Festyn inaczej

Plac zabaw dla dzieci z siłownią przy ulicy Bałtyckiej nie ma szczęścia. Był już wielokrotnie demolowany, podpalany i niszczony. Naprawa urządzeń po ostatnich zniszczeniach kosztowała około 3 tysiące złotych. Zobacz wpis Głupota na placu zabaw.
Podobnie kosztować będzie naprawa zniszczeń po wczorajszej nocnej demolce. Grupa młodzieży około godziny 1:00 w nocy zdemolowała zjeżdżalnie, poprzewracała ławki i wyrwała z ziemi znak drogowy. Okoliczni mieszkańcy zawiadomili Policję. Patrol zjawił się bardzo szybko, ale wandale zdążyli już się oddalić. Dzisiaj zostało zgłoszone zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa, ale sprawców będzie trudno złapać.
Za naprawę szkód po raz kolejny zapłaci Rada Osiedla. Zapłaci nie z jakiegoś specjalnego funduszu, ale z pieniędzy przeznaczonych między innymi na jesienny festyn. Jeszcze parę takich chuligańskich wybryków i festynu nie będzie.

Komentarzy: 13 do Festyn inaczej

 1. anonim pisze:

  drogi Panie nie zapomniał Pan dodac ze od jakiegoś czasu chodzi młodzież i strzelaja petardami po godzinie 23 ,około godziny 00.00 po Baltyckiej szli chłopaki z naszego Gimnazjum!!!!!!!! po co to robic i komu,a co do festynu nie warto sie angazowac bo po co????? będzie piwo będą burdy rozwalą cos ukradną powyrywaja po co???? czy oni sami sobie to by zrobili???? NIE bo po co mam dbac o cos co jest nie moje???? kogos rzecz to najlepiej zepsuć rozwalic powyrywac itp wina w tym jest też rodziców tych uczniów,bo to rodzice wychowali takicha a nie innych obywatelów brak słów juz mam na to co sie dieje w tym Wielgowie.

 2. Teresa pisze:

  A mi jest zwyczajnie bardzo smutno, że takie rzeczy zdarzają się u nas :-(
  Zawsze uważałam, że nasza młodzież jest inna, tzn.lepsza. Może brak jej czasami wyobraźni czy odpowiedzialności ale, że to dobre „dzieciaki”. Bardzo chciałabym tak dalej myśleć……
  Tak ciężko cokolwiek wywalczyć dla naszego osiedla. Cieszymy się jak pozyskamy jakiekolwiek fundusze z miasta i długo rozmyślamy na co je przeznaczyć, co tu jeszcze można dokupić na plac zabaw za te „marne grosze”, żeby nasze dzieci były zadowolone. A tu co? W jednej chwili plac zabaw został zniszczony i w dodatku zrobiła to NASZA młodzież??? Nie mogę zrozumieć jak można wogóle coś takiego zrobić i po co??? Sami sobie niszczymy choć tak niewiele mamy. Gdzie te dzieci mają się teraz bawić?
  Bardzo proszę sprawców nocnej dewastacji żeby swoją energię wyładowywali na urządzeniach siłowych lub wykorzystywali do pożytecznych celów i więcej nie niszczyli naszego wspólnego mienia. Szanujmy to co mamy i siebie nawzajem. To przecież nasza „mała ojczyzna”.Dziękuję.

 3. Zofia pisze:

  Moim zdaniem, jeśli dzieją się te chuligańskie wybryki w nocy to może zabronić przebywania na terenie placu zabaw w godzinach nocnych np. po 22 czy 23 i zaznaczyć że, przebywający na terenie po tej godzinie będzie traktowany jako potencjonalny chuligan.Wiem, że trudne jest to do dopilnowania ale może coś pomoże.
  Jeśli wydaje się tyle pieniędzy na naprawy, to może warto zamontować tam kamerę i albo będą się bać chuliganić albo uda się złapać jednego i drugiego.
  Pieniądze na kamerę można zdobywać wykorzystując mieszkańców Wielgowa. Dużo ludzi ma pewnie jakieś rzeczy, które są w bardzo dobrym stanie a są niepotrzebne. Może warto zrobić zbiórkę a potem licytację lub w inny sposób sprzedać za niewielkie pieniądze ale grosz do grosza…
  Może inne jeszcze kiermasze czy wystawy, które przyniosłyby jakąś kasę.

