Wpisy z kategorii: ZS13

Połączone siły Rady Osiedla, Stowarzyszenia Kulturalne Wielgowo i Zespołu Szkół nr 13 organizują spotkanie autorskie połączone z promocja książki „WIEDŹMY HIMMLERA” naszej wielgowskiej pisarki KATARZYNY MARCISZEWSKIEJ. Fragmenty książki przeczyta aktor Teatru Polskiego Adam Zych. Na koniec będzie można zakupić książkę i oczywiście otrzymać autograf.
Zapraszamy w sobotę, 9 grudnia o godzinie 18:00 do Zespołu Szkół w Wielgowie przy ul. Bałtyckiej 1a. Wstęp wolny.

Wesołe Kasztaniaki zapraszają

8GZ plakat naborowy 8. Gromada Zuchowa ZHP „Wesołe Kasztaniaki”, która powstaje właśnie przy Szkole Podstawowej nr 13 Wielgowie serdecznie zaprasza wszystkich uczniów klas 0-III na pierwszą zbiórkę, która odbędzie się 14 września 2017 roku o godzinie 17:30 w SP nr 13.

Zuchy to dzielne i zawsze uśmiechnięte dzieciaki, które podczas cotygodniowych zbiórek, biwaków, rajdów i innych wyjazdów świetnie się bawią i rozwijają nowe umiejętności.

W załączeniu przesyłamy załącznik-ulotkę dla rodziców z bliższymi informacjami o celach, formie i zasadach funkcjonowania 8. Gromady Zuchowej Hufca ZHP Szczecin.

Z zuchowym pozdrowieniem CZUJ!

Podharcmistrz Jerzy Ruszała – przyboczny 8GZ

Ze Lwowa do Wielgowa – zaproszenie

Ze Lwowa do Wielgowa - zaproszenieDyrekcja Zespołu Szkół nr 13 oraz Koło Naukowe Uniwersytetu Szczecińskiego „Słowianie – język, kultura, tradycja” zapraszają wszystkich mieszkańców naszego osiedla na spotkanie kulturalno-edukacyjne „Ze Lwowa do Wielgowa – szlak sentymentalny”.
Gośćmi honorowymi spotkania będą dzieci i młodzież mniejszości polskiej na Ukrainie, którzy przyjadą do nas ze Lwowa.
Rozpoczęcie w czwartek, 08 czerwca o godz. 18.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Wielgowie. Wstęp wolny.

Podsumowanie Festynu Zdrowia – Święta Ziemi

Małe podsumowanie naszego Festynu Zdrowia – Święta Ziemi, który odbył się 22 kwietnia. Mimo, iż pogoda nie do końca nam sprzyjała festyn odbył się zgodnie z planem. Dzięki patronatowi medialnemu Kuriera Szczecińskiego oraz Polskiego Radia Szczecin, informacja o naszej imprezie miała szeroki zasięg. Bardzo pomocna była również reklama umieszczona na telebimie firmy Elite Led, na pl. Żołnierza w Szczecinie. Dziękujemy za pomoc naszym dobroczyńcom. Co do samej imprezy, poza pogodą wszystko się udało. Szczeciński olimpijczyk Marek Kolbowicz razem z Magdą Szeszko poprowadzili rozgrzewkę do biegu, który odbył się na dystansie 2,25 km. Wzięły w nim udział całe rodziny, a biegło łącznie 50 osób. Pierwsi na mecie otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali medal i mieli możliwość wylosowania jednej z nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. Byli obecni świetni wystawcy, dzięki którym można było dowiedzieć się m. in.: więcej o znakomitych właściwościach ziół, których działanie zostało w dzisiejszych czasach zapomniane, jakie są właściwości naturalnych produktów firm Colway i Aboca, wykonać analizę składu ciała i skonsultować się z dietetykiem, uzyskać informacje o możliwych aktywnościach od trenerów personalnych z klubów fitness z prawobrzeża Calypso i Ultra Club, dowiedzieć się czym właściwie jest trening kettlebell, wykonać pod okiem wieloletniego adepta Tai Chi Pana Włodzimierza Medyńskiego, osiem form tej sztuki walki lub jak twierdzą inni ćwiczeń relaksacyjnych, skonsultować się z lekarzem ortopedą Romanem Milkiewiczem. Dużym zainteresowaniem cieszył się też „słuchobus” podstawiony przez firmę Audiocentrum, gdzie można było zbadać słuch, a ponad 90 osób zbadało poziom cukru u pielęgniarki Katarzyny Mandes. Wytrwali uczestnicy festynu, którym deszcz i wiatr nie był straszny mogli kupić naturalne produkty, takie jak prawdziwy miód, tradycyjne wędliny, zioła, organiczne ziemniaki, amarantus, czy pieczywo orkiszowe. Czekała też na nich pyszna grochówka ugotowana przez Panią Basię Fiedczak. Na deser można było zjeść ciasta upieczone przez rodziców uczniów ze szkoły i wypić pyszna kawę. Przez cały czas imprezy, dzięki beczkowozowi podstawionemu przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, była do dyspozycji woda. Wspaniałą atrakcją dla dzieci był rowerowy tor przeszkód urządzony przez Straż Miejską, a niezapomnianym przeżyciem spotkanie podopiecznych z Dzikiej Ostoi. Marzena Białowolska i Michał Kudawski wzięli też udział w naszym biegu. Brawo Michał, dałeś radę !!!, bo dla Marzenki biegi to codzienność.

