Krzyżówka w Płoni przestanie istnieć

Skrzyżowanie ulicy Szosa Stargardzka z ulicą Przyszłości w Płoni, czyli dróg E65 i krajowej 10 stanowi wąskie gardło dla wjeżdżających i wyjeżdżających ze Szczecina. Sporej wielkości korki właściwie są codziennością. W sezonie urlopowym bywa jeszcze gorzej.
Ponad 10 lat temu powstał pomysł budowy obwodnicy Płoni. Obwodnica miała by omijać Płonię od strony Sławociesza i Zdunowa. Projekt zakładał zjazd na obwodnicę od strony Stargardu przed nieczynnym niemieckim cmentarzem, a wyjazd byłby w okolicy obecnej stacji paliw Shell. Oddzielenie ruchu z kierunku Stargardu od ruchu ze strony Pyrzyc spowoduje likwidację skrzyżowania, a co za tym idzie nie będzie korków. Bezkolizyjny zjazd z dziesiątki do Płoni, Wielgowa i Zdunowa otrzymał już nazwę Węzeł Zdunowo.
Wszystko wskazuje na to, że po wielu latach ta inwestycja ma szansę zaistnieć. Tereny leśne, przez które obwodnica ma przebiegać zostały „odlesione”, więc zniknęła przedostatnia przeszkoda (ostatnią są pieniądze, a właściwie ich brak) do realizacji projektu. Stanie się to jednak najwcześniej dopiero po zakończeniu remontu i modernizacji ulicy Struga.

Top