Zrujnowana ulica Tczewska

Czy nowa rada osiedla nie widzi potrzeby interwencji w sprawie zrujnowanej drogi do centrum ? Obecny stan jezdni w kierunku miasta grozi wypadkiem śmiertelnym.!!!!!!!!
Chodzi oczywiście o zapadniętą jezdnię ulicy Tczewskiej na wjeździe do lasu.
Czy tiry i i ich właściciele nie powinni ponieść odpowiedzialność za te uszkodzenia? A może poczekamy jak ktoś się tam zabije.

Informację podał Krzysztof

Ta wiadomość została dodana poprzez formularz Dodaj newsa

Zapadnięcia nawierzchni występują nie tylko przy wjeździe do lasu, ale także tuż przed wjazdem do Strefy Przemysłowej.
Więcej zdjęć w galerii

Komentarzy: 18 do Zrujnowana ulica Tczewska

 1. marcinis pisze:

  Zniszczenia drogi, które tak szybko ostatnio powstały są wynikiem rozkopania pobocza drogi prawdopodobnie przez złomiarzy (złamasów) kilka miesięcy temu. Może jakieś inne skarby tam znaleźli, w każdym razie od początku lasu przez wiele miesięcy sukcesywnie było podkopywane pobocze. Tam gdzie całkiem nie rozkopali zrobili dołki kontrolne. Ciekawe czy ktoś widział tych szkodników.

  A tak w ogole to notka utrzymana w tonie: „Rada Osiedla, dawać mi tu drogi, oświetlenie, kanalizę, klub osiedlowy i festyn!” :-)

  P.S. Czy ktoś wie czy to „prześwietlenie” zieleni po obu stronach Tczewskiej od strony Dąbia to przygotowanie do czegoś więcej (ścieżka rowerowa?!?) czy tak tylko dla lepszej widoczności?

  • Krzysztof pisze:

   Niezależnie dla jakich celów jest ta wycinka to wszyscy powinniśmy się z tego faktu cieszyć.!!

 2. iza pisze:

  Więcej tirów i ciężarówek – zapraszam na ul. Bryczkowskiego koło krzyża.
  O godz 5.20 do 6.00 tam jedzie tir za tirem ( netto ). kiedyś czekałam 10 min żeby dostać się na drugą stronę ulicy

 3. terra pisze:

  Tiry jeżdżą również po północy, głównie Netto’we.

 4. Mateusz pisze:

  juz tak nie przesadzajCIE ze wam tiry przeszkadzaja

 5. duduś pisze:

  Terra , najprawdopodobniej te same osoby, które zniszczyły plac zabaw to ci sami ludzie (złamasy) którzy rozkopują pobocze ul. Tczewskiej a później wyładują swoje emocje np. jeżdżąc na motocyklu,czy ci (ludzie a może nieludzie)mieszkają na ul. Bryczkowskiego.
  Zastanówcie się czy warto napiętnować takie osoby

  • kris pisze:

   Jeżeli ktoś rozkopuje pobocze Tczewskiej to pewnie zrobili też podkopy krawędzi Bałtyckiej (niemal na całym odcinku po obu stronach jest popękana -narazie-).Terra zgadzam się z tobą to TIR-y i ogromne autocysterny dewastują nasze drogi i domy za cichym przyzwoleniem naszej Rady Osiedla i znanemu nam wszystkim radnemu miasta. Trzeba też zastanowić się nad tym gdyby taka cysterna uczestniczyła w wypadku na terenie Wielgowa i rozszczelniła się to więkrza część mieszkańców spali się żywcem. Po zachodniej stronie naszej miedzy jest niemożliwością aby tak ciężki transport odbywał się po tak wąskich i nie przystosowanych drogach osiedlowych. „WIELKIE UKŁONY” dla zwolenników TIR-ów i mam nadzieje że wrazie czego tylko oni przekonają się jakie to jest niebezpieczeństwo. Pozdrawiam.

   • Krzysztof pisze:

    Witam
    Proszę zweryfikuj swą wiedzę na temat tej osoby z rady miasta.
    Zrobił o wiele więcej dla całego Osiedla niż TY.!!!!!!

 6. jacek pisze:

