Wpisy z kategorii: Parafia

I rocznica śmierci ks. Jacka

Chór ks. Jacka Kochańskiego„Czas szybko płynie…” napisał w swoim utworze ks. Twardowski. I rzeczywiście, już minął rok odkąd nie ma z nami ks. Jacka.
12 listopada po wieczornej mszy św., w pierwszą rocznicę śmierci chór przygotował i wykonał zestaw utworów opracowanych przez św. pamięci ks. Jacka. Koncert ilustrowany był odczytywanymi jego listami.
W galerii zdjęć parę fotek

Dzień Dziecka 2017

Dzień Dziecka 2017 - wielgowo.plW sobotę, 3 czerwca, wszystkie dzieci, te małe i te troszkę starsze bawiły się na festynie zorganizowanym przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży. Słoneczna pogoda dopisała bo nie miała innego wyjścia. Najmłodsi dzielnie rywalizowali w konkursach, grach i zabawach. A było w czym wybierać. Ogółem wydanych było prawie 300 kart uczestnictwa, ale dzieci było znacznie więcej. Zainteresowanie konkursami było tak duże, że do poszczególnych konkurencji ustawiały się sporej długości kolejki. W konkursach przegranych nie było, każde dziecko otrzymało punkty.
Oblegany był dmuchany zamek. Dużym wzięciem cieszyły się konkurencje z wodą i malowanie twarzy. Nawet już po oficjalnym zakończeniu festynu jeszcze byli chętni. Przez cały czas trwania festynu można było się posilić kiełbaskami z grilla.
Ogólnie impreza była bardzo udana i na pewno pozostanie na długo w pamięci nie tylko najmłodszych. Wielu dorosłych na pewno żałowało, że mają troszkę latek za dużo. Najważniejsze było jednak to, że dzieci dobrze się bawiły. Żadne dziecko nie wyszło z festynu bez nagrody, chyba że wcześniej ją zjadło.
Do zobaczenia za rok!!!

W galerii zdjęć fotki

Niedziela Palmowa A.D. 2017

Niedziela Palmowa - wiegowo.plNiedziela Palmowa, Niedziela Męki Pańskiej, ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy rozpoczyna Wielki Tydzień. W Wielgowie szczególnie uroczyste poświęcenie palm było na Mszy Świętej o 11.30 z rozstrzygnięciem konkursu szkolnego na naj…, naj …, palmę. Wszystkie palmy zasłużyły na to by wygrać i wszystkie dzieci zasłużyły na nagrody. Gratuluję pomysłów i wykonania.

W galerii zdjęć fotki.

Misje Fatimskie w Wielgowie zakończone

Ks. Maciej Sarbinowski SDB - wielgowo.plZakończyły się trwające od niedzieli 26 marca do piątku 31 marca Misje Fatimskie w naszej Parafii. Głosił je Ks. Maciej Sarbinowski z Lądu, delegat d/s młodzieży w Inspektorii Pilskiej.

W galerii zdjęć kilka fotek z niedzielnego nabożeństwa za zmarłych na cmentarzu przy ul. Urodzajnej w Wielgowie, występu Grupy Teatralnej z naszej szkoły, która w czasie Misji i Rekolekcji Szkolnych wystawiła przedstawienie pt. „A TY? – czy masz swój krzyż”. Przedstawienie to w Archidiecezjalnym Konkursie Teatralnym zdobyło pierwsze miejsce – gratulacje dla młodzieży i opiekunce p. Ani Koler – Tomaszewskiej, oraz piątkowej Drogi Krzyżowej ulicami Wielgowa. Zapraszam do galerii.

Anioł w Wielgowie

Magda Anioł - wielgowo.plZobaczyć Anioła nie jest tak łatwo, ale jest to jak najbardziej możliwe. 12 marca w kościele p/w Św. Michała Archanioła w Wielgowie była właśnie taka możliwość. Magda Anioł z zespołem Adama Szewczyka przedstawiła koncert pieśni i utworów wielkopostnych.
Magda od ponad 20 lat jest związana z koncertami i muzyką chrześcijańską. W swoim repertuarze ma nie tylko własne opracowania i interpretacje utworow chrześcijańskich, ale także utwory stworzone przez siebie i zespół Adma Szewczyka. Oczywiście nie mogło zabraknąć największego przeboju „Zaufaj Panu już dziś”.

W galerii zdjęć parę fotek

Bal karnawałowy w Oratorium

W sobotę, 4 lutego w Oratorium dzieci bawiły się na przebieranym balu karnawałowym. Niektórych przebierańców trudno było rozpoznać. Nie zabrakło konkursu na najwspanialszy strój, najlepszych tancerzy oraz wielu innych zabaw i konkurencji podczas których wyśmienicie bawiły się nie tylko dzieci, ale też sami organizatorzy.

Zabawa została zorganizowana przez Salezjańskie Stowarzyszenie Wychowania Młodzieży przy parafii w Wielgowie.