GRA MIEJSKA w Wielgowie

O godz. 10:30 w sobotę, 22 kwietnia w Zespole Szkół nr 13 w Szczecinie rozpocznie się krajoznawcza gra miejska. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 13, która w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia.
Na uczestników czeka do wyboru: piesza lub rowerowa trasa po Osiedlu Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo. W czasie rozgrywki uczestnicy będą w zespołach przemierzać wyznaczoną trasę, wykonywać zadania i poznawać najbliższą okolicę. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody. Zmagania potrwają około dwóch godzin.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców osiedla.
DLA KOGO? Dla wszystkich zainteresowanych poznaniem okolicy w ciekawy sposób.
DRUŻYNA Drużyna może składać się z rodziny lub grupy znajomych. Jeden zespół może liczyć maks. 4-5 osób.
KIEDY? 22 kwietnia 2017 r., Start godz. 10:30 przy Zespole Szkół nr 13, ul. Bałtycka 1a w Szczecinie-Wielgowie. Odbiór pakietów startowych od godz. 10:00
KOSZT Koszt pakietu startowego dla jednej drużyny to 7 zł. Płatne w dniu wydarzenia przed startem.
ZGŁOSZENIA Ilość pakietów startowych jest ograniczona. Warto więc zarezerwować pakiet, wysyłając maila na adres: rada@wielgowo.szczecin.pl

Zaproszenie na Festyn Zdrowia

Festyn Zdrowia - wielgowo.pl
Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zduno wo wraz Zespołem Szkół nr 13 w Szczecinie zapraszają na Festyn „Zdrowe Wielgowo – Święto Ziemi”. 22 kwietnia br. na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Bałtyckiej 1a w Szczecinie czekać będzie mnóstwo atrakcji! Startujemy o godz. 10:30 grą miejską, której scenariusz potoczy się na terenie naszych osiedli. Poznaj w ciekawy sposób ważne miejsca w Wielgowie, Sławocieszu i Zdunowie! Od godziny 12:00 będzie można wziąć udział m.in. w: bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich, pokazach ratownictwa medycznego, treningu fitness, warsztatach Tai Chi, warsztatach krwiodastwa, biegu rodzinnym na 2 km „RUN FOR FUN”, do którego rozgrzewkę poprowadzi szczeciński mistrz olimpijski Marek Kolbowicz. Wśród uczestników biegu rodzinnego rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Będzie można również spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód oraz zakupić produkty na ryneczku zdrowej żywności i żywności tradycyjnych receptur. Ponadto w trakcie wydarzenia można będzie dowiedzieć się nieco więcej o fotowoltaice, uzyskać informacje na ekostoisku, poznać problemy ochrony środowiska Szczecina i okolic. W trakcie festynu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Zielony dom”.
O szczegółach poszczególnych atrakcji można się więcej dowiedzieć na stronie facebooka Rady Osiedla. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!
Serdecznie zapraszamy.

