Wpisy z kategorii: Ogólne

Zaproszenie na debatę

Rada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo wspólnie z Komisariatem Policji Szczecin Dąbie zaprasza mieszkańców w dniu 11 grudnia 2017 r. godz. 18.00 do szkoły podstawowej nr 13 przy ul. Bałtyckiej 1a na debatę społeczną poświęconą bezpieczeństwu i porządkowi publicznemu mieszkańców osiedla.
Udział w debacie zapowiedzieli przedstawiciele Policji i Straży Miejskiej.
Serdecznie zapraszamy.

Ważna droga bez nazwy w Zdunowie

Na wprost bramy Szpitala Zdunowo jest ulica bez nazwy – proponuję ją nazwać „dr. Józefa Wagnera”. Za 30-sto letni okres mądrej pracy dla Szpitala i Osiedla Zdunowo pragnąłbym w imieniu własnym i wielu pracowników i mieszkańców Osiedla Zdunowo podziękować i uwiecznić jego pamięć. Brak nazwy tego ważnego odcinka drogi kiedy po burzy była zablokowana służby ratunkowe miały trudności w lokalizacji kiedy zgłaszałem BLOKADĘ kilkakrotnie.

Autor: Emilian

Nowe w galerii

Jerzy BalcerowiczW galerii zdjęć powstał nowy album, w którym zamieściłem zdjęcia udostępnione przez Jerzego Balcerowicza. Zapraszam do obejrzenia.

Zapraszam też na małą fotorelację ze szczecińskiej premiery REQUIEM Karla Jenkinsa. Wydarzenie to miało miejsce 28 października w kościele w Wielgowie. Zapraszam do galerii.

Jest też kilkanaście zdjęć z 1 listopada. Poświęcenie nagrobków świętej pamięci salezjanów pochowanych na cmentarzu przy ul. Urodzajnej, procesja po cmentarzu i kilka fotek nocnych. Zapraszam do galerii.

Czy też macie problem z grzybem? Proszę o komentarze

Mając świadomość, że nie jest to forum dyskusyjne, to jednak jest tutaj najwięcej osób z Wielgowa i dlatego prosiłbym prosić o ich (wasze) wypowiedzi w sprawie grzyba/pleśni.

Zacznę od krótkiego wstępu: wybudowałem tutaj dom ok 6 lat temu. Od tego czasu nieustannie walczę z pleśnią. Oczywiście miałem już milion ekspertów i porad zaczynając od źle wysuszonego domu po budowie (trochę mie to śmieszy patrząc że teraz ludzie dookoła budują domy w 6 miesięcy, a u mnie trwało to 2 lata), przez złą wentylację (mam zarówno grawitacyjną, jak i mechaniczną w łazience) aż do złej izolacji. Faktycznie część miejsc gdzie grzyb się pojawiał na początku udało mi się rozwiązać poprzez doizolowanie mostków cieplnych (niewielkich bo niewielkich ale jednak), natomiast mimo że wilgotność waha się u mnie na poziomie 50-60%, to grzyb pojawia się np. w szafkach w kuchni czy na drewnianych elementach w łazience lub koło niej, ale co najgorsze także w pokojach dzieci.

Moje pytanie brzmi: czy też tak macie? Bo ja już powoli zaczynam się zastanawiać, czy nie jest to po prostu urok tego miejsca (dookoła lasy = pylenie grzybów itd.). Jeśli tak, to jak sobie radzicie z problemem? Ja mam już w każdym pokoju osuszacz powietrza, a oprócz wietrzenia pokoi używam ozonatora. Mimo to walkę przegrywam i praktycznie każdego dnia znajduję nowe miejsce na ścianie/suficie lub innej rzeczy, gdzie grzyb się pojawia, zaczęło się to też odbijać na moim i rodziny zdrowiu (nieustanny kaszel, katar itd.). Ja już chyba pomysłów nie mam – poza tym, że grzyb wszedł mi do domu na stałe…

Tekst: Mieszkaniec Wielgowa

Wiadomość została dodana poprzez formularz Dodaj Newsa

Pracownicy poszukiwani

Firma Calesco szuka pracownicy/pracownika działu księgowego. Kontakt jak niżej lub gł. księgowa 508053011. Preferencje mają kandydaci z naszych osiedli i okolicy.
Z poważaniem
Krzysztof Dokowski

CALESCO S.A.
ul. Tczewska 32
70-850 Szczecin
http://www.calesco.pl
509359084

Calesco Spółka Akcyjna Sąd Rejonowy Szczecin – Centrum w Szczecinie,
XIII Wydział Gospodarczy
KRS nr 0000324475 REGON: 811964109 NIP: 955 19 57 514
Kapitał zakładowy i wpłacony: 272 347,10 zł

Wyprzedaż garażowa

wyprzedaż garażowaRada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo zaprasza w sobotę, 7 października do wzięcia udziału w wyprzedaży garażowej. Będzie można oddać, sprzedać, kupić, zamienić sprzęt niepotrzebny w domu, a który może zainteresować kogoś innego.
Zapraszamy do Kamiennego Kręgu w parku przed Zespołem Szkół w Wielgowie w godzinach 10:00 do 15:00. Wstęp wolny, możliwość wjazdu samochodem.

