Pytanie do Rady Osiedla

Witam ja mam takie pytanie, czy rada osiedla zamierza zrobić cokolwiek w kierunku otwarcia klubu, pubu dla młodzieży? Mamy klub i co z tego tylko z nazwy, a zamknięty od lat ….
Sławek

Wiadomość dodana poprzez formularz Dodaj newsa

Komentarzy: 16 do Pytanie do Rady Osiedla

 1. jacek pisze:

  Szanowny Panie Sławku, odpowiem krótko: sytuacja klubu MARKO jest podobna do byłego budynku po samie, jest to własność prywatna i nie możemy w nią ingerować. Ze swojej strony poproszę kol. Marka aby wziął Pana sugestie do SERCA.
  pozdrawiam Jacek Malczewski

 2. Jan pisze:

  Czyli ważniejsze są pieniądze niż wychowanie młodzieży?
  Jak miałem 10-15 lat w Wielgowie młodzież mogła pójść do klubu, pograć w jakieś gry, spotkać się z kolegami, czy czasem potańczyć. W szkole były wyświetlane filmy, czynna była świetlica i sala gimnastyczna. W Zdunowie był klub i kino.
  A co dzisiaj oferuje Wielgowo dla młodzieży???
  Jest Oratorium, tylko nie każdemu pasuje taka forma. Jest pizzeria na Wesołej i piwiarnia na dworcu. Można też spędzić czas w pomieszczeniu poczekalni na peronie. Sala gimnastyczna po południu jest wynajmowana – ważniejsze są pieniądze niż dzieci i młodzież. Dobrze, że jeszcze jest udostępnione za darmo boisko przy szkole, ciekawe jak długo? Zaproszenie dziewczyny na kawę to wyjazd do Dąbia lub na Słoneczne. A może o to właśnie chodzi?
  Młodzież przyszłością świata!!!

 3. ssss pisze:

  ooooo

 4. Sabina pisze:

  Nie wiedziałam, że można tutaj zadawać pytania do rady osiedla. A skoro można, to panie Jacku mam pytanie o ogrodzenie placu zabaw przed kościołem. Na ostatnim spotkaniu mieszkańców z radnymi jeden z zaproszonych dyrektorów obiecał takie ogrodzenie do końca ubiegłego roku. Jest już połowa lutego, a ogrodzenia dalej nie ma. Ogrodzenie takie jest naprawdę potrzebne, zwiększa bezpieczeństwo bawiących się tam maluchów. Może wiadomo kiedy będzie?

 5. jacek pisze:

  Zostałem wywołany do tablicy jednym z artykułów, a w miarę możliwości…….. Dziękuje za przypomnienie,po niedzieli z kontaktuję się z dyr. ZUK
  serdecznie pozdrawiam Jacek Malczewski

 6. Janusz pisze:

  Czy jest możliwość jakiegokolwiek utwardzenia drogi dojazdowej do działek od strony Trzewskiej? Chodzi o ulicę Tatarakową. Teraz właściwie jest nieprzejezdna, przydałoby się wysypanie paru-parunastu samochodów szlaki.

  • jacek pisze:

   Panie Januszu zapraszam na wtorek do Rady Osiedla między godz. 18 00 a 19 00 porozmawiamy na interesujący Pana temat.
   pozdrawiam Jacek Malczewski

 7. Mieszkaniec pisze:

  Witam mam pytanie do Rady osiedla a mianowicie prośbę. odrazu podkreślę że nie posiadam czasu na spotkania z rada, chodzi tu o kłopot który dotknoł mieszkańców Borsuczej a mianowicie ferm przy lesie nasze posiadłości w większości dzierżawione zostają wyprzedane kilka rodzin tu mieszkających nie dają sobie przetłumaczyć ze czeka nas eksmisja teraz tylko czekamy na pisma mówiące do kiedy, i tu przechodzę do mojej prośby czy nie da się tego jakoś odroczyć? dowiedzieliśmy się o tym w grudniu zeszłego roku i proszę mi wieżyc nie tylko moja rodzina ma w tej chwili nóż na gardle brak możliwości i czasu Już nie mam sie do kogo zgłosić z pomocą bo gdzie bym się nie zjawił jestem zmywany czy to urząd czy nie mówią mi wszystkiego dowie sie pan z pisma które już wysyłamy. Proszę o jakąś tablice informacyjną cokolwiek a jeszcze bardziej o pomoc!

 8. jacek pisze:

  Mimo wszystko, proszę przyjść w najbliższy wtorek do Rady Osiedla
  o godz.18 00

  pozdrawiam Jacek Malczewski

 9. marcinis pisze:

  Teraz na zadawanie pytań do RO to już trochę za późno bo nie długo wybory (22 maja). Dobrze, że temat SAM rozwiązał się sam. Ale tematów na kampanię chyba nie zabraknie.

