Ostatki Rady Osiedla

28 kwietnia odbyło się ostatnie w tej kadencji spotkanie Rady Osiedla Wielgowo – Sławociesze i zaproszonych gości z mieszkańcami osiedli. Spotkanie to było też spotkaniem podsumowującym działalność Rady.
Poruszanych tematów było sporo, poniżej tylko parę z nich.

Wśród tematów oczywiście nie zabrakło odwiecznego problemu kanalizy osiedli, ale zaistniała szansa na dość szybkie rozwiązanie tego problemu. Strefa Ekonomiczna, która ma powstać po zakończeniu budowy Węzła Tczewska ma być naszym głównym sprzymierzeńcem w rozwiązaniu tego problemu. Do tej pory wszystkie projekty i pomysły na kanalizę zakładały poprowadzenie rurociągu przez Płonię. Rozwiązanie to mimo wielu zalet miało i wady, przede wszystkim długość głównego rurociągu to około 6,5km. Pomysł podłączenia kanalizacji do Strefy Ekonomicznej to tylko około 950 metrów rurociągu. Nie trzeba też prowadzić rury przez tereny gminy Kobylanka. Zmniejsza to znacznie koszty całej inwestycji. Szkoda tylko, że tyle zainwestowanych do tej pory pieniędzy pójdzie w błoto.

Strefa Ekonomiczna potrzebuje drogi dojazdowej i taka droga ma powstać w najbliższym czasie. Rozpoczęcie budowy Węzła Tczewska planowane jest na czwarty kwartał tego roku, lub na pierwszy kwartał roku przyszłego. Od czerwca do października w drodze przetargów ma być wyłoniony wykonawca. Cała inwestycja ma być zrealizowana na zasadzie „zaprojektuj i wykonaj”, czyli wykonawca ma przedstawić projekt budowy, a potem go zrealizować.

Ulice osiedli, mimo oświetlenia, doświetlenia i poprawy stanu nawierzchni, wymagają jeszcze wiele pracy. Sporo ulic nie posiada oświetlenia, wiele jest oświetlonych tylko częściowo. Także stan utwardzenia ulic nie jest zadowalający, a spora część nie jest utwardzona w ogóle.

Na zakończenie radni Teresa Szczepańska, Lesław Bułka i Henryk Falkowski otrzymali podziękowania za pracę w Radzie Osiedla.

W galerii zdjęć parę fotek ze spotkania

Jeden komentarz do Ostatki Rady Osiedla

  1. Arek pisze:

    Wydaje mi się, że powinniśmy zrobić jakąś listę podpisów i spróbować ruszyć z tym, żeby w końcu coś się zaczęło dziać ws kanalizacji w Wielgowie. Bo ja teraz wejdą w życie plany Rostowskiego, to Szczecin już nie będzie miał w ogóle pieniędzy na inwestycje, a UE też już nie szasta pieniędzmi dla nas.

Top