Wpisy z kategorii: Ogólne

Pracownicy poszukiwani

Firma Calesco szuka pracownicy/pracownika działu księgowego. Kontakt jak niżej lub gł. księgowa 508053011. Preferencje mają kandydaci z naszych osiedli i okolicy.
Z poważaniem
Krzysztof Dokowski

CALESCO S.A.
ul. Tczewska 32
70-850 Szczecin
http://www.calesco.pl
509359084

Calesco Spółka Akcyjna Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie,
XIII Wydział Gospodarczy
KRS nr 0000324475 REGON: 811964109 NIP: 955 19 57 514
Kapitał zakładowy i wpłacony: 272 347,10 zł

Wyprzedaż garażowa

wyprzedaż garażowaRada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo zaprasza w sobotę, 7 października do wzięcia udziału w wyprzedaży garażowej. Będzie można oddać, sprzedać, kupić, zamienić sprzęt niepotrzebny w domu, a który może zainteresować kogoś innego.
Zapraszamy do Kamiennego Kręgu w parku przed Zespołem Szkół w Wielgowie w godzinach 10:00 do 15:00. Wstęp wolny, możliwość wjazdu samochodem.

Kanalizacji ciąg dalszy

Poniżej informacja przekazana przez Radnego Miasta Szczecina Władysława Dzikowskiego dotycząca poszczególnych etapów dalszej realizacji kanalizacji w Wielgowie i Sławocieszu. Za przekazane informacje bardzo dziękuję.

Dotyczy: Budowy kanalizacji sanitarnej na oś. Wielgowo-Sławociesze w Szczcinie.

W odpowiedzi na maila z dnia 14.09.2017 r. informuję, że obecnie tj. od maja br. wykonawca P.U.I.B. ELJOT ze Szczecina, realizuje na nasze zlecenie prace objęte etapem III inwestycji, tj. budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach oś. Sławociesze. W miesiącach V-VII wybudował kanał i przyłącza w ul. Paula Robiena i częściowo w Strumykowej. Od 4 IX uzyskał zgodę Zarządu Dróg na wejście w ul. Miętową. Kolejnymi ulicami, na które wykonawca oczekuje na zgodę ZDiTM są Stary Szlak i Końcowa, przewidziane do realizacji w bieżącym roku. Pozostałe ulice tj. Drwali, Kapliczna, Mroczna, Owsiana, Sadowa, Samopomocy Chłopskiej zgodnie z harmonogramem przewidziano do realizacji w 2018 r. Umowny termin zakończenia Etapu III, to 30 listopad 2018 r.

Kolejnymi etapami przewidzianymi do realizacji, na które obecnie toczy się postępowanie przetargowe są IV i V, obejmujący ulice oś. Wielgowa: ul. Bałtycka, Balladyny, Chmielna, Leśnego Echa, Łowczych, Tczewska, Tatarakowa (od ul. Leśnego Echa do torów PKP), Zawrotna, Żaków (od ul. Chmielnej do posesji ul. Żaków 1), teren zielony (od ul. Tczewskiej do ul. Tatarakowej), Ciepła, Drewniana, Jarząbków, Melisy, Sasanki, Śpiewna, Uzdrowiskowa, Wesoła, Wiślana, Zaułek Sikoreczki. Termin realizacji do 30.11.2019 r. Kolejność wykonywania robót będzie wynikała z uzyskiwanych przez wykonawcę zgód w ZDiTM.

Pozdrawiam, Kinga Owczarek
Główny Specjalista, Urząd Miasta Szczecin, Biuro Prezydenta Miasta, Referat ds. Obsługi Narad Prezydenta i Kontroli Zarządczej.

8 SDH Świt

8 SDH Świt8 SDH „Świt” działa w Wielgowie od marca tego roku. Jesteśmy liczną drużyną uśmiechniętych harcerek, pewnie część z Państwa spotkała już nas gdzieś na terenie Wielgowa. Już szesnastego września zaczynamy nowy rok harcerski, na zbiórkę tego dnia zapraszamy wszystkie dziewczynki w wieku 11-14 lat, dla wszystkich przygotowane są wielkie niespodzianki. Rozpoczynamy i kończymy przed bramą kościoła o godzinie 11:00 do 13:30.

Zapraszamy do przeczytania co nieco o naszej drużynie

Małgorzata Mojsiewicz

Zaproszenie na festyn

Zaproszenie na festyn - wielgowo.plRada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo wraz z Gminą Miasto Szczecin zaprasza wszystkich mieszkańców w najbliższą sobotę 16 września na festyn „Drugie Wielgowskie Lato z Piosenką”. Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 w parku naprzeciwko szkoły i na placu zabaw przy ul.Bałtyckiej. Zapewniamy wiele atrakcji między innymi: darmowe dmuchane miasteczko, gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych, pokazy straży pożarnej i policji, strażacką wieżę wspinaczkową, przejażdżki na koniach i kucykach, EKO-stoisko. Równolegle na scenie w parku odbędzie się konkurs Mam Talent, w którym zaprezentują się dzieci z ZS nr 13 od grupy przedszkolnej po gimnazjalistów. Swoje prace podczas wydarzenia zaprezentują lokalni artyści. Będą to fotografie, obrazy oraz rękodzieła. Wystąpią artyści amatorzy, między innymi: MARCUSON, Doctor&Doktor Rock Group, zespół Dąbianki. O godz. 17.30 zapraszamy na koncert zespołu Piękni i Młodzi, a o godzinie 21.00 odbędzie się pokaz fajerwerków w wykonaniu p. Lesława Bułki. Po pokazie przewidujemy konkurs muzyki filmowej. Do tańca zagra nam zespół Funny Sunny Company a dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi DJ PIT. Przewidziano też smaczny catering.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wstęp wolny.

Mały wielki sukces

The Tall Ships Races 2017 The Tall Ships Races 2017 The Tall Ships Races 2017

„The Tall Ships Races 2017” – pod takim tytułem od 25 sierpnia do 20 września w Książnicy Pomorskiej przy ul Podgórnej 15/16 w Szczecinie prezentowana jest wystawa zdjęć wyróżnionych w konkursie dotyczącym Finału Regat Żaglowców.
Jedno z wyróżnień otrzymała Bożena Chodzicka, członkini Koła Fotograficznego działającego przy Radzie Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Więcej:
Wyniki-konkursu
Regatowa wystawa zdjęć

Krystyna Czubówna w Wielgowie

2 września o godzinie 19:00 STOWARZYSZENIE KULTURALNE WIELGOWO I FUNDACJA PRAWOBRZEŻE organizuje kolejną odsłonę Kulturalnego Wielgowa. Jest to już 11 spotkanie tego cyklu.

Literacka uczta w Wielgowie!!!
Mistrzyni interpretacji słowa – Krystyna Czubówna odkryje przed Państwem pomijaną historię Związku Radzieckiego i państw powstałych po jego rozpadzie,
Usłyszymy fragmenty z czterech poruszających książek noblistki Swietłany Aleksijewicz :
„Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”
„Czernobylska modlitwa.Kronika przyszłości”
„Ostatni Świadkowie”
„Czasy second-hand.Koniec czerwonego człowieka”

Czytanie połączone będzie z prezentacją multimedialną.

WSTĘP WOLNY !

Co dalej z przychodnią?

Jak w tytule.
Czy ktoś coś wie, co będzie z naszą przychodnią? Ostatnio dowiedziałem się że była jakaś kontrola w naszej przychodni. Czy Rada osiedla lub ktoś może się w tej sprawie wypowiedzieć? Może sama nasza p. R.T. się wypowie w tej sprawie? Dziękuję.

Autor newsa: jacenty

SKM a Wielgowo

Pewnie wiele osób wie o planowanych uruchomieniu projektu SKM (Szczecińska Kolej Metropolitalna) w ramach której włączony zostanie przystanek Szczecin Zdunowo. W ramach inwestycji planowane jest:

Przystanek Szczecin Zdunowo[/caption]Wzdłuż przystanku wykonana zostanie jezdnia o szerokości 6 m, parking Park&Ride o pow. 0,2 ha na 131 miejsc oraz parking rowerowy.

Dodatkowo powstanie nowy przystanek kolejowy Szczecin Dunikowo który znajduje się w pobliskiej strefie ekonomicznej. Przy przystanku zostaną wykonane fragmenty dróg dojazdowych do przystanku, parkingi Park&Ride 0,18 ha na 28 miejsc oraz parkingi rowerowe.

Wiecej informacji: http://skm.szczecin.pl

Autor newsa: Piotr

Stare słupy telekomunikacyjne

Szanowna Rado Osiedla,
Proszę o zajęcie się sprawą kilkunastu starych slupów telekomunikacyjnych wzdłuż ulicy Bryczkowskiego.
Słupy te stanowią zagrożenie dla ludzi i samochodów bo są przegniłe. W ubiegłych latach sieć była modernizowana, a główny wykonawca pozostawił słupy same sobie. Proszę o interwencje.

Wiadomość dodana przez P.B.

Top