 4. anonim pisze:

  droga Zofio powiedz mi po coi w ogle ten plac zabaw komu??? a co do kamer to lepiej pomoc biednym ludzią a nie wydawac pieniadze na bzdury!!!!!! kamere to sobie zamontuj w sypialni:) a tak na powaznie szkoda mi tych ludzi bzmózgowców

 5. xzy pisze:

  Do Anonima : Rozumiem , że jestes dorosły i nie masz dzieci po byś się nie pytał po co jest i komu potrzebny plac zabaw. Co do kamer to nie jest może zły pomysł. Uważam, że chyba już czas skończyć z mitem sielankowego Wielgowa. Nie jest może tak jak w mieście ale niestety coraz więcej chuliganerii. Wystarczy się przejść obok stadionu i dalej właśnie do placu zabaw. Na szczęście są na razie tylko głośni ale już mają skłonnośći do niszczenia cudzego mienia a stąd jest tylko krok do pobić, kradzieży itd….. Może wreszcie Policja bardziej zaczęła patrolować naszą dzielnicą ?!!!

 6. duduś pisze:

  Słyszeliście przez kilka godzin na Wielgowie motocykliste, a może wiecie kto jest tym głupcem, który zakłóca nasz mir domowy. Przecież jest niemożliwe aby nikt niewiedział kto tak szaleje po naszych ulicach.
  Mieszkńcy— przeciwstawcie się patologii i zwyrodnieniu naszych młodych mieszkańców. A co robili rodzice gdy ich pociechy rozpi….ały plac zabaw. Może spytacie się swoich pociech jak spędziły wieczór lub noc (jeśli mogą). Może wtedy unikniemy strat i fizycznych i moralnych.
  pozdrawiam Duduś

 7. terra pisze:

  pewnie ta sama „ekipa” wypisała bluzgi sprayem na szkole, które zostały szybko usunięte.

  Policja pojawia się na osiedlu ale głównie wtedy, gdy nic się nie dzieje (np. 8 rano).

  Monitoring rozwiązałby sprawę, jak ktoś jest temu przeciwny to pewnie ma coś na sumieniu.

  Teren placu zabaw powinien być ogrodzony z wyznaczonym czasem do przebywania.

 8. Anonim pisze:

  Żadnej policji na naszym osiedlu gdyż przynajmniej nie muszę uciekać na crossie ;)
  I spokojnie sobie przejadę przez Wielgowo 30km/h a nie gdy zobaczę ich,prędkość rośnie znacząco.

  Z co do duduśa też wiem chyba o kogo chodzi lecz z tego co widziałem ten pan miał rejestracje w swoim pojeździe więc jeździł legalnie i jeżeli panu to przeszkadza to to już problem osobisty.Ma ten pan prawo używać drogi asfaltowej ile razy żywnie mu się podoba tak jak każdy inny uczestnik ruchu.
  Pozdrawiam

  p.s.To jest tylko moje zdanie,i nikt nie musi się z nim zgadzać,więc proszę nie brać sobie tej wypowiedzi do serca i nie rozpoczynać czasem tu kłótni.

 9. anonimowo pisze:

  Żadnych kamer!! Ja mam 16 lat i sobie lubię przebywać na placu lecz niepotrzebnie niszczą mienie placu ,ale tak to się dzieję Jak przyjeżdzają maniacy z płonii .. !
  Nie raz sobie rzucę kamyczkiem i wgl. Ale co to wgl. za pomysł ,żeby kamery były …
  Dzieciaki się bawią dorośli się miziają i wgl. A młodzież zazwyczaj sobie tylko siedzi i też się bawią ,gadają i wgl.
  Chcielibyście żeby Wasze Twarze Miziających się i lizających i wgl wszystko było na kamerze ? Poprzez jakąś kamerę założyciele jej mają z Was Brechty . Więc zastanówcie się nad tym czy na prawdę warto te kamery
  Ja osobiście jestem na to ,żeby nie było kamer. !

  • tomek pisze:

   szanowna anonimowo – czy mogłabyś przetłumaczyć na język polski to co napisałaś? Jak to jest możliwe, że osoba mająca kilka lat edukacji za sobą jest niezdolna do napisania poprawnego zdania w języku polskim?

 10. iga pisze:

  JUŻ KIEDYŚ SIĘ PYTAŁAM CO Z CLUBEM ( MARCO-CLUB ) KIEDYŚ TAM COŚ SIĘ DZIAŁO A DZIŚ ZAMKNIĘTY NIECH KTOŚ SIĘ TYM ZAJMIE JAK P.MAREK NIE CHCE PROWADZIĆ TEGO CLUBU TO NA PEWNO KTOŚ SIĘ TYM ZAJMIE ŻEBY MŁODZIEŻ MOGŁA KORZYSTAĆ Z TEGO CLUBU

 11. Agi pisze:

  Iga
  zgadzam się z Tobą „kiedyś się tam coś sie działo” .
  Na szczęscie kiedyś.

 12. duduś pisze:

  Do anonimowo. Jesteś cienka, powinnaś iść ponownie do przedszkola,jeżeli Twoi rodzice nie w poili zdrowych zasad współżycia to nic dobrego z Ciebie nie wyrośnie. ZMIEŃ SIĘ

Top