Wpisy z kategorii: Okolice

Wypełnij ankietę

Na stronie ZDiTM Szczecin jest ankieta dotyczące projektowanej na nowo siatki połączeń komunikacyjnych na Prawobrzeżu. Warto ją wypełnić, bo zmiany będą dotyczyć wszystkich korzystających z komunikacji miejskiej.
Link do ankiety

Wspólne Brzmienia 2017 – zaproszenie

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie po raz czwarty zaprasza na koncert w ramach autorskiego projektu „Wspólne Brzmienia”. Myślą przewodnią tegorocznej edycji będzie „powrót do korzeni” w wydaniu chóralno-instrumentalnym, którego motywem głównym stanie się muzyka etniczna.

Do współpracy zaproszono wybitnych artystów: zespół KROKE oraz wokalistkę KAYAH, wykonawców od lat osiągających sukcesy na światowych scenach muzycznych. Szczególna uwaga skupi się na muzyce klezmerskiej. Publiczność będzie miała okazję usłyszeć oryginalne aranżacje melodii żydowskich, wywodzących się z krakowskiego Kazimierza, jak również urokliwe pieśni bałkańskie czy poruszające, obfitujące w kontrastujące emocje utwory kultury Romów. W czasie koncertu zaplanowana jest również projekcja obrazów o tematyce etnicznej, będących tłem dla tego wydarzenia. Całość spięta będzie w ramy historii, opowieści o zapomnianych miejscach tak, aby ukazać poszukiwanie korzeni, swoiste dotarcie do zakamarków duszy człowieka, który poszukuje swojego pochodzenia, miejsca, przynależności. Propozycja na pewno zainteresuje osoby poszukujące niecodziennych muzycznych wrażeń, ceniące eksperymentalne projekty artystyczne.

W załączeniu przesyłam opis wydarzenia w pliku pdf Wspolne-Brzmienia.
Bardzo dziękuję za poświęconą uwagę i serdecznie zapraszam na nasze wydarzenie.

Z wyrazami szacunku,

Klaudia Nowak
Dział Promocji
Chór Akademii Morskiej w Szczecinie

Zaproszenie na wystawę Impresje Morskie

Serdecznie zapraszamy na naszą wystawę marynistyczną pod tyt. Impresje Morskie dnia 08-09-2017 o godz 18:00 w Inkubatorze Kultury przy ulicy Wojska Polskiego 90.

Autor: byk2

Mistrzostwa Szczecina Osób Niepełnosprawnych i Starszych w Szachach

13 maja 2017 roku o godz. 11.00 w Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem w Szczecinie odbędą się Mistrzostwa Szczecina Osób Niepełnosprawnych i Starszych w Szachach. To już trzeci raz TWK zorganizuje Imprezę sportową tej rangi.

Pierwszy raz Mistrzostwa były zorganizowane w 2015 roku, a ponieważ jest duże zainteresowanie królewską grą w środowisku osób niepełnoprawnych i seniorów, Stowarzyszenie zamierza organizować Turniej regularnie raz w roku. Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane uczestnictwem.
Cel zawodów:
– Wyłonienie Mistrza Szczecina Osób Niepełnosprawnych i Starszych w Szachach – Popularyzacja szachów w środowisku osób niepełnosprawnych i osób w wieku 60 +.
Uczestnictwo:
Prawo udziału w mistrzostwach mają osoby z niepełnosprawnością (bez względu na wiek, stopień niepełnosprawności i rodzaj schorzenia) i osoby w wieku 60 + Uczestnicy powinni posiadać i przedstawić do wglądu ważne orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności i dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem datą urodzenia i adresem zamieszkania.
Sposób przeprowadzenia zawodów:
1. Mistrzostwa zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami FIDE, systemem „każdy z każdym” po 15 minut na zawodnika.
2. Turniej odbędzie się w ciągu jednego dnia – 13 maja 2017 r. godz. 11.00 – 16.00 (sobota,).
Zasady finansowania:
Udział w turnieju jest bezpłatny. Koszty związane z organizacją i przeprowadzeniem Mistrzostw pokrywa organizator ze środków pochodzących z zadania publicznego współfinansowanego ze środków Miasta Szczecin.
Zapisy:
Zgłoszenia zawodników przyjmowane są do dnia 13 maja 2017 do godz. 10.30 na adres: ul. Wielkopolska 32, 70-450 Szczecin .

