Uroczystość Wszystkich Świętych – informacje dla Parafian

W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w kościele parafialnym będą o godz. 8:00, 10:00, 11:30 (nie będzie Mszy św. o 18:00). Procesja po cmentarzu będzie o 12:30 – rozpocznie się przy bramie cmentarnej, a Msza św. na cmentarzu o godz. 13:00. Gdyby jednak przeszkodziła bardzo zła, deszczowa pogoda to procesja będzie o godz. 12:00, a Msza św. w kościele o 13:00.

Mamy nadzieję, że wszyscy katolicy jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych będą u spowiedzi, bo od kwiatów i zniczy na grobie o wiele cenniejsza jest ofiarowana Komunia św. za naszych zmarłych. Okazja do spowiedzi będzie podczas Nabożeństw różańcowych i wszystkich Mszy w ciągu tygodnia i w następną niedzielę, a w samą uroczystość spowiedź będzie na wszystkich Mszach (również na cmentarzu). Obecność na Mszy św. we Wszystkich Świętych jest obowiązkowa (jak w każdą niedzielę), a nieobecność jest grzechem śmiertelnym.

Od południa Dnia Wszystkich Świętych (1 listopada) i przez cały Dzień Zaduszny (2 listopada) w kościołach i kaplicach publicznych można uzyskać odpust zupełny, ale tylko jeden raz. Warunki zyskania odpustu są następujące:
1) pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy,
2) odmówienie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,
3) dowolna modlitwa w intencji Ojca św.,
4) Spowiedź i Komunia św.
W dniach 1-8 listopada można także pozyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza pod wyżej wymienionymi warunkami. W pozostałe dni roku za nawiedzenie cmentarza pozyskuje się odpust cząstkowy.

Komentarzy: 3 do Uroczystość Wszystkich Świętych – informacje dla Parafian

  1. RE pisze:

    „Grzechem śmiertelnym”, czyli witamy w świecie szantażu emocjonalnego.

Top