Kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała dzisiaj także w Wielgowie. Wolontariusze z Zespołu Szkół nr. 13 prowadzili zbiórkę darów pieniężnych przed budynkiem kościoła przy ulicy Bałtyckiej.
Zebrane pieniądze powiększyły fundusz Fundacji i zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla szpitali na potrzeby urologii i nefrologii dziecięcej.
Dziękujemy wszystkim za dary.
W galerii zdjęć fotki z kwesty.

Komentarzy: 5 do Kwesta Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 1. andrzej pisze:

  Zbieranie pieniedzy przez WOSP to wyludzanie od obywateli pieniedzy na cele,ktore powinny byc finansowane z podatkow panstwa.Wszyscy placimy tzw.skladke zdrowotna.SWidocznie sa one marnotrawione.Mlodziez uczy sie w ten sposob lekcewazenia obowiazkow i zebractwa.Poza tym,wg badan (Rzeczpospolita) na ostateczny cel trafia ok.40% zebranych charytatywnie funduszy. Wg danych z internetu w ubieglym roku czesc orkiestr wystepujacych na imprezach brala pieniadze z kasy miejskiej.Pozdrowienia. A

  • Katarzyna pisze:

   Zupełnie nie zgadzam się z powyższym komentarzem. WOŚP to nie jest wyłudzanie pieniędzy albo „utrzymywanie Owsiaka” tylko pomoc DZIECIOM! Dobrze wiemy, jaka jest sytuacja w naszym kraju… Młodzież uczy się, że WARTO POMAGAĆ! Żebrać a zbierać na taki cel to jest definitywna różnica. Jedna 1zł nie ździera kasy z ludzi a może tak pomóc, niektórzy zamiast wydać na fajki mogą przeznaczyć je na dzieci, które potrzebują naszej pomocy. Ale każdy ma inne zdanie, które szanuję. ;)
   Pozdrawiam K.

 2. Roman pisze:

  Młodzież uczy się, że WARTO POMAGAĆ? Czyżby?
  Jakby każdy z ekipy rządzącej oddał 100 złotych ze swojej pensji to niepotrzebny byłby ani Owsiak, ani żadna inna fundacja. A tak młodzież uczy się, że rząd gwarantuje darmową opiekę zdrowotną dla wszystkich obywateli, ale obywatele muszą kupić sobie sprzęt, opłacić lekarzy, itd. Po prostu po polsku…

 3. Małgosia pisze:

  Pomagać zawsze warto!!!.
  Niestety, na ekipę rządową nie można liczyć, Oni mają ważniejsze sprawy, np wyjazd w cieplejsze rejony świata czy, nowy wypasiony budynek!.
  My zwykli ludkowie musimy radzić sobie sami.
  ALE MAMY ORKIESTRE, JURKA I PRAWDZIWYCH LUDZI! KTÓRYM, ŻYCIE I ZDROWIE DRÓGIEGO CZŁOWIEKA NIE JEST OBOJETNE.

  • Katarzyna pisze:

   Ja sama biorę udział w tej akcji! i wiem dlaczego to robię! Zgadzam się z Panią Małgorzatą. Działanie w wolontariacie to coś pięknego. Możemy dać coś drugiemu człowiekowi, który to potrzebuję. Nawet rozmowę. Nie wiem co jest złego w zbieraniu funduszy dla chorych dzieci. Naprawdę WIELKI WYCZYN wrzucić 1 zł! Dlaczego zawsze trzeba doszukiwać się jakiegoś zła?! To jest śmieszne.

Top