To już prawie historia

Szybka i przede wszystkim nowoczesna pomoc lekarska to podstawa w lecznictwie i ratownictwie medycznym. Bardzo często w sytuacjach zagrożenia życia stosowany jest transport lotniczy.
Szpital w Zdunowie na razie nie posiada własnego lądowiska. Jak do tej pory wykorzystywany jest plac obok stacji PKP Zdunowo. Ma to jednak swoje słabe strony. Pacjentów czeka „przesiadka” do karetki i dowóz do szpitala. Wydłuża się też czas dotarcia pacjentów do specjalistycznych gabinetów lekarskich, czy sal operacyjnych.

Po zakończeniu rozbudowy Szpitala w Zdunowie taka sytuacja nie będzie już miała miejsca. Na dachu nowego budynku szpitalnego powstaje lądowisko dla helikopterów. Lądowisko to wyeliminuje konieczność „przesiadki” i w znaczącym stopniu poprawi szybkość dotarcia pacjenta do szpitala. Na wizualizacji obok można zobaczyć jak wkrótce będzie to wyglądać.
Szpital nie posiada obecnie specjalistycznego oddziału ratownictwa medycznego, a jedynie na bazie izby przyjęć zapewnia funkcję ratowniczą dla osób poszkodowanych w wypadkach drogowych. Dopiero po zakończeniu rozbudowy powstanie nowoczesny Oddział Ratownictwa Medycznego. Życzę jednak wszystkim, abyśmy nie musieli nigdy z niego korzystać.

W galerii zdjęć parę fotek

Top