Wpisy z kategorii: Ogólne

Uroczystość Bożego Ciała 2017

Procesja Bożego Ciała 2017 - wielgowo.plBoże Ciało, uroczystość ku czci Najświętszego Sakramentu, jedno z głównych i najbardziej uroczystych świąt obchodzonych przez Kościół Katolicki. Święto zostało ustanowione w 1264 r. przez papieża Urbana IV bullą „Transiturus”. Głównym punktem uroczystości jest uroczysta procesja do czterech ołtarzy przy których czytane są fragmenty czterech ewangelii. Na czele procesji niesiona jest zawsze monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Podobnie jak w innych miastach, miejscowościach i wioskach ulicami Wielgowa przeszła uroczysta procesja.
Był to też dzień prymicji ks. Przemysława Malinowskiego, znanego już wcześniej w naszej parafii.

W galerii zdjęć parę fotek

Koło Fotograficzne zaprasza

Od ponad roku grupa entuzjastów fotografii spotyka się w ramach Koła Fotograficznego działającego przy naszej Radzie Osiedla. Spotkania mają charakter otwarty, zapraszamy wszystkich w każdy czwartek o 18:30 do siedziby Rady Osiedla przy ul. Bałtyckiej 35a. Więcej o założeniach tego Koła można poczytać tutaj.
Poniżej prezentuję prace kilku uczestników Koła.

Bożena Chodzicka:

Bożena Chodzicka Bożena Chodzicka Bożena Chodzicka

Stanisław Gaborek:

Stanisław Gaborek Stanisław Gaborek Stanisław Gaborek

Michał Gajewski:

Michał Gajewski Michał Gajewski Michał Gajewski

Ryszard Wojniusz:

Ryszard Wojniusz Ryszard Wojniusz Ryszard Wojniusz

Nie możemy się doczekać …

… na ośrodek dla zwierząt. Plany są świetne, lokalizacja też, ale kiedy to będzie? Jak widzę w jaki sposób opiekuje się zwierzętami Pan Michał Kudawski poświęcając cały swój czas , swój prywatny teren to szczerze podziwiam tego człowieka. Jest to przecież praca jak na gospodarstwie przez 24 godziny. Takich ludzi trzeba wspierać i to szybko, takim ludziom należy się wszechstronna pomoc. Tylko ten kto nie lubi zwierząt nie zrozumie ich cierpienia. Pomoc należy się również Pani z organizacji przy ul Szafera „Ratujmy ptaki” ta kobieta jest w identycznej sytuacji, poświęciła swoje mieszkanie dla nich i oczywiście czas. Praca przy ptakach też jest wyczerpująca, czasami trzeba karmić co 20 min. WSTYD WSTYD URZĘDNICY- udajecie że się staracie . Wy macie czas, niech się ktoś inny męczy, a co tam zwierzęta niech giną, będą następne prawda?

Autor wpisu: Ela

Wiadomość została dodana poprzez formularz Dodaj Newsa

Wizyta Prezydenta Szczecina

Spotkanie Prezydenta Szczecina Piotra Krzystka i zaproszonych przedstawicieli Rady Miasta oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji z mieszkańcami naszych osiedli poprzedził rekonesans po terenie naszych osiedli. Nasi włodarze mogli naocznie zobaczyć z bliska problemy i potrzeby osiedli. Samo spotkanie zostało niejako podzielone na dwie części. Część pierwsza to kolejno prezentacje Rady Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo o tym co się aktualnie robi w naszych osiedlach, prezentacja Prezydenta Piotra Krzystka o aktualnych inwestycjach miejskich oraz prezentacja ZWiK o kanalizacji naszych osiedli. Uważam, że właśnie prezentacja ZWiK jest najbardziej interesująca dla mieszkańców naszych osiedli, bo bezpośrednio dotyczy nas wszystkich. Warto ją zobaczyć, są tam daty i zakres prac w poszczególnych etapach budowy kanalizacji. Jest więc jako załącznik do pobrania i zapoznania się: PREZENTACJA ZWIK.

Część druga spotkania to pytania do Prezydenta i zaproszonych gości. Pytania były różne, od kanalizacji poprzez chodniki i utwardzanie ulic, pytania dotyczące przychodni, przystanków, dzików do bezpieczeństwa zarówno na terenie osiedli, jak i na drogach dojazdowych. W sumie o wszystkim i o niczym.

Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli Spotkanie Prezydenta Szczecina z mieszkańcami naszych osiedli

Biała sobota w Zdunowie

Szpital w Zdunowie - wielgowo.plRada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo w imieniu Dyrekcji SZPITALA W ZDUNOWIE zaprasza mieszkańców naszego osiedla na BIAŁĄ SOBOTĘ w dniu 13.05.2017.

W godzinach od 10.00 – 16.00 pacjenci będą mieli możliwość uzyskania porad dotyczących cukrzycy, problemów leczniczych i pielęgnacyjnych związanych ze „stopą cukrzycową”, chorobami serca, zawałami, chorobami płuc. Przeprowadzane będą bezpłatne badania między innymi poziomu cukru, pomiaru ciśnienia czy spirometrii płuc. Każdy potrzebujący otrzyma glukometr i będzie mógł wymienić wstrzykiwacz do insuliny.

Przewidziane są też bezpłatne konsultacje lekarskie.

Zapraszamy naszych mieszkańców do skorzystania z oferty naszego szpitala.

Informację przekazała Pani Katarzyna Mandes – dziękujemy

Spotkanie z Prezydentem Szczecina

Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo zaprasza na spotkanie z Prezydentem Miasta Szczecin Panem Piotrem Krzystkiem w środę, 10 maja br. o godz. 18:00 w Zespole Szkół nr 13 przy ul. Bałtyckiej 1a.

Podsumowanie Festynu Zdrowia – Święta Ziemi

Małe podsumowanie naszego Festynu Zdrowia – Święta Ziemi, który odbył się 22 kwietnia. Mimo, iż pogoda nie do końca nam sprzyjała festyn odbył się zgodnie z planem. Dzięki patronatowi medialnemu Kuriera Szczecińskiego oraz Polskiego Radia Szczecin, informacja o naszej imprezie miała szeroki zasięg. Bardzo pomocna była również reklama umieszczona na telebimie firmy Elite Led, na pl. Żołnierza w Szczecinie. Dziękujemy za pomoc naszym dobroczyńcom. Co do samej imprezy, poza pogodą wszystko się udało. Szczeciński olimpijczyk Marek Kolbowicz razem z Magdą Szeszko poprowadzili rozgrzewkę do biegu, który odbył się na dystansie 2,25 km. Wzięły w nim udział całe rodziny, a biegło łącznie 50 osób. Pierwsi na mecie otrzymali wspaniałe nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali medal i mieli możliwość wylosowania jednej z nagród ufundowanych przez naszych sponsorów. Byli obecni świetni wystawcy, dzięki którym można było dowiedzieć się m. in.: więcej o znakomitych właściwościach ziół, których działanie zostało w dzisiejszych czasach zapomniane, jakie są właściwości naturalnych produktów firm Colway i Aboca, wykonać analizę składu ciała i skonsultować się z dietetykiem, uzyskać informacje o możliwych aktywnościach od trenerów personalnych z klubów fitness z prawobrzeża Calypso i Ultra Club, dowiedzieć się czym właściwie jest trening kettlebell, wykonać pod okiem wieloletniego adepta Tai Chi Pana Włodzimierza Medyńskiego, osiem form tej sztuki walki lub jak twierdzą inni ćwiczeń relaksacyjnych, skonsultować się z lekarzem ortopedą Romanem Milkiewiczem. Dużym zainteresowaniem cieszył się też „słuchobus” podstawiony przez firmę Audiocentrum, gdzie można było zbadać słuch, a ponad 90 osób zbadało poziom cukru u pielęgniarki Katarzyny Mandes. Wytrwali uczestnicy festynu, którym deszcz i wiatr nie był straszny mogli kupić naturalne produkty, takie jak prawdziwy miód, tradycyjne wędliny, zioła, organiczne ziemniaki, amarantus, czy pieczywo orkiszowe. Czekała też na nich pyszna grochówka ugotowana przez Panią Basię Fiedczak. Na deser można było zjeść ciasta upieczone przez rodziców uczniów ze szkoły i wypić pyszna kawę. Przez cały czas imprezy, dzięki beczkowozowi podstawionemu przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji, była do dyspozycji woda. Wspaniałą atrakcją dla dzieci był rowerowy tor przeszkód urządzony przez Straż Miejską, a niezapomnianym przeżyciem spotkanie podopiecznych z Dzikiej Ostoi. Marzena Białowolska i Michał Kudawski wzięli też udział w naszym biegu. Brawo Michał, dałeś radę !!!, bo dla Marzenki biegi to codzienność.

