Podsumowanie pierwszego miesiąca pracy Rady Osiedla

W ciągu ostatniego miesiąca Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze zbierała się cztery razy. Jak dotąd wydaliśmy kilka opinii dla Urzędu Miasta Szczecin z zakresu gospodarki nieruchomościami oraz ochrony środowiska.

Zbieramy również oferty na nowy sprzęt na plac zabaw przy ul. Bałtyckiej, na którym chcemy dodatkowo zamontować monitoring. Do dyspozycji mamy jedynie 11 000 zł. Jednocześnie przygotowujemy się do budowy asfaltowego boiska przy ul. Drwali, na które udało się zdobyć specjalne środki z budżetu miasta. Wartość zadania to 100 000 zł.

Ze względu na obserwowany przez nas fatalny stan niektórych ulic na naszym osiedlu oraz liczne głosy Mieszkańców zaprosiliśmy na posiedzenie dyrektora Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego p. Pawła Tarczyńskiego. Chcemy omówić planowane remonty dróg na naszych osiedlach, możliwości ich przyspieszenia, a także pozyskania na nie dodatkowych środków. Dokładny termin, ze względu na sezon urlopowy, na razie nie jest znany (prawdopodobnie spotkamy się po 18 lipca).

30 czerwca przedstawiciel Rady uczestniczył w spotkaniu informacyjnym w Urzędzie Miasta zorganizowanym przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Pani Konserwator przedstawiła: specyfikę swojej pracy, formy współdziałania z radami, dotychczasowe osiągnięcia w renowacji zabytków na terenie miasta oraz odpowiedziała na nurtujące uczestników pytania.

Przypominamy wszystkim Mieszkańcom, że dyżury Rady Osiedla odbywają się w każdy wtorek między 18:00 a 19:00 w siedzibie przy ul. Bałtyckiej 35a/1 (budynek naprzeciwko poczty).

Serdecznie zapraszamy!

Informację przekazał Sekretarz RO, p. Krzysztof Aloksa

Top