Ruszyła wycinka drzew pod węzeł „Tczewska”

Nadzieje i obawy mieszkańców naszego osiedla w związku z budową specjalnej podstrefy ekonomicznej Trzebusz i Dunikowo, która wchodzi w skład Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro Park Mielec – podstrefa Szczecin.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych tematem do dyskusji.
Informację podał Krzysztof
Materiały Urzędu Miasta na ten temat: KLIK

Wiadomość zastała dodana poprzez formularz Dodaj newsa

Komentarzy: 3 do Ruszyła wycinka drzew pod węzeł „Tczewska”

 1. marcinis pisze:

  Korzyści z budowy nowego węzła i powstania strefy przemysłowej są bardzo duże. Dobrze jest mieć dobre połączenie z autostradą. Po zamknięciu Borowej myślę, że ciężarówkom NETTO nie będzie się już opłacało jeździć przez Wielgowo. Poza tym powinna być szansa na pracę w zakładach, które może kiedyś powstaną. Ta cała strefa nie prędko zostanie zabudowana i nie leży zbyt blisko osiedla a Wielgowo tylko zyska na atrakcyjności.

  Redaktor Kwiatkowski z Kuriera wypisywał swego czasu krytyczne artykuły na temat budowy nowego węzła. Nie zgadzam się z jego tezami i nie rozumiem zarzutu, że buduje się drogę do firmy InterGas.

  Jednak mam wielki żal, że całe to rozwiązanie nie jest najbardziej optymalne. W skrócie: po co burzyć istniejący, dobry wiadukt na Tczewskiej? Węzeł należałoby wybudować na skraju lasu, ok. 500m na północ, tam gdzie był kiedyś parking. Idealne miejsce na węzeł. Wtedy mielibyśmy i obecną, spokojną drogę do Dąbia i nową „przeprawę” przez autostradę z węzłem i ruchem ciężarowym i jeszcze wiele korzyści, o których piszę na swojej stronie www.

  Nie zajmuję się tym zawodowo i tylko hobbystycznie założyłem stronę www gdzie zebrałem całościowo wnioski na ten temat:
  http://www.szczecin-wielgowo.pl/

  • Krzysztof pisze:

   Brawo !
   Dzięki za info.
   A co na to cała reszta mieszkańców.?
   Pozdrawiam

 2. marcinis pisze:

  A tak w ogóle to ja tam nie widzę żadnej wycinki, chyba tylko kilka cięć kosmetycznych nie związanych z budową węzła. Zresztą termin na wycinki jest do końca lutego albo marca i zaczyna się okres lęgowy więc budowa węzła w tym roku raczej nie ruszy. Co innego przebudowa odcinka autostrady, ta powinna ruszyć latem.

  bajdełej: wycinki to wykonano na węźle Kijewo, który niestety padł ofiarą cięć (budżetowych, nie leśniczych;-) i nie będzie teraz przebudowany.

  bajdełej2: O co chodzi z tym rozrytym poboczem Tczewskiej na początku lasu jadąc z Wielgowa po prawej stronie? Jacyś złomiarze (raczej złamasy) wywąchały kabel? Trwa to już chyba od miesiąca i rozryte jest co raz więcej.

Top