Zmiana tras linii autobusowych

Informację podaję za ZDiTM Szczecin

Informujemy, że z dniem 1 września 2006 r.:
1. Nastąpi połączenie dotychczasowych tras linii 62 i 73 w linię okrężną 73, kursującą na trasie Basen Górniczy – Zdroje – Zdunowo – Wielgowo – Dąbie – Basen Górniczy. W ww. kierunku obowiązuje oznakowanie pojazdów i przystanków linią 73Z, w kierunku przeciwnym – 73D. Dla rozróżnienia kierunków, w rozkładach jazdy przystanek początkowy „Basen Górniczy” posiada dodatkowe oznaczenia. Przystanki dwukierunkowe („Basen Górniczy”, „Księżnej Anny”, „Bryczkowskiego I”, „Fiołkowa”, „Wielgowo Borsucza”, „Zdunowo Szpital”) zostaną dodatkowo oznakowane tablicami „kierunek Dąbie” i „kierunek Zdroje”.

Organizacja ruchu:
– w dni powszednie do godz. 20 autobusy kursują z częstotliwością 30-minutową na każdym kierunku, naprzemiennie na liniach 73D i 73Z.
– w dni powszednie po godz. 20 oraz w dni świąteczne autobusy kursują z częstotliwością 40-minutową na każdym kierunku, na linii 73D i 73Z.
W kursach zmieniających kierunek na Basenie Górniczym wyjście pasażerów i zmiana oznakowania pojazdów powinny następować na przystanku linii C.
Bilety okresowe wystawione na linię 62 obowiązują na całej trasie nowej linii 73.

2. Wprowadzone zostają zmiany nazw przystanków:

  • Struga MZK, Struga Zajezdnia
  • Struga PHS ? Botaniczna
  • Wieżowiec, Wieżowiec II, Struga
  • Autostrada (na ul. Zwierzynieckiej), Kijewo Autostrada
  • Płonia Fabryka Domów, Balińskiego

3. W związku z przedłużeniem wakacji szkolnych, wydłuża się obowiązywanie letnich rozkładów jazdy do 3 września 2006 r. W dniach 2 i 3 września linia 1 będzie obsługiwana taborem solowym.

Top