Czy z tej mąki będzie chleb?

Czy z tej mąki będzie chleb? Wszystko wskazuje na to, że nie tylko chleb, ale i świeże bułeczki.

Na placu przy skrzyżowaniu ulic Drwali i Sadowej powstanie obiekt rekreacyjno-sportowy dla mieszkańców. Do tej pory różne były losy tego miejsca, ale praktycznie zawsze były one związane ze sportem. Ostatnio staraniem Rady Osiedla powstał plac zabaw dla dzieci z miejscem do ćwiczeń siłowych przy ulicy Drwali. Pozostały plac został wyrównany i tymczasowo ogrodzony. Teraz kolej na dalszy ciąg przekształceń tego miejsca. Jest już wykonana wstępna dokumentacja obiektu.

Plan zakłada zbudowanie na powierzchni całkowitej 6246 metrów kwadratowych dwóch boisk, kortu tenisowego i parkingu. Będą to:

 • Boisko do gry w piłkę nożną 45×25 metrów z nawierzchnią trawiastą
 • Boisko wielofunkcyjne koszykówka-siatkówka 33,64×20,24 metrów z nawierzchnią asfaltową
 • Kort tenisowy 33,5×18,3 metrów z nawierzchnią trawiastą
 • Parking na 12 miejsc parkingowych, w tym 2 miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych z powierzchnią utwardzoną polbrukiem

Ponadto zostanie rozbudowany istniejący plac zabaw, oraz zostaną ustawione elementy małej architektury, tzn. ławki, altanki, itp. Powstaną utwardzone alejki spacerowe i służące do dojścia do boisk. Cały teren ma być ogrodzony i obsadzony żywopłotem.

Ciekawym pomysłem jest wykorzystanie boiska w zimie jako lodowiska.

Obiekt nie będzie zbudowany od razu w całości, ale będzie budowany etapami. W tym roku ma powstać pierwsza część, na budowę której jest przeznaczone sto tysięcy złotych.

Komentarzy: 8 do Czy z tej mąki będzie chleb?

 1. Tomeq pisze:

  A może znalazło by się miejsce na deskorolki? I parę takich betonowych elementów, jak nad Miedwiem?

 2. Andrzej pisze:

  Taki jakby rozbudowany ORLIK. Przydaloby sie jeszcze pare stojakow na rowery – troche paranoja jechać autem żeby uprawiać sport i szeroko pojętą rekreacje… :)

 3. marcinis pisze:

  Brawo Sławociesze. Ogólnie dobry pomysł. Ale kort trawiasty? Może chodzi o sztuczną trawę? Kort trawiasty jest najtrudniejszy w utrzymaniu. A co z siatkami (kort, siatkówka)? Czy tam będzie dozorca 24/7?

  Żałuję, że nie ma w planach utrzymania starego boiska w Wielgowie miedzy Tatarakową a Bałtycką. Kiedyś ktoś (chyba społecznie) o nie dbał i korzystałem z niego czasami. Wiem, że były plany zbudowania tam szkoły, które się nie ziściły, obecnie w MPZP teren oznaczony jako D.W. 1159.UO przeznaczony jest pod zabudowę usługową oświaty. W rezultacie tak na prawdę w Wielgowie nie ma ogólnodostępnego boiska. Boisko Vielgovii jest pielęgnowane i dobrze utrzymane. Przychodzę tam czasem pograć z dziećmi, ale znak informacyjny (nie pamiętam dokładnie treści) mówi, że wcale nie jest to ogólnodostępne boisko, tym bardziej w dniu meczu. A boisko szkoły nr 13 przecież też nie jest ogólnodostępne, w Niedziele dzieci przechodzą przez płot.

  Dodam jeszcze jedno: najbardziej to mi przy tych wszystkich boiskach brakuje bieżni naokoło, tak by móc dokładnie kontrolować dystans i sprawdzać swoje osiągi. No ale nawet na Stadionie Narodowym nie ma bieżni lekkoatletycznej…

  Jestem pewien, że pełnowymiarowe trawiaste boisko z kilkutorową bieżnią długości 400m na miejscu zapuszczonego boiska przy Tatarakowej cieszyłoby wielu korzystających.

  • rwpb pisze:

   Czy tam będzie dozorca 24/7?
   Może nie całkiem 24/7, ale jest pewien pomysł, o którym wkrótce napiszę.

 4. Janusz pisze:

  No, no – Europa!!!
  Boisko przy szkole jest boiskiem szkolnym. Dzieciaki przez płot przechodzą? To właśnie jest znak, że jest potrzeba. I dobrze, że taką potrzebę zauważyła nasza Rada. Gratulacje.

 5. Roxi pisze:

  Teraz plac służy także jako miejsce spotkań, spotykamy się, palimy ognisko, rozmawiamy. Czy nie dało by radę wydzielić kawałeczek miejsca z przeznaczeniem na ognisko? To tak niewiele przecież.

 6. Daria z SP 13 pisze:

  Zgadzam się!!

 7. Antol pisze:

  Popieram panią Roxi
  Choć ja z wieku młodzieńczego już wyrosłem to i tak popieram taką inicjatywę,jest kilka miejsc w Wielgowie na ogniska,lecz wszędzie na dziko.Zobaczcie jak fajnie jest na Głębokim np.polana sportowa kort tenisowy,boisko ale i także „budki” i ławki do spędzania czasu przy ognisku.

Top