 10. Gość pisze:

  Witam,
  Ostatnio dużo się słyszy o chęci wybudowania przez miasto toru motocrossowego. Czy nie było możliwości aby taki tor powstał w Wielgowie lub jego okolicach?? Uważam że ułatwiło by to życie wielu mieszkańcom którzy ciągle narzekają na młodzież i nie tylko jeżdżąca motocyklami i quadami po lasach. Dodatkowym atutem jest to że przy organizacji wszelakich motoryzacyjnych imprez (mistrzostwa polski itp) Wielgowo stało by się osiedlem bardziej atrakcyjnym i odwiedzanym nie tylko przez osoby ze szczecina ale również z całej polski jak to bywa przy tego typu imprezach.

 11. Gość pisze:

  Witam
  Szczerze popieram was,bo sam jestem waszym „wielkim utrapieniem”.Próbowałem kiedyś sam coś zdziałać żeby wybudować tor tylko na własne potrzeby i znajomych,lecz ludzie byli negatywnie nastawieni,jako że sam nie posiadam ziemi ani nikt z naszej grupy to kiedyś dostaliśmy pozwolenie od jednego wlaściciela zrobiliśmy już kilka hopek/zakrętów a po paru dniach zostało kompletnie wszystko zniszczone i nie przez innych off-roadowców tylko widać że to zrobiły jakieś osoby z premedytacją dokonały tegoż ziszczenia.
  Mam nadzieje że takowy tor powstanie w Wielgowie albo choć w odległości około 5-10km lecz będzie znów za dużo osób które się będą sprzeciwiały oraz okaże się ze nie ma u nas gdzie zrobić takiego toru…bo tu lasy w okolicy,tu obok domy,tu prywatne itd. jak robią tory to najczęściej na odludziach wśród pól tak jak w rosówkul,chyba że była by chęć stworzenia trasy cross country myślę że był bo to jeszcze lepsze pomysł i właśnie nasze tereny umożliwiały by jego stworzenia,bo tor mx jest chociaż w Rosówku-40km a cross country w Pile-150km ;)

 12. marcinis pisze:

  Pomysł na tor motocrossowy w pobliżu osiedla Wielgowo to brzmi jak młodzieżowy żart. Spacerując po okolicznych lasach krew mnie zalewa jak słyszę te ryczące silniki płoszące zwierzynę i budzące dzieci w wózkach. Ale jeśli miałbym wskazać jakieś rozwiązanie to szukałbym lokalizacji blisko autostrady albo dalej wzdłuż drogi na Chociwel (berlinki). Inna lokalizacja jaka przychodzi mi do głowy to okolice lotniska Dąbie. Tam może kiedyś powstanie stadion więc i tor by pasował.

 13. Gość pisze:

  W Dąbiu kiepsko to widzę,nawet i ze strony dojazdu jest bardzo zły bo trzeba jechać asfaltem przez środek Dąbia i jeżeli powstanie tam stadion to wątpię żeby tam chcieli tor.
  Wzdłuż Chociwelki hmm nawet ciekawie lecz myślę że tam to już wszystko by było trzeba załatwiać z gminą Goleniów,miejsce fajne tylko z tego co widać to większość to pola uprawne które są użytkowane.właśnie żebyś mój drogi mieszkańcu mógł się spokojnie przespacerować potrzebny jest właśnie taki tor.
  A zobacz tor cross-country w Pile/Obornikach czyli jest trochę toru i trochę terenu biegnącego przez las.A czym dłużej nie będzie żadnego miejsca w pobliżu to będzie jeżdżących po lasach coraz więcej gdyż rośnie zainteresowanie tym Hobby,maszyny tanieją i dlatego coraz więcej ludzi zaczyna jeździć.

 14. marcinis pisze:

  cyt: „właśnie żebyś mój drogi mieszkańcu mógł się spokojnie przespacerować potrzebny jest właśnie taki tor”
  Daruj sobie taki protekcjonalny ton. Im więcej będzie jeżdżących po lasach tym szybciej się znajdzie na nich sposób. Dlatego lepiej sami poszukajcie jakiegoś rozwiązania żeby nie być uciążliwymi dla otoczenia.

 15. Gość pisze:

  Aha..
  No ok.
  Wy uważacie że na nas znajdzie się sposób,no to po co ja mam zmieniać swoje nastawienie?
  Wszędzie i tak by wam tor nie pasował.
  Więc my tak samo poczekamy w końcu może kiedyś znajdzie się jakiś tor w okolicy a jak na razie zostaje tylko las.
  Pozdrawiam.

Top