Kanalizacji ciąg dalszy

Poniżej informacja przekazana przez Radnego Miasta Szczecina Władysława Dzikowskiego dotycząca poszczególnych etapów dalszej realizacji kanalizacji w Wielgowie i Sławocieszu. Za przekazane informacje bardzo dziękuję.

Dotyczy: Budowy kanalizacji sanitarnej na oś. Wielgowo-Sławociesze w Szczcinie.

W odpowiedzi na maila z dnia 14.09.2017 r. informuję, że obecnie tj. od maja br. wykonawca P.U.I.B. ELJOT ze Szczecina, realizuje na nasze zlecenie prace objęte etapem III inwestycji, tj. budowa kanalizacji sanitarnej w ulicach oś. Sławociesze. W miesiącach V-VII wybudował kanał i przyłącza w ul. Paula Robiena i częściowo w Strumykowej. Od 4 IX uzyskał zgodę Zarządu Dróg na wejście w ul. Miętową. Kolejnymi ulicami, na które wykonawca oczekuje na zgodę ZDiTM są Stary Szlak i Końcowa, przewidziane do realizacji w bieżącym roku. Pozostałe ulice tj. Drwali, Kapliczna, Mroczna, Owsiana, Sadowa, Samopomocy Chłopskiej zgodnie z harmonogramem przewidziano do realizacji w 2018 r. Umowny termin zakończenia Etapu III, to 30 listopad 2018 r.

Kolejnymi etapami przewidzianymi do realizacji, na które obecnie toczy się postępowanie przetargowe są IV i V, obejmujący ulice oś. Wielgowa: ul. Bałtycka, Balladyny, Chmielna, Leśnego Echa, Łowczych, Tczewska, Tatarakowa (od ul. Leśnego Echa do torów PKP), Zawrotna, Żaków (od ul. Chmielnej do posesji ul. Żaków 1), teren zielony (od ul. Tczewskiej do ul. Tatarakowej), Ciepła, Drewniana, Jarząbków, Melisy, Sasanki, Śpiewna, Uzdrowiskowa, Wesoła, Wiślana, Zaułek Sikoreczki. Termin realizacji do 30.11.2019 r. Kolejność wykonywania robót będzie wynikała z uzyskiwanych przez wykonawcę zgód w ZDiTM.

Pozdrawiam, Kinga Owczarek
Główny Specjalista, Urząd Miasta Szczecin, Biuro Prezydenta Miasta, Referat ds. Obsługi Narad Prezydenta i Kontroli Zarządczej.

8 SDH Świt

8 SDH Świt8 SDH „Świt” działa w Wielgowie od marca tego roku. Jesteśmy liczną drużyną uśmiechniętych harcerek, pewnie część z Państwa spotkała już nas gdzieś na terenie Wielgowa. Już szesnastego września zaczynamy nowy rok harcerski, na zbiórkę tego dnia zapraszamy wszystkie dziewczynki w wieku 11-14 lat, dla wszystkich przygotowane są wielkie niespodzianki. Rozpoczynamy i kończymy przed bramą kościoła o godzinie 11:00 do 13:30.

Zapraszamy do przeczytania co nieco o naszej drużynie

Małgorzata Mojsiewicz

Zaproszenie na festyn

Zaproszenie na festyn - wielgowo.plRada Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo wraz z Gminą Miasto Szczecin zaprasza wszystkich mieszkańców w najbliższą sobotę 16 września na festyn „Drugie Wielgowskie Lato z Piosenką”. Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 w parku naprzeciwko szkoły i na placu zabaw przy ul.Bałtyckiej. Zapewniamy wiele atrakcji między innymi: darmowe dmuchane miasteczko, gry i zabawy z nagrodami dla najmłodszych, pokazy straży pożarnej i policji, strażacką wieżę wspinaczkową, przejażdżki na koniach i kucykach, EKO-stoisko. Równolegle na scenie w parku odbędzie się konkurs Mam Talent, w którym zaprezentują się dzieci z ZS nr 13 od grupy przedszkolnej po gimnazjalistów. Swoje prace podczas wydarzenia zaprezentują lokalni artyści. Będą to fotografie, obrazy oraz rękodzieła. Wystąpią artyści amatorzy, między innymi: MARCUSON, Doctor&Doktor Rock Group, zespół Dąbianki. O godz. 17.30 zapraszamy na koncert zespołu Piękni i Młodzi, a o godzinie 21.00 odbędzie się pokaz fajerwerków w wykonaniu p. Lesława Bułki. Po pokazie przewidujemy konkurs muzyki filmowej. Do tańca zagra nam zespół Funny Sunny Company a dyskotekę pod gwiazdami poprowadzi DJ PIT. Przewidziano też smaczny catering.

Zapraszamy do wspólnej zabawy. Wstęp wolny.

Mały wielki sukces

The Tall Ships Races 2017 The Tall Ships Races 2017 The Tall Ships Races 2017

„The Tall Ships Races 2017” – pod takim tytułem od 25 sierpnia do 20 września w Książnicy Pomorskiej przy ul Podgórnej 15/16 w Szczecinie prezentowana jest wystawa zdjęć wyróżnionych w konkursie dotyczącym Finału Regat Żaglowców.
Jedno z wyróżnień otrzymała Bożena Chodzicka, członkini Koła Fotograficznego działającego przy Radzie Osiedla Wielgowo-Sławociesze-Zdunowo.

Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Więcej:
Wyniki-konkursu
Regatowa wystawa zdjęć

Top