Będzie drugie życie samu?

Wszyscy to miejsce znany. W dawnej epoce komunistycznej był tu sklep PSS „Społem”. Po wielu latach zaniedbania to miejsce ma szansę wrócić do dawnej świetności. Obecny stan budynku wymaga jednak kapitalnego remontu. Obecnie są prowadzone rozmowy z kilkoma dużymi sieciami handlowymi. Szkoda tylko, że żadna z większych sieci handlowych nie jest zainteresowana uruchomieniem tutaj działalności handlowej. Każda żąda określonej ilości kupujących każdego dnia. Są to dość duże wymagania, od 850 do 1800 kupujących dziennie, a to jak na nasze osiedla jest całkiem sporą liczbą. Alternatywą jest podzielenie powierzchni sklepowej i dzierżawa poszczególnych boksów przez niezależnych dzierżawców. System ten sprawdził już się na innych osiedlach, możliwe więc, że powstanie tutaj nasze lokalne centrum handlowe.
Właściciel obiektu (nie mam zgody na publikację jego danych, ale są do znalezienia w internecie) przeprowadza aktualnie remont całego obiektu. Już w grudniu były robione ekspertyzy konstrukcji dachowej i fundamentów. Stare zabudowania kotłowni będą rozebrane, a przed budynkiem od ulicy Bałtyckiej powstanie parking samochodowy. Budynek też zmieni swój wygląd i wystrój. W samym budynku przez ostatnie lata różni poszukiwacze skarbów zdemolowali praktycznie wszystko, co się dało. Mimo stosowania zabezpieczeń w postaci siatki w oknach, czy metalowych sztab w drzwiach instalacja elektryczna, wodna i sanitarna zastała rozkradziona. Przez jakiś czas budynek stanowił też schronienie dla bezdomnych.

Komentarzy: 4 do Będzie drugie życie samu?

 1. piotr pisze:

  Na allegro sa ogloszenia z mozliwoscia wynajmu, jak dla mnie to sporo nierealne (przy obecnym stanie) jest kilka ogloszen w cenie od 17.000 to 20.000 za miesiac !!! wynajmu.

 2. rwpb pisze:

  Ogłoszeń jest sporo, nie tylko na allegro.
  Podana cena wynajmu 20-40zł za 1m2 nie jest ceną wygórowaną. Całkowita kwota jest jednak spora, bo obejmuje 836m2 sklepu plus działkę. Jeżeli jednak znalazło by się przykładowo dziesięciu najemców, to byłaby to cena do przyjęcia.
  Tylko czy po remoncie cena za m2 nie wzrośnie?

 3. piotr pisze:

  20-40 zl za metr nie jest cena wygorowana, ale w centrum Szczecina, za lokal z ogrzewaniem, woda i kanalizacja, obawiam sie ze cena mozna byc troche zbyt wygurowana jak na obecny stan lokalu.

 4. Krzysztof pisze:

  Jakie drugie życie Samu!!!!!
  O takiej ilości kupujących można w Wielgowie tylko pomażyć.

Top