Wielgowo zatańczy Salsę

Wielgowo zatańczy SalsęRada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo zaprasza na zajęcia taneczne, które poprowadzone zostaną przez instruktorkę tańca Annę Kowalską, mistrzynię tańca w klasie S, uczennicę m.in. Agustina Egurroli. Tym razem pani Ania zabierze nas w taneczną podróż w gorących rytmach latyno-amerykańskich! Uczestnicy będą mieli okazję spróbować swoich sił w Salsie. Zajęcia odbędą się w sobotę, 25 lutego br. w Zespole Szkół nr 13 przy ul. Bałtyckiej 1a o godz. 11:00. Prosimy o zabranie ze sobą obuwia zmiennego.
Wstęp bezpłatny.

Zaproszenie na Turniej Piłki Halowej

Zaproszenie na Turniej Piłki HalowejW sobotę, 17 grudnia 2016 w Hali sportowej ZS nr 13 w Szczecinie przy ul. Bałtyckiej 1A, klub OKS Vielgovia Szczecin przy współpracy ze stowarzyszeniem Kulturalne Wielgowo organizuje I Świąteczny Turniej Halowej Piłki Nożnej dla uczniów okolicznych szkół.

Rozgrywki zostały podzielone na 3 grupy :
– Grupa chłopców i dziewcząt roczniki 2006-2010 – początek godzina 10:00;
– Grupa chłopców roczniki 2001-2005 – początek nie wcześniej niż 12:00;
– Grupa dziewcząt roczniki dowolne – początek nie wcześniej niż 14:00;
W pierwszych dwóch grupach może być maksymalnie dwóch zawodników z rocznika najstarszego.

Dodatkowo podczas turnieju odbędzie się prezentacja Ratownictwa WOPR-Heyki w tematyce kontuzji związanych z wykonywaniem sportu, w szczególności piłki nożnej.
Uczestnicy ze strony organizatora zapewnione będą mieli napoje oraz przekąski (batoniki, ciasto).

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu oraz zgłoszenia drużyn. Na zwycięzców oraz uczestników czeka wiele nagród rzeczowych.
https://www.facebook.com/events/226624821097087/

Zgłoszenia:
E-mail: klub.vielgovia@gmail.com
Telefonicznie: Daniel Peszko Prezes tel.: 504047374, Marcin Prościak Skarbnik tel.: 668409944.

Zgłoszenia drużyn do 16.12 godzina 12:00.

Regulamin:
https://www.dropbox.com/s/quejgjbeqdvva4w/Regulamin%20I%20Świątecznego%20Turnieju%20Halowej%20Piłki%20Nożnej.docx

Lista Zgłoszeniowa:
https://www.dropbox.com/s/6bbi6p09zn87epz/Lista%20Zgłoszeniowa.doc

Zgoda na udział osoby niepełnoletniej:
https://www.dropbox.com/s/rpbvo4y8d1yezj8/Zgoda%20na%20udział.doc

Nasza szkoła ma 70 lat!

70-lat-szkoly-zaproszenie2

Wieczór pieśni patriotycznych

Śpiewanie dla Niepodległej - wielgowo.plW przeddzień Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Wielgowie miała miejsce miła uroczystość. Dzieci przygotowały wspaniały występ, a wspólne śpiewanie pieśni powstańczych i legionowych uświetnił występ Chóru Parafialnego.
W tym roku jest to 98 rocznica odzyskania niepodległości. Upamiętnia ona wydarzenia z 11 listopada 1918 roku, kiedy Polska odzyskała wolność po 123 latach niewoli. Pomimo upływu tylu lat, zarówno słowa, jak i nutki pieśni są wszystkim dobrze znane i wszyscy je chętnie wspólnie śpiewali.
Wczorajszy wieczór na szansę zapoczątkować nową tradycję wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych przez mieszkańców naszych osiedli.

W galerii zdjęć parę fotek.

Top