W galerii zdjęć fotki

Dusza ukryta w dźwiękach kolędy

Wielgowo śpiewa kolędyTrudno sobie wyobrazić święta Bożego Narodzenia bez wspólnego, rodzinnego śpiewu kolęd i pastorałek. Tradycje i zwyczaje Świąteczne sięgają wielu lat wstecz, a teksty i melodie są dobrze wszystkim znane. „Wielgowo śpiewa kolędy” to tytuł koncertu kolęd i pastorałek, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć w piątkowy wieczór. Chór ks. Jacka Kochańskiego pod przewodnictwem Mariana Kondzioły wraz z towarzyszącymi zespołami dziecięcym i muzycznym zaproponował nie tylko wysłuchanie, ale także wspólne śpiewanie kolęd. Kościół w Wielgowie wypełniony był po brzegi, a co niektórzy stali przed wejściem. Oprócz śpiewu wprowadzone były elementy ludowe: kolędnicy w przebraniach Turonia, Anioła, Śmierci, Diabła oraz Pasterza. Obecna była Święta Rodzina – wszyscy na żywo!!! Słowa nie opiszą atmosfery wieczoru, kto był na pewno go zapamięta, a kto nie nie był może tylko żałować. Całość została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalne Wielgowo i Parafię Rzymskokatolicką p/w Św. Michała Archanioła w Wielgowie przy wsparciu sponsorów.

Po koncercie naszły mnie dwie takie luźne refleksje.
Pierwsza. Spora frekwencja tego wieczoru świadczy o tym, że temat został trafiony w dziesiątkę. Pomimo późnej pory wszystkie miejsca, zarówno siedzące, jak i stojące były zajęte. Podobnie tłok panował przy organach na chórze. Długie owacje i bisy na zakończenie koncertu świadczą o tym, że występy bardzo się wszystkim spodobały. Chwała Organizatorom za wybór właśnie takiego tematu. Wysoka frekwencja świadczy też o potrzebie organizowania tego typu imprez. Jest też niejako podpowiedzią co do wyboru tematów spotkań w przyszłości.

I druga refleksja: „Cudze chwalicie, swego nie znacie”. Nasze osiedla nie są duże, ale mieszka tu sporo ludzi utalentowanych, czego sztandarowym przykładem może być występ Chóru ks. Jacka Kochańskiego w miniony piątek. Szeroko pojęta kultura to nie tylko występy artystów, którzy zechcą przyjechać do Wielgowa z centrum Szczecina lub z innych miast. To także lokalni artyści, twórcy, muzycy, itd.. Warto to zauważyć, że tu są, że tu mieszkają i że tu tworzą. Wielka szkoda, że nie ma na terenie naszych osiedli miejsca w którym mogli by zaprezentować swoje prace, swoją twórczość, czy po prostu spotkać się z mieszkańcami.

W galerii zdjęć parę fotek.

Hej kolęda, kolęda…

Wielgowo śpiewa kolędyPo raz kolejny w naszym kościele odbył się koncert przygotowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Wielgowo i Parafię Rzymskokatolicką p/w Św. Michała Archanioła w Wielgowie. Tym razem, pod hasłem „Wielgowo śpiewa kolędy”, wysłuchaliśmy kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru i Orkiestry ks. Jacka Kochańskiego oraz zespołu dziecięcego.
Słuchacze przybyli tłumnie tego wieczoru, wypełniając kościół po brzegi. Koncert rozpoczął się w nastrojowym półmroku, od wejścia śpiewających chórzystów z zapalonymi świecami w dłoniach. Dalej było jak w bajce – popłynęły przepiękne pieśni bożonarodzeniowe, wykonywane na głosy, z akompaniamentem lub a capella, w niezwykle wysublimowanych aranżacjach. Soprany, alty, tenory, basy i orkiestra imponowały idealnym zgraniem, wspólnie przenosząc słuchaczy w świat marzeń – wystarczyło przymknąć oczy, by usłyszeć janczary i ujrzeć konną sannę pośród śniegów. A wszystko to pod batutą Pana Mariana Kondzioły.

Rozkład kolędy

Wizytę kolędową rozpoczniemy w środę – 28 grudnia. Pragniemy odwiedzić wszystkie rodziny i liczymy na otwarcie oraz życzliwość. Na wizytę kolędową oprócz krzyża, świec, wody święconej z kropidłem i Pisma św. dzieci i młodzież przygotowują zeszyty i ćwiczenia z katechezy lub zaświadczenie od katechety.
Prosimy o zamknięcie psów. Kolędę rozpoczynamy zwykle od 16.00, a w sobotę od 10.00. Woda święcona jest w kościele przy ołtarzu M.B. Częstochowskiej. Podczas kolędy będziemy zostawiać w rodzinach „Pakiet kolędowy”, który zawiera Zeszyt Duszpasterski, kopertę na Seminarium i ulotkę o 1%-cie i oczywiście obrazki.

Plan Kolędy jest następujący:

Zabawa Mikołajkowa 2016

Zabawa Mikołajkowa 2016 - wielgowo.plŚwięty Mikołaj jeździ po całym świecie, odwiedza różne miejsca, więc nie mógł nie trafić do Wielgowa. W niedzielę, 5 grudnia specjalnie wraz ze swoim orszakiem przybył z dalekiej Laponii do Oratorium przy Parafii p/w Świętego Michała Archanioła w Wielgowie. Właściwie to nie miał innego wyjścia, wszystkie dzieci były bardzo grzeczne i zasłużyły na prezenty. Śnieżynki zorganizowały dla dzieci pyszne zabawy i konkursy, a dzieciaki dzielnie zdobywały nagrody.

Mikołajki dla dzieci zorganizowali i przeprowadzili członkowie Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży działającego przy naszej Parafii. Dziękujemy wszystkim za udział, organizowanie i przeprowadzenie tej imprezy.

W galerii zdjęć parę fotek.

Top