Nagrody:
I miejsce: dyplom i pakiet 10 masaży,
II i III miejsce: dyplom i pakiet 5 masaży

Komisja weryfikacyjno – odwoławcza:
Komisję stanowią: sędzia główny i osoba reprezentująca organizatora.
Termin: 13.05.2017 r. godzina 11.00
Miejsce: ul. Wielkopolska 32 (lokal Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem), Więcej informacji:
– koordynator – Piotr Niciejewski: 668 416 419
– e–mail: biuro@twk.szczecin.pl

Wniosek o remont nawierzchni na ulicach Przylesie, Profesora Tomasza Żuka oraz Tczewskiej i dalej do Dąbia

Przykład drogi z utwardzonym poboczem i linią ciągłąSzanowni Państwo,

W ramach możliwości zgłaszania uszkodzeń nawierzchni i uwag dotyczących infrastruktury drogowej, chciałabym złożyć wniosek o wykonanie nowych nawierzchni na ulicy Przylesie, Prof. T. Żuka i Tczewska w Zdunowie/ Wielgowie/ Sławocieszu uwzględniających utwardzone pobocze z linią ciągłą. Zdjęcie takiej jezdni znajdą Państwo w załączniku.

Wniosek popieram następującymi faktami:
– brak chodników dla pieszych uczestników ruchu drogowego,
– w niektórych miejscach pobocze uniemożliwia pieszemu zejście z jezdni, co powoduje niebezpieczną sytuacje drogową nie tylko w ciągu dnia, ale zwłaszcza po zmroku i w niesprzyjających warunkach pogodowych,
– brak ścieżek rowerowych.

Uważam, iż wykonanie takiej jezdni z utwardzonym poboczem z linią ciągłą usprawniłoby nie tylko jazdę kierowcom, ale przede wszystkim zwiększyłoby bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie. Utwardzone pobocze, szczególnie na tych drogach spowodowałoby również zwiększenie aktywności ruchowej mieszkańców Zdunowa, Sławociesza, Wielgowa a może nawet Płoni i Dąbia. Rejony te są idealne do spacerów i jazdy rowerowej. Uważam, że mając takie drogi z utwardzonym poboczem z linią ciągłą wszyscy uczestnicy ruchu drogowego czuliby się bezpieczniej. Okolice Zdunowa ze względu na lasy są idealne do aktywnego spędzania czasu, ale możliwości są bardzo ograniczone właśnie ze względu na braki w infrastrukturze drogowej. Buduje się w tych okolicach coraz więcej domków jednorodzinnych, co nasuwa myśl iż jest tu coraz więcej rodzin z dziećmi, które na pewno chętnie spędzą wolny czas spacerując, jeżdżąc na rowerach, rolkach itp. Nie wspominając już o osobach spacerujących z wózkiem i dziećmi. Uzasadniona więc byłaby inwestycja w jezdnie z utwardzonym poboczem z linią ciągłą na wyżej wymienionych jezdniach.

Do wykonawcy tych jezdni można by zatrudnić firmę, która robiła nawierzchnię na Szosie Stargardzkiej przy wyjeździe ze Szczecina w Stronę Stargardu. Widać, że praca tam została dobrze wykonana.

Z poważaniem,
Joanna MK. mieszkanka Sławociesza

Czasowe zmiany na liniach 73, 93 i G

zditmInformujemy, że w związku z wycinką drzew w dniu 5 grudnia od godz. 8:00 do odwołania na ul. Profesora Tomasza Żuka na odcinku od jednokierunkowego dojazdu do szpitala do skrzyżowania ulic Profesora Tomasza Żuka i Przytorze, wstrzymany zostaje ruch kołowy. Następują zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
Organizacja ruchu

– Linia 73 kursuje częściowo po zmienionej trasie: od przystanku „Zdunowo Dworzec” w kierunku szpitala jedzie przez ul. Sokołowskiego. Na parkingu przed szpitalem nastąpi nawrót autobusu, realizowany przy zabezpieczeniu przez pracowników służby nadzoru ruchu ZDiTM. Następnie autobus podjeżdża na przystanek i po wymianie pasażerów kontynuuje jazdę po stałej trasie

– Linia 93 kursuje częściowo po zmienionej trasie: od przystanku „Zdunowo Dworzec” w kierunku szpitala jedzie przez ul. Sokołowskiego. Na parkingu przed szpitalem nastąpi nawrót autobusu, realizowany przy zabezpieczeniu przez pracowników służby nadzoru ruchu ZDiTM. Następnie autobus podjeżdża na przystanek i po wymianie pasażerów kontynuuje jazdę po stałej trasie.

– Linia G kursuje częściowo po zmienionej trasie: od przystanku „Zdunowo Dworzec” w kierunku pl. Rodła przez ulice: Przytorze, Przylesie i dalej po stałej trasie.

