Lipiński Kazimierz, członek partii PSL 1 0 1
9 Jakubowicz Justyna, członek partii PSL 1 1 2
10 Płonka Leszek Albin, nie należy do partii politycznej 0 0 0
11 Matys Marek Grzegorz, członek partii PSL 0 1 1
12 Bielecka Anna, nie należy do partii politycznej 0 1 1
13 Łapin Agnieszka Magdalena, członek partii PSL 1 0 1
14 Smorowińska Anna Kamila, nie należy do partii politycznej 0 0 0
15 Kuś Małgorzata, członek partii PSL 1 0 1
16 Popielewska Weronika, członek partii PSL 1 1 2
17 Karasińska – Fluks Bonawentura Janina – Żywia, członek partii PSL 0 0 0
18 Szychulski Mirosław Krzysztof, członek partii PSL 0 1 1
19 Chrałowicz Adam Wacław, członek partii PSL 0 0 0
20 Juszczak Ariel Łukasz, członek partii PSL 0 0 0
21 Ociepka Rafał Andrzej, nie należy do partii politycznej 0 0 0
22 Ignatowicz Bartosz Piotr, członek partii PSL 1 0 1
23 Ekiert Dorota Ewa, członek partii PSL 0 1 1
24 Durka Andrzej Zdzisław, członek partii Polskie Stronnictwo Ludowe 1 4 5
Razem 13 18 31

Lista nr 6 Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy – Sierpień 80

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Stępień Robert Marcin, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80 0 1 1
2 Wasilewski Mariusz, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80 0 0 0
3 Kwaśniewska Paulina, nie należy do partii politycznej 0 0 0
4 Kolanko Zbigniew Zenon, członek partii Polska Partia Pracy – Sierpień 80 0 0 0
5 Krasuska Katarzyna Natalia, nie należy do partii politycznej 0 0 0
6 Solarz Kazimierz Jan, nie należy do partii politycznej 0 0 0
7 Paś Jolanta, nie należy do partii politycznej 1 0 1
8 Naruszewicz Bartosz, nie należy do partii politycznej 0 0 0
9 Krzywonos Hanna Dąbrówka, nie należy do partii politycznej 0 0 0
10 Zalewska Aleksandra Janina, nie należy do partii politycznej 0 1 1
11 Śledź Paweł Marcin, nie należy do partii politycznej 0 0 0
12 Marek Grażyna Janina, nie należy do partii politycznej 0 0 0
13 Lembicz Marek Władysław, nie należy do partii politycznej 0 0 0
14 Pasternak Helena, nie należy do partii politycznej 0 0 0
15 Medyński Radosław, nie należy do partii politycznej 0 0 0
16 Baraniak Patrycja Olga, nie należy do partii politycznej 0 0 0
17 Frankowska Janina, nie należy do partii politycznej 0 0 0
18 Chałubiec Sylwia, nie należy do partii politycznej 0 0 0
19 Szczybelska Agnieszka, nie należy do partii politycznej 0 0 0
20 Orłowski Bartłomiej Stanisław, nie należy do partii politycznej 0 0 0
21 Opolski Maciej Ireneusz, nie należy do partii politycznej 0 0 0
22 Kudej Krystyna, nie należy do partii politycznej 0 0 0
23 Sulecka Justyna Katarzyna, nie należy do partii politycznej 1 0 1
Razem 2 2 4

Lista nr 7 Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Arłukowicz Bartosz Adam, nie należy do partii politycznej 173 230 403
2 Kochan Magdalena Maria, członek partii Platforma Obywatelska RP 17 24 41
3 Litwiński Arkadiusz, członek partii Platforma Obywatelska RP 29 35 64
4 Zaremba Renata, członek partii Platforma Obywatelska RP 13 29 42
5 Oświęcimski Konstanty Tomasz, członek partii Platforma Obywatelska RP 0 4 4
6 Urban Cezary, członek partii Platforma Obywatelska RP 5 4 9
7 Ławrynowicz Zofia, członek partii Platforma Obywatelska RP 0 5 5
8 Wójcik Robert Dariusz, członek partii Platforma Obywatelska RP 2 3 5
9 Żmuda – Trzebiatowska Ewa Ilona, członek partii Platforma Obywatelska RP 5 9 14
10 Lemm Judyta, członek partii Platforma Obywatelska RP 1 3 4
11 Drzewińska Wioletta, członek partii Platforma Obywatelska RP 0 0 0
12 Borowski Jan Marek, członek partii Platforma Obywatelska RP 0 4 4
13 Przerwa Tomasz Henryk, członek partii Platforma Obywatelska RP 1 0 1
14 Wrona Elżbieta Grażyna, członek partii Platforma Obywatelska RP 8 3 11
15 Sola Ryszard, członek partii Platforma Obywatelska RP 1 0 1
16 Kuźmiński Wojciech Andrzej, członek partii Platforma Obywatelska RP 0 0 0
17 Rudnicki Andrzej Piotr, członek partii Platforma Obywatelska RP 0 1 1
18 Sadowska Teresa Halina, członek partii Platforma Obywatelska RP 2 2 4
19 Kościukiewicz Małgorzata Irena, członek partii Platforma Obywatelska RP 1 0 1
20 Fedeńczak Marcin, członek partii Platforma Obywatelska RP 6 7 13
21 Pańka Urszula, członek partii Platforma Obywatelska RP 8 7 15
22 Łucka Irena Agata, członek partii Platforma Obywatelska RP 5 7 12
23 Baran Bazyli, członek partii Platforma Obywatelska RP 6 8 14
Razem 293 395 688

Lista nr 9 Komitet Wyborczy Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Kabaciński Dariusz Piotr, nie należy do partii politycznej 5 9 14
2 Weber Ludwik Szczepan, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 1 0 1
3 Kulewska Agnieszka Anna, nie należy do partii politycznej 1 1 2
4 Diarra Nielle, nie należy do partii politycznej 0 1 1
5 Zarzycki Piotr, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 1 0 1
6 Chudzik Magda Agnieszka, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 1 0 1
7 Małyszko Rafał Jarosław, nie należy do partii politycznej 2 1 3
8 Bugajska Adrianna, nie należy do partii politycznej 0 1 1
9 Lewandowski Józef Romuald, członek partii Liga Polskich Rodzin 0 0 0
10 Grobelny Bogdan Edward, nie należy do partii politycznej 0 1 1
11 Gaładyk Marcin Kamil, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 0 0 0
12 Szafarz Jakub, nie należy do partii politycznej 0 0 0
13 Tarczyński Marcin Władysław, nie należy do partii politycznej 0 0 0
14 Klisowska Teresa Ewa, nie należy do partii politycznej 0 0 0
15 Rykała Dominik Hubert, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 0 0 0
16 Jasińska Małgorzata Zofia, nie należy do partii politycznej 0 0 0
17 Wojdak Agnieszka Monika, nie należy do partii politycznej 0 0 0
18 Wojdak Edyta Sylwia, nie należy do partii politycznej 0 0 0
19 Aleksandrowicz Tomasz, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 0 0 0
20 Otocka Alicja Julia, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 0 1 1
21 Pik Adam Michał, nie należy do partii politycznej 0 2 2
22 Kokociński Piotr Paweł, nie należy do partii politycznej 0 1 1
23 Sokołowski Krzysztof, członek partii Nowa Prawica – Janusza Korwin-Mikke 0 1 1
24 Gładkow Jan, nie należy do partii politycznej 1 3 4
Razem 11 22 33

Lista nr 10 Komitet Wyborczy Prawica

Nr Nazwisko, imię Kom3 Kom4 Razem
1 Słomski Piotr, członek partii Prawica Rzeczypospolitej 0 0 0
2 Woźniak Danuta, członek partii Prawica Rzeczypospolitej 0 2 2
3 Bukiel Krzysztof, nie należy do partii politycznej 0 0 0
4 Broński Łukasz Henryk, nie należy do partii politycznej 0 0 0
5 Tarnowski Grzegorz, nie należy do partii politycznej 0 0 0
6 Zaworonek Maria, nie należy do partii politycznej 0 0 0
7 Petri Stefan Jan, nie należy do partii politycznej 0 0 0
8 Górski Andrzej Kazimierz, członek partii Prawica Rzeczypospolitej 0 0 0
9 Klapczyńska Katarzyna Anna, nie należy do partii politycznej 0 0 0
10 Majzner Zbigniew Piotr, członek partii Unia Polityki Realnej 0 0 0
11 Sitarska Monika Joanna, nie należy do partii politycznej 0 0 0
12 Łubniewski Alfred Zdzisław, członek partii Prawica Rzeczypospolitej 0 0 0
13 Jodko Dominika Maria, nie należy do partii politycznej 0 0 0
14 Zaranek Paweł Tomasz, nie należy do partii politycznej 0 0 0
15 Stawicka Sandra Danuta, członek partii Unia Polityki Realnej 0 0 0
16 Niekurzak Grzegorz, nie należy do partii politycznej 0 0 0
17 Szajko Wiesław, nie należy do partii politycznej 0 0 0
18 Grześkowiak Iwona Sylwia, nie należy do partii politycznej 0 0 0
19 Krzystek Maciej Piotr, członek partii Unia Polityki Realnej 3 1 4
Razem 3 3 6
Top