Uroczystość Bożego Ciała

Podobnie jak w tysiącach miast i osiedli w naszej parafii w Wielgowie ulicami przeszła uroczysta procesja do czterech ołtarzy. Przy ołtarzach odczytywane były fragmenty czterech Ewangelii i udzielane wiernym błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Procesję uświetniły niesione przez wiernych feretrony i chorągwie kościelne. Dzieci szły w strojach komunijnych, zaś małe dziewczynki sypały kwiatki pod nogi kapłana niosącego Najświętszy Sakrament.
Podobnie było w Fili w Niedżwiedziu. Tutaj były tylko trzy ołtarze, ale zaangażowanie parafian nie było mniejsze. Procesję uświetniła obecność Straży Pożarnej, a trasa Procesji była odświętnie udekorowana.

Komentarzy: 5 do Uroczystość Bożego Ciała

 1. Justyna pisze:

  Piękna uroczystość i sporo ludzi w niej uczestniczyło. Czy zdjęcia, które pan robił będą na stronie?

  • rwpb pisze:

   Zdjęcia z procesji w Wielgowie i Niedźwiedziu są przekazane do Parafii, na stronie ich nie będzie.

   • anastazy pisze:

    a dlaczego?

    • rwpb pisze:

     Dlatego, że z niektórych uroczystości np. Pierwsza Komunia Św., Bierzmowanie nie nogę opublikować zdjęć, bo ktoś inny musi zarobić na ich sprzedaży. Dlatego aby nie faworyzować nikogo postanowiłem, że zdjęć nie będzie. Dla mnie wszystkie uroczystości są równie ważne, a to, że na niektórych można zarobić, a na pozostałych nie, zupełnie nie ma znaczenia. Ale takie jest życie i prawa biznesu.

     • Wiktoria pisze:

      Zdjęcia z uroczystości I Komunii i Bierzmowania – ok rozumiem, ale co do tego mają uroczystości Bożego Ciała – niby jak ktoś ma na tych zdjęciach zarobić?

Top