  Do Kris i Terra
  Ulica Bałtycka na całej długości po obu stronach ma chodnik i jeżdżąc po niej kilka razy dziennie nie widziałem ani jednego podkopu przy czy pod jezdnią.Prosiłbym aby opierać się na faktach.(kris)
  Chciałbym stanowczo zaprzeczyć; cytat- (Terra zgadzam się z tobą to TIR-y i ogromne autocysterny dewastują nasze drogi i domy za cichym przyzwoleniem naszej Rady Osiedla i znanemu nam wszystkim radnemu miasta). Ulice o których piszesz są drogami powiatowymi a za tym wszystkie decyzje podejmuje ” wojewoda”. Ani Rada Osiedla, ani Radny nie mają wpływu na to czy ciężkie zestawy samochodowe mogą jeździć po naszych ulicach.
  Czy jeszcze, rok temu (Kris i Terra) widzieliście zapadniętą i popękaną ulice Tczewską?. Tiry,(samochody cysterny jeżdżą od 14 lat)i wcześniej ulica nie została zniszczona. Wniosek- zgadzam się ze słowami że BEZPOŚREDNIĄ przyczyną było zbyt duże obciążenie krawędzi jezdni przez ciężkie samochody.Dlaczego WY PAŃSTWO nie napiętnujecie tych którzy rozkopali jezdnie i kradli kabel (czy to jest naganne????? a może nie!!!!) to przez ZŁODZIEI mogłoby dojść do tragedii,to ZŁODZIEJE kabla są winni, to oni powinni ponieść koszty naprawy,to ich Państwo w pierwszym rzędzie powinniście napiętnować.
  Gdyby ktoś ze znajomych miał w tym miejscu wypadek to czy obwiniliście by Radę Osiedla?
  Następnym razem, proszę opierać się na faktach, a gdybyście chcieli uzyskać jakieś informacje to Radni nimi służą.(W każdy
  wtorek od 18 00 do 19 00 w siedzibie Rady Osiedla)
  Serdecznie pozdrawiam Jacek Malczewski

 7. iga pisze:

  I TU PAN PANIE JACKU BARDZO JASNO OPISAŁ SPRAWĘ :)SAMA WIDZIAŁAM JAK ZŁODZIEJE KABLI WRACAJĄ Z NOCNEJ WYPRAWY RANO O 5.50 NA KIEROWNICACH ROWERÓW LEDWIE JECHALI Z KABLAMI Z DĄBIA ONI NICZEGO I NIKOGO SIĘ NIE BOJĄ TA SAMA ZAŁOGA TEŻ KRADŁA SIATKĘ W BIAŁY DZIEŃ KOŁO BUNKRÓW W WIELGOWIE

 8. Krzysztof pisze:

  Witam
  Panie Jacku czy związku z tym w każdym takim przypadku mamy
  interweniować u wojewody . !!!
  To po co głosowaliśmy na Was.???????????

 9. rwpb pisze:

  Temat podjął W. Dzikowski. Po interwencji w tej sprawie uszkodzenia nawierzchni mają być wyremontowane w trybie natychmiastowym przez ZDiTM. Reszta ulicy Tczewskiej będzie remontowana po rozstrzygnięciu przetargów na Węzeł Tczewska.

 10. hipo pisze:

  Jeśli chodzi o tiry to mieszkańcy głównych ulic przejazdowych muszą się już przyzwyczajać. „Nowy Sam” z pewnością nie przyczyni się do obniżenia liczby ciężarówek szczerbiących nasze piękne drogi.

  Z tego, co pamiętam ulicę Bryczkowskiego zawsze cechowała osobnicza odmienność. Nawet do dziś mówi się „za krzyżem”, jakby ta część się nie zasymilowała.

  Żądam opie…..a patrolów policji patrolujących tutejsze okolice! To skandal, żeby wlepiać mandat za browarka podczas gdy ktoś wykopuje miedziany kabel spod nóg!

  • Janusz pisze:

   Patrole w Wielgowie polują głównie na pewniaków. Ile to już razy byłem zatrzymany na rowerze i słyszałem słynne „był pity alkohol?” Podobno policja nie ma pieniędzy na paliwo, ale na gonienie rowerzystów pieniążki jakoś są. Jest też paliwo na dojazd patrolu na łąki przy Bałtyckiej/Łowczych i jest czas na rozmowy z drobnymi pijaczkami, którzy tam przebywają. Jest też czas i paliwo na podwożenie prywatnych cywilnych osób przez patrole. Dlaczego patroli nie widać na innych ulicach oprócz Bałtyckiej?

   • Krzysztof pisze:

    I tu całkowicie się zgadzam.
    Jak komuś przyłożyć i się nie napracować.( i jeszcze zarobić)
    Idziemy po najmniejszej Lini oporu.!!
    Po co nasza kochana POLICJA poluje na drobnych pijaczków na rowerach przy boisku ,a może powinni zająć się ważniejszymi sprawami.!
    Chociażby kradzieżą kabla na ulicy Tczewskiej.!!!!!!!!!!!!!!

 11. rwpb pisze:

  Prace przy naprawie nawierzchni trwają. Został już wycięty połamany asfalt i przybyło ziemi na poboczu.
  Stan na dzień 2 lipca:

 12. Krzysztof pisze:

  Witam
  Widziałem zakończony efekt ich pracy.
  Godny politowania,śmiech na sali
  Zobaczymy jak długo to wytrzyma.!!
  Dalej pobocze jest o 20 cm. niżej od środka jezdni.

  • hipo pisze:

   dlaczego śmiech na sali? Pobocze z reguły jest nieco pochylone, żeby woda mogła spływać.

   Ja bardzo się cieszę, że tak szybko zabrano się za naprawę.

Top