Wyrzucanie śmieci do lasu

Chciałam poruszyć jeszcze jeden problem. Nie wszyscy mieszkańcy mają pojemniki na odpadki. Co więc oni robią z tymi odpadami? Wynoszą trochę dalej od domu i nie obchodzi ich że inni chodząc muszą te śmieci oglądać. Przykładem może być mały lasek róg Fiołkowej a Tulipanowej lub krzaki przy Skrajnej od strony Fiołkowej. Co z tego, że wiem kto to robi , przecież muszą te śmieci gdzieś wyrzucić, jak nie tu to w innym miejscu.
Informację podała Zofia.
W galerii zdjęć więcej fotek

Komentarzy: 11 do Wyrzucanie śmieci do lasu

 1. Janusz pisze:

  Zadzwoń na Straż Miejską, Policję, zgłoś do rady osiedla

 2. xyz pisze:

  oooo a co Pana tak oburzyło??? Może Pan tez tak robi?? Ciekawa jestem czy Pan po innych sprząta…żal…

 3. Gość pisze:

  I wy macie czelność wieszać psy tylko na quadowcach/crossowcach a sami za przeproszeniem sracie gdzie popadnie.
  Widać waszą nie wiem złość/zazdrość na waszych minach,nawet jak przejadę najciszej jak mogę zostaje wyzwany,ja mogę przejechać o wiele głośniej róbcie tak dalej to będziecie mieli jeszcze lepiej.
  A najbardziej was boli jak jedziemy przez las i ktoś musi złapać swojego pupila i uwiązać na smyczy.Ludzie i to wymyślicie a my bezmózgi?
  Puszczać wielkie psisko do lasu które w każdej chwili może się rzucić na zwierzynę lub drugiego spacerowicza.

 4. nie_dla_syfu pisze:

  Do moderatora, o ile jakiś jest.
  Czemu przepuszcza się takie wypowiedzi jak tego „andrzeja” i inne obraźliwe?
  Czy ten portal ma aspiracje do poważnego poruszania problemów mieszkańców czy ma być właśnie dzikim wysypiskiem śmieci?
  Czasem wypowiadają się tu radni, ksiądz, przedsiębiorcy a tu nagle jakieś bluzgi chorego z nienawiści biedaka. Jest wiele portali gdzie można się wyżyć bez ograniczeń.

  Jeśli moderator/właściciel strony nic z tym nie zrobi to tacy jak ten „andrzej” zrobią tu syf tak samo jak pewnie robią w lesie i wszędzie wokół siebie.

  • rwpb pisze:

   W uwagach po prawej stronie napisałem „Wszystkie komentarze do artykułów i treść wpisów są własnością ich autorów i autor strony nie bierze odpowiedzialności za ich treść.” Poziom komentarzy i ich treść świadczy tylko o autorach wypowiedzi. Nie ingerowałem w treść komentarzy, nie poprawiałem literówek, czy ortografii.
   Ale w sumie ma Pan rację, komentarze będą bardziej moderowane.

 5. jacek pisze:

  Ciesze się że są jeszcze inne osoby (Janusz, Andrzej, rwpb, xyz i inni), którym zależy na czystości naszego osiedla.
  Chciałbym poinformować mieszkańców. że w roku ubiegłym posprzątano i wywieziono prawie 300 ton różnych śmieci, najwięcej było ich przy pojemnikach do odpadów selektywnych.
  W tym roku do 15 marca wywieziono ponad 1100 worków. To chyba świadczy o tym że niektórzy mieszkańcy mają problem z pozbywaniem się odpadów w sposób cywilizowany!
  Przy okazji na łamach tej strony chcę poinformować że właścicielem pojemników na odzież nie jest GMINA MIASTO SZCZECIN tylko firma Wtórpol z Kielc.

  Co sądzą mieszkańcy o likwidacji pojemników na odzież?
  W przyszłym roku na terenie naszego osiedla powstanie punkt zbiórki odpadów problemowych (sprzęt rtv, agd, świetlówki, opony, akumulatory itp).
  Pozdrawiam Jacek Malczewski

 6. jacek pisze:

  Przypomnę, właścicielem pojemników na odzież jest firma WTÓRPOL,
  a właścicielami pojemników na odpady selektywne jest firma MPO czyli – MY WSZYSCY (klienci MPO).

 7. Janusz pisze:

  Z tego, co wiem, to każdy właściciel posesji musi mieć kosz na śmieci i podpisaną umowę na wywóz. Czy to tak trudno sprawdzić? Straż miejska potrafi karać za zbyt małą ilość odprowadzonych ścieków, a nie może sprawdzić umów na śmieci?
  Punkt zbiórki odpadów problemowych to fajny pomysł, tylko taki punkt powinien dysponować własnym transportem – inaczej meble, itp. wylądują na ulicy, albo w lesie. Wynajmowanie transportu dla rzeczy dużych lub ciężkich aby je odwieźć do punktu po prostu nie przejdzie.

 8. jacek pisze:

  Meble, wykładziny są zabierane przy okazji tzw. wystawek. Każda osoba która ma podpisaną umowę z MPO otrzymała książeczkę, a tam jest podane kiedy można je wystawić (najbliższa 10 czerwca).
  Pozdrawiam Jacek Malczewski

 9. terra pisze:

  Ale samo wystawienie niczego nie zagwarantuje, trzeba najpierw zadzwonić i to zgłosić.

  Problem śmieci w lesie istnieje odkąd pamiętam, tyle że jeszcze za czasów PRL’u to było bardziej na legalu, byle kto mógł sobie dołek wykopać w lesie i wrzucać tam śmieci. Pewne przyzwyczajenia zostają, a przyczyn śmiecenia jest wiele. Jedna wypływa z domu – jak się dzieci nie uczy porządku, sprzątania i jeszcze przy nich wywala się śmieci do lasu to one też będą chlew robiły. A druga kwestia, że wywóz wielkogabarytowych śmieci to duży koszt. Powinny być darmowe kontenery na gruz, pojemniki na szeroko rozumiany plastik (nie tylko butelki pet) i folię.

 10. jacek pisze:

  terra,zgadzam się z Tobą, ale z małym wyjątkiem, cytat-(A druga kwestia, że wywóz wielkogabarytowych śmieci to duży koszt. Powinny być darmowe kontenery na gruz, pojemniki na szeroko rozumiany plastik (nie tylko butelki pet) i folię.)
  Jeżeli będziesz remontować pół domu i będziesz miała np.10 ton gruzu, to MPO albo REMONDIS ma Ci podstawić za darmo kontener?
  A ten inny plastik jest odbierany za darmo przez MPO po uprzednim
  podpisaniu dodatkowej umowy i posegregowaniu w odpowiednie worki.
  (Otrzymane od MPO)
  Pozdrawiam.
  WSZYSTKIM MIESZKAŃCOM NASZEGO OSIEDLA ORAZ ICH GOŚCIOM Z OKAZJI ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY, SKŁADAM NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA.
  Jacek Malczewski

Top