W dniach od 6 do 9 grudnia w godz. 8:00-15:00 wycinka drzew prowadzona będzie po obu stronach jezdni na ul. Profesora Tomasza Żuka na odcinku ul. Przylesie do jednokierunkowego dojazdu do szpitala. Linie 73 i 93 kursują normalnie. Linia G kursuje objazdem przez ul. Przylesie i Przytorze. Na trasie objazdowej nie przewiduje się dodatkowych przystanków.

Prace prowadzone będą przez Nadleśnictwo Kliniska.

Źródło: ZDiTM Szczecin

Zmiany w komunikacji miejskiej od 1 grudnia

zditmInformujemy, że od 1 grudnia nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 856 i 896 oraz wznowione zostanie kursowanie linii 65. Dodatkowo pojawią się nowe przystanki na liniach G i 52.

Na linii zastępczej 856 (Osiedle Bukowe – Osiedle Dąbie) nastąpi zmiana rozkładów jazdy. Autobusy linii zastępczej 896 kursować będą na nowej trasie Osiedle Kasztanowe – Emilii Gierczak – Gryfińska – Rondo Ułanów Podolskich (z pominięciem ul. Przestrzennej). Wznowione zostanie także kursowanie linii 65 na stałej trasie Osiedle Bukowe – Rondo Ułanów Podolskich. Autobusy linii 856, 896 i 65 będą kursowały z jednakową częstotliwością (w dni powszednie: co 24 min w godzinach szczytu, co 36 minut w okresie międzyszczytu i co 40 min po godzinie 20:00).

Dodatkowo na trasie linii pospiesznej G dodany zostanie nowy przystanek „Fiołkowa na żądanie”. Na trasie linii 52 uruchomiony zostanie nowy przystanek w ciągu ulicy Energetyków ( w kierunku Wyspy Puckiej ) „Przychodnia Portowa na żądanie”.

Zmiany zostają wprowadzone od 1 grudnia.

Źródło: ZDiTM Szczecin

Marsz Niepodległości

Marsz NipodległościW dniu 11 listopada 2016 Rada Osiedla Płonia, Śmerdnica, Jezierzyce zorganizowała Marsz Niepodległości. Nasz Klub Seniora 50 plus został zaproszony do wzięcia udziału w tej uroczystości. Nadmieniam, że jest to cykliczna impreza. W tym roku spotkaliśmy się po raz czwarty.
Trasa marszu przebiegała ulicami i drogami osiedli Płonia, Jezierzyce, Śmierdnica. Zakończenie przy siedzibie Rady Osiedla, gdzie przygotowano posiłek z grochówką na czele. W trakcie spotkania śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Wysłuchaliśmy wspomnień syna uczestnika czasów powstawania państwa polskiego po latach niewoli. Cieszy duży udział młodzieży. W załączniku kilka fotek.

Tekst i zdjęcia: Stanisław Gaborek

Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości Marsz Nipodległości

Koncerty Sofia & Margot Duo

dsc0039-2aSofia & Margot Duo, zespól który zagrał na Wielgowskim Lecie z Piosenka występuje w każdy piątek w Jazz Cafe Brama w Szczecinie, o godzinie 20:30.
Zapraszamy !
Małgorzata Sedlaczek i Sofia Rozynek

Wiadomość została dodana poprzez formularz Dodaj newsa

Chór Akademii Morskiej w Szczecinie & magia kabaretu

plakat-wspolne-brzmieniaPo raz trzeci Chór Akademii Morskiej w Szczecinie zaprasza na koncert w ramach “Wspólnych Brzmień”!
Tegoroczna edycja znów zapowiada się wyjątkowo – Trzy Formy Sztuki na Trzecie Urodziny projektu. Na scenie Opery na Zamku pojawią się wybitni artyści reprezentujący pozornie odległe światy, które będą przenikać się tworząc oryginalne, niepowtarzalne rozwiązania muzyczne. Gościem tegorocznej edycji będzie kabaret o wyszukanym, ale lekkim poczuciu humoru, czyli po prostu: kabaret najwyższych lotów. W roli głównej wystąpi najzabawniejszy i najbardziej rozpoznawalny kwartet smyczkowy w Polsce – Grupa MoCarta. Towarzyszyć mu będzie nietuzinkowy, minimalistyczny artysta – Ireneusz Krosny, w którego prezentacjach króluje ruch i… cisza. Wreszcie, usłyszeć będzie można energetyczny, znany i lubiany, pełniący rolę gospodarzy – Chór Akademii Morskiej w Szczecinie pod dowództwem Sylwii Fabiańczyk-Makuch. Całość poprowadzi wspaniały, charyzmatyczny szczeciński aktor – Michał Janicki.

Zobacz pełny opis w formie pdf

Serdecznie zapraszam na nasze wydarzenie, dziękuję za poświęconą uwagę.
Z wyrazami szacunku
Joanna Kloc
Członek Zarządu Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie

Top