Remont drogi do Sowna

Nadleśnictwo Kliniska w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 wykonuje remont drogi leśnej przeciwpożarowej nr 32 na odcinku od ulicy Wiślanej w Wielgowie do okolic byłej leśniczówki w Sownie. Na odcinku około 6,8 km utwardzana jest nawierzchnia i wykonywany jest rów odwadniający, a tam, gdzie droga jest już wybrukowana wykonywane jest tylko odwodnienie. Całkowita długość remontowanej drogi to 7,7 km.
Remont refundowany jest ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania 226 „Odtwarzanie potencjału produkcji leśnej zniszczonego przez katastrofy oraz wprowadzanie instrumentów zapobiegawczych”.
Zakończenie remontu planowane jest na koniec sierpnia 2011 roku.

Komentarzy: 5 do Remont drogi do Sowna

 1. Mateusz pisze:

  hmm czyli odcinek 7700m od Wielgowa to znaczy ze i tak nie będzie utwardzona droga aż doSowna:) nie wiem jaki w tym sens????ale to tylko moje zdanie ,chociaz mogliby zrobić coś dla motocrossowcóe i qkładowców:0 pozdrawiam

  • rwpb pisze:

   Odcinek tej drogi z okolic byłej leśniczówki w Sownie do samego Sowna został utwardzony już parę lat temu. Spory udział w utwardzeniu tego odcinka miał tartak w Sownie. Obecnie jest utwardzana pozostała część drogi.

 2. bbb pisze:

  Na grzyby się autkiem nie można dostać :-( :-P

 3. terra pisze:

  po nr nie stawia się kropki

  a tak na serio to szkoda pięknych świerków i potężnego obszaru lasu, który został kilka lat temu wycięty w drodze na Sowno. Strasznie popsuło to krajobraz. O ile jeszcze można przeżyć sosny, to przedwojenne świerki powinny pozostać.

Top