Interwencja Straży Miejskiej i Straży Pożarnej na terenie remontowanego SAMu

Na dzisiejszym dyżurze radnych jeden z mieszkańców Wielgowa zgłosił wypalanie odpadów i styropianu przez pracowników remontujących budynek po byłym SAMie przy ulicy Bałtyckiej. Została zawiadomiona Straż Miejska, która po przybyciu na miejsce wezwała Straż Pożarną. Mimo dość późnej pory, była bowiem prawie godzina 19, na terenie SAMu paliły się drewniane płyty z zerwanego dachu i inne odpadki. Ognisko zostało ugaszone a teren został zabezpieczony.
Wypalanie drewnianych odpadków na budowie jest dopuszczalne tylko przy nadzorze pracownika, w żadnym wypadku nie może to mieć miejsce po zakończeniu pracy. Niedopuszczalne jest też pozostawienie palących się rzeczy bez żadnego nadzoru. W bliskiej odległości od ognia znajdowało się składowisko styropianu i innych łatwopalnych materiałów.
Straż miejska niejako „przy okazji” dopatrzyła się też innych nieprawidłowości na prowadzonej budowie. Teren budowy nie jest zabezpieczony. Brak jest jakiegokolwiek ogrodzenia, brakuje też tablicy informacyjnej budowy. Nie ma żadnych kontenerów na odpadki i śmieci. Oj, chyba firma remontująca będzie miała kłopoty…
Na pochwałę zasługuje Straż Miejska, która zjawiła się na terenie zdarzenia dosłownie w kilka minut po zawiadomieniu.

W galerii zdjęć parę fotek

Top