GRA MIEJSKA w Wielgowie

O godz. 10:30 w sobotę, 22 kwietnia w Zespole Szkół nr 13 w Szczecinie rozpocznie się krajoznawcza gra miejska. Organizatorem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa nr 13, która w tym roku obchodzi 70-lecie istnienia.
Na uczestników czeka do wyboru: piesza lub rowerowa trasa po Osiedlu Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo. W czasie rozgrywki uczestnicy będą w zespołach przemierzać wyznaczoną trasę, wykonywać zadania i poznawać najbliższą okolicę. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody. Zmagania potrwają około dwóch godzin.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy wszystkich mieszkańców osiedla.
DLA KOGO? Dla wszystkich zainteresowanych poznaniem okolicy w ciekawy sposób.
DRUŻYNA Drużyna może składać się z rodziny lub grupy znajomych. Jeden zespół może liczyć maks. 4-5 osób.
KIEDY? 22 kwietnia 2017 r., Start godz. 10:30 przy Zespole Szkół nr 13, ul. Bałtycka 1a w Szczecinie-Wielgowie. Odbiór pakietów startowych od godz. 10:00
KOSZT Koszt pakietu startowego dla jednej drużyny to 7 zł. Płatne w dniu wydarzenia przed startem.
ZGŁOSZENIA Ilość pakietów startowych jest ograniczona. Warto więc zarezerwować pakiet, wysyłając maila na adres: rada@wielgowo.szczecin.pl

Zaproszenie na Festyn Zdrowia

Festyn Zdrowia - wielgowo.pl
Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zduno wo wraz Zespołem Szkół nr 13 w Szczecinie zapraszają na Festyn „Zdrowe Wielgowo – Święto Ziemi”. 22 kwietnia br. na boisku szkolnym Zespołu Szkół nr 13 przy ul. Bałtyckiej 1a w Szczecinie czekać będzie mnóstwo atrakcji! Startujemy o godz. 10:30 grą miejską, której scenariusz potoczy się na terenie naszych osiedli. Poznaj w ciekawy sposób ważne miejsca w Wielgowie, Sławocieszu i Zdunowie! Od godziny 12:00 będzie można wziąć udział m.in. w: bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich, pokazach ratownictwa medycznego, treningu fitness, warsztatach Tai Chi, warsztatach krwiodastwa, biegu rodzinnym na 2 km „RUN FOR FUN”, do którego rozgrzewkę poprowadzi szczeciński mistrz olimpijski Marek Kolbowicz. Wśród uczestników biegu rodzinnego rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody. Będzie można również spróbować swoich sił na rowerowym torze przeszkód oraz zakupić produkty na ryneczku zdrowej żywności i żywności tradycyjnych receptur. Ponadto w trakcie wydarzenia można będzie dowiedzieć się nieco więcej o fotowoltaice, uzyskać informacje na ekostoisku, poznać problemy ochrony środowiska Szczecina i okolic. W trakcie festynu nastąpi rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci „Zielony dom”.
O szczegółach poszczególnych atrakcji można się więcej dowiedzieć na stronie facebooka Rady Osiedla. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny!
Serdecznie zapraszamy.

LipoRadioLogie Vinci II w Złotej Aldze

LipoRadioLogie Vinci II - wielgowo.plW Gabinecie Kosmetycznym Złota Alga przy ul. Bałtyckiej 36 w Wielgowie na wszystkich zainteresowanych oczekuje prozdrowotna maszyna LipoRadioLogie Vinci II.
Jest to urządzenie do zabiegów na całe ciało: redukcja tkanki tłuszczowej, likwidacja cellulitu, regeneracja włókien kolagenowych, thermolifting skóry. Do każdego zakupu pakietów zabiegowych atrakcyjny gratis: płyta DVD z ćwiczeniami + porady dietetyczne.

Zapraszam, K. Bychawska, tel 790 412 555

Top