Kontenery muszą zmienić miejsce

Na skrzyżowaniu ulic Przylesie i Lutyków stały kontenery na makulaturę, plastyk i szkło. W zeszłym tygodniu zniknęły jednak z tego miejsca. Jest to wynik zaleceń pokontrolnych w MPO. Okazało się, że kontenery mogą być ustawione w miejscu oddalonym o minimum 20 metrów od linii energetycznej. Chodzi o to, aby wysięgnik dźwigu opróżniającego kontenery nie zaczepił o przewody. Kontenery mogą wrócić, ale trzeba wyznaczyć odpowiednie miejsce. Jednym z pomysłów są okolice skrzyżowania ulic Lutyków, Samopomocy Chłopskiej i Sadowej. Nie jest to wersja ostateczna, może ktoś ma lepszy pomysł na lokalizację tych kontenerów?

W siedzibie MPO przy ulicy Gdańskiej 12 b można także zaopatrzyć się w worki przeznaczone do samodzielnego sortowania odpadków. Worki są darmowe, darmowy jest też ich odbiór z posesji. Usługa jest jednak dostępna tylko dla tych, którzy mają podpisaną umowę z MPO na wywóz odpadków. Po zaopatrzeniu się w takie worki, oraz ich napełnieniu, worki należy umieścić przy pojemniku na śmieci.

Komentarzy: 3 do Kontenery muszą zmienić miejsce

 1. Mateusz pisze:

  Ja mam tylko pytanie czy byłaby mozliwośc wynajmu przez Radę Osiedla duzych pojemników na smieci???? coś takiego jak stały niedaleko szkoły na rózne smiecie??? każdy z nas ma przecież jakies bezużyteczne rzeczy ktorych ciężko jest sie pozbyc

  pozdrawiam

 2. duduś pisze:

  Na zdjęciu jest pięknie i czysto,tak ładnie nie było tam od kilku lat.
  Pojemniki na odpady stoją 150 m od propowanego miejsca na skrzyżowaniu Samopomocy – Owsiana – Miętowa.

 3. terra pisze:

  Kwestionuję logikę sortowania śmieci na naszym osiedlu. Płacimy za śmieci niesortowane. Sortowanie to tylko nasza dobra wola. Nikt nam nie obniży kwoty wywozu śmieci z posesji. Więc sortowanie to absurd. Kosze na sortowane śmieci są zbędne, bo i tak dużo ludzi nie sortuje śmieci, albo co gorsza, wrzuca inne śmieci do pojemników np. na butelki plastikowe.

  Dlaczego zatem mamy sortować śmieci, skoro płacimy za